| InfiniteInfinity a întrebat:

Hei T/A. Nu știu dacă s. a mai pus această întrebare sau nu dar : Vouă nu vi se pare că proverbul : „Apa trece, pietrele rămân" se contrazice cu jocul aceala care îl jucam noi când eram mici : „Podul de piatră s. a dărâmat. A venit apa și la luat"?

Deci sunt în întuneric. Care e adevărul?

6 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

Aşa e.Numai baba e de vină. Nesimţita se piaptănă când ţara arde.

| InfiniteInfinity explică (pentru Fragile):

Tu ai ceva cu numele meu? raised eyebrows

| Ţepeşu a răspuns:

Era o vorbă din străbuni pe care am uitat-o, dar pot să-ţi spun că: Bătrânii au o mentalitate diferită faţă de cea a copiilor. Spre exemplu, bunica se enervează când amestec jeleul cu untul de arahide.

| InfiniteInfinity explică (pentru Ţepeşu):

M.ai lămurit complet laughing! Acum înțeleg că nu trebuie să amestec untul de arahide cu jeleul de față cu bunica!

| Ţepeşu a răspuns (pentru InfiniteInfinity):

Cu placere!

| SevrajBoy a răspuns:

Singura concluzie: Deliric e de vina!