| HabarNamPeCePlanetaTraiesc a întrebat:

Funda cui imi explica teoria relativitati a lui enstein; e=placinta la patrat!

Răspuns Câştigător
| ILoveTacos a răspuns:

Pai uite asa.E=4 deoarece e are 4 linii.Dar patru este doi la patrat.Deci e= 2 la patrat.Insa noi stim ca o placinta e facuta si e mancata, deci doua actiuni principale.Rezulta atunci ca placinta=2 si e=2 la patrat.inlocuim 2 din a doua operatie cu placinta si avem e=placinta la patrat.

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nici eu nu am înțeles.

| xXdoareuXx a răspuns:

Pai einstein a descoperit asta cand sotia lui sau menajera sau cine o fi a facut placinta. s-a produs o extorsiune prin care placinta dintr-o placinta a devenit inca o placinta. Si si-a dat seama ca e ( Energie sau altc cuvant care incepe cu e) este egal si paralel si echidistant cu trecul care pleaca din gara. la ora 13 care este egal cu placinta patrata sau la patrat.

| fadnox a răspuns:

"Pune mana pe o soba fierbinte un minut si ti se va parea o ora. Stai cu o fata frumoasa o ora si ti se va parea un minut. Aceasta este relativitatea." - Albert Einstein

| Maomau a răspuns:

Nu e placinta ci este mc la patrat!
Eu ti-as explica-o dar mie teama ca nu pricepi nimic din ea, asa ca mai bine cauta explicatia pe scurt pe wikipedia!

| aveam14ani a răspuns:

thinking

| Bubbles12345 a răspuns:

LOL