| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Ce chestii de astea mai stiti?
Un cal alb intra in Marea Neagra.Cum iese din apa? (Ud)
Cati pitici avea Cenusareasa?
Intr-un acvariu sunt 10 pesti. 5 s-au innecat. Cati au ramas?(10, pestii nu se inneaca)
Funda la cine stie mai multe

Răspuns Câştigător
| FunDa a răspuns:

Unde intra mingea cand dai gol[intre bare]
o locomotiva electrica merge pe un drum in ce parte se duce fumul?[nicaieri pentru ca e electrica]
cum bagi un elefant in frigider?[deschizi usa il impingi si inchizi usa]
cum bagi o girafa in frigider?[scoti elefantul si bagi girafa]
Leul face o sedinta cu toate animalele padurii. cine lipseste?[girafa ca e in frigider]
cum treci un rau cu crocodili?[innoti pentru ca crocodili sunt la sedinta]
happy

11 răspunsuri:
| xqDemiiLovato a răspuns:

Dupa ce a plouat, o pasare s-a asezat pe un copac.pe ce copac a aterizat pasarea?[pe un copac ud]

| Teresa a răspuns:

Cum scoti sabia din fantana? uda
xum chemi liftul? cu degetul
ce face mingea daca o arunci? sare
10 pasari stateau pe o creanga vanatorul impusca una.cate pasari au mai ramas? niciuna una e impuscata celelalte s-au speriat
A si B stateau pe banca A a cazut Ba disparut cine a mai ramas pe banca? raspuns: si a mai ramas

| Angelofdarkness862 a răspuns:

Pe o craca erau 10 pasari si un vanator trage in una cate pasari au mai ramas? Nici una toate celelalte au zburat la auzul focului de arma
Intr-un sac este un kilogram de aur iar in celalalt un kilogram de pene care este mai greu? Amandoua au aceiasi greutate.

| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Un cocos rosu se urca pe o capita, cum se da jos de acolo?(tot rosu)
Stefan cel Mare a scapat sabia in fantana, cum o scoate de acolo?(uda)
De ce se trag clopotele?(de franghie)
atatea stiu tongue

| Vero1 a răspuns:

Pe un platou sunt 10 mere galbene si trei rosii. Cate mere sunt in total? (10 mere galbene, pentru ca restul is legume)

| gaby_6991 a răspuns:

Unde au femeile parul negru si cret? in africahappy

| Valisha18 a răspuns:

Pe o creanga stau 8 pasari. Vanatorul vine si impusca 3. Cate pasari au ramas? 0, celelate s-au speriat si au fugit. Cum convingi un cangur sa manance pastarnac? Cu greu. Unde s-au intalnit cei 2 pereti? La colt.

| cryssu0896 a răspuns:

Cate oua face gaina pe luna ( niciunul, pe luna nu sunt gaini)
Unde a fost facuta prima fantana( in pamant)

| alesone18520 a răspuns:

Intr-un pom sau asezat 10 pasari si 5 sau **** dar 10 nu si sau ccacat 4+5 pasari nu so **** 15

| alina_8379 a răspuns:

Un avion cade pe granita dintre America si Canada. Unde ingropam supravietuitorii?(Nicaieri ca supravietuitori nu se ingroapa)

Întrebări recente