| Icsulets a întrebat:

FUNDAAA! HeeY^^ Am nevoie pls` d` niste jocuri d` grup; x gen adevar sau provocare, leapsa, lapte gros, etc...
mzlove struck cel mai dragut` si detaliat raspuns are fundita:X:X:X restul` vothuri`; x

4 răspunsuri:
| ChristineW a răspuns:

Gramada cere varf
Fantana
astea sunt preferatele mele :* In caz ca nu stii cum se joaca da-mi mesaj ca e mult de scris si nu are rost sa iti spun daca stii
Funda?

| brinS a răspuns:

Mima - cred ca nu mai trebuie detaliat prea mult Se poate juca si in echipa de 2, 3.Se alege o "tema" ( un personaj, un obiect etc) ceilalti trebuie sa ghiceasca, aceasta dupa ce ai scris pe o foaie inainte ceea ce mimezi ca la sfarsit sa se compare Fiecare are timp de 5 min de prezentare. Alt joc de grup, "poezia caleidoscop" fiecare scrie un vers, ori mai multe cu ori fara legatura intre ele. Se citesc apoi doar cate un vers ( ori un cuvant, depinde cati participanti la joc sunt!) Va iesi cu siguranta ceva haios happy Carti de joc pe pedepse gen: cine pierde, i se va da sa scrie cu "fundu'' imaginar pe un perete. cifre ori litere ori cuvant intreg ( pare banal, dar te asigur ca va starni rasul!) Telefonul fara fir - acesta cred ca nu necesita descrierea, fiind destul de cunoscut ca si procedeu. Daca aveti de unde descarca programul cu cele aferente ( microfon, boxe), un... KARRAOCHE antreneaza cu siguranta o atmosfera; puteti sa improvizati un joc de lumini cu instalatia de pom, aceasta ca tot suntem in pragul sarbatorilor de iarna. Urez distractie placuta si La Multi Ani gasca!winking

| ammy12 a răspuns:

Pai adevaru sau provocare doar ca vei pune provocari de curaj! De exemplu daca iti este coleg/a pers respectiva ii spui/Luni intr-o ora care vrei tuh ii spui profului/profei/Imi dati voie pana la baie? Fac pipi sh chestii din astea banale dar sg o sa va faca sa radetilaughing
Si respectiv sau respectiva! Pentru mai multe detlaii trimite-mi mesaj pe privat este cam multisor de scris...