| pRiNcEsS_1238 a întrebat:

Hai sa ne amuzam si noi putin;;)

http://www.reincarnare.ro/

Voua ce va iesit?;;)

Mie mi-a iesit :

Analiza vietii anterioare:
-------------------------------------------------------- ------------------------
Se pare ca ai fost... femeie in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Belarus in jurul anului 975.
De profesie, ai fost grafician sau tehnician.
-------------------------------------------------------- ------------------------
Caracterul vietii anterioare :
Persoana intuitiva care si-a pus intelepciunea si intuitia in slujba celorlalti; in aceasta viata, acestia vor trebui sa te ajute ei pe tine.
-------------------------------------------------------- ------------------------
Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Priveste in jurul tau: o persoana cunoscuta in viata anterioara? este aici. Impreuna veti descoperi si veti indeplini o misiune karmica.

:))

19 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Analiza vietii anterioare: Se pare ca ai fost...barbat in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern Groenlanda in jurul anului 825.
De profesie, ai fost fierar sau dogar.Caracterul vietii anterioare :
Persoana intuitiva care si-a pus intelepciunea si intuitia in slujba celorlalti; in aceasta viata, acestia vor trebui sa te ajute ei pe tine. Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Priveste in jurul tau: o persoana cunoscuta in viata anterioara � este aici. Impreuna veti descoperi si veti indeplini o misiune karmica.

| Bastet a răspuns:

Analiza vietii anterioare: Se pare ca ai fost... femeie in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Sumatra in jurul anului 400.
De profesie, ai fost slefuitor sau ceasornicar.Caracterul vietii anterioare :
Ai fost o persoana amabila si agreabila cu certe calitati artistice; ai evoluat intr-un grup care te aprecia si-ti era devotat. Devotamentul lor te insoteste si in aceasta viata. Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Trebuie sa fii mai moderat si mai interiorizat. Totodata incarca-te cu energie pozitiva si vei fi mai fericit.

exact...*mananca pizza...(stiti ca e cu rahat, nu?)*

| DaVà a răspuns:

Se pare ca ai fost...barbat in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Franta in jurul anului 1775.
De profesie, ai fost mus, cizmar sau olar.Caracterul vietii anterioare :
Ai fost o persoana amabila si agreabila cu certe calitati artistice; ai evoluat intr-un grup care te aprecia si-ti era devotat. Devotamentul lor te insoteste si in aceasta viata. Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Descopera in aceasta viata � sacrul. Ai datoria karmica de a-ti dezvolta spiritualitatea. Credinta te poate ajuta in acest sens.

| Barajag a răspuns:

Se pare ca ai fost...barbat in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Nepal in jurul anului 1375.
De profesie, ai fost jongleur, actor sau cercetas.
Exact ce mi-as fi dorit sa fiu acum(barbat) si tocmai ca, nu s-a intamplat.Sunt femeielaughing))

| Fragile a răspuns:

Analiza vietii anterioare: Se pare ca ai fost... femeie in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Filipine in jurul anului 1200.
De profesie, ai fost calator, cofetar sau croitor.Caracterul vietii anterioare :
Ai fost o persoana foarte talentata; filosofia, psihologia si oratoria ti-au permis un trai bun, fara griji si fara familie. Datoria karmica in aceasta viata se refera la intemeierea unei familii, pe care atunci n-ai avut-o. Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Ai o karma de daruire. Asta inseamna ca esti dator sa fii sprijinul multor oameni in aceasta viata. Nu faci rabat pentru nimic in ceea ce priveste ajutorarea celor care au nevoie de o vorba buna, un gest caritabil, o mangaiere.
Iti suna familiar?
He-he, sunt singura care are asa.smug

| PastilăBă a răspuns:

Analiza vietii anterioare:
Se pare ca ai fost...barbat in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Indonezia in jurul anului 750.
De profesie, ai fost fierar sau dogar.
Caracterul vietii anterioare :
Persoana intuitiva care si-a pus intelepciunea si intuitia in slujba celorlalti; in aceasta viata, acestia vor trebui sa te ajute ei pe tine.
Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Invata din Biblie ce este dragostea adevarata. Datoria karmica iti cere sa te devotezi: devotiune pentru sacru, dar si pentru cei neajutorati sau pentru necuvantatoare.
Hai sa fim seriosi!rolling on the floor

| EvangelineDS a răspuns:

Eu sunt fata si mi-a iesit:
Se pare ca ai fost...barbat in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Argentina in jurul anului 525.
De profesie, ai fost circar, muzician sau actorlaughing

| ăăăă a răspuns:

Analiza vietii anterioare:
--------------------------------------------------------------------------------
Se pare ca ai fost... femeie in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Micronezia in jurul anului 1725.
De profesie, ai fost circar, muzician sau actor.
--------------------------------------------------------------------------------
Caracterul vietii anterioare :
Ai fost o persoana plina de calitati si talente, dar nu ai putut sa te realizezi din cauza lipsurilor materiale. In aceasta viata trebuie sa realizezi ce ai dorit atunci.
--------------------------------------------------------------------------------
Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Trebuie sa lucrezi asupra ta in aceasta viata. Karma ta este sa te perfectionezi pentru a putea sa folosesti bunele prilejuri care, acum, in aceasta viata ti se ivesc, pentru progresul tau pe toate planurile.

| Wilder a răspuns:

Se pare ca ai fost...barbat in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Caucaz in jurul anului 1600.
De profesie, ai fost slefuitor sau ceasornicar.
Caracterul vietii anterioare :
Ai fost intr-o continua cercetare a celor inconjuratoare. Poate ai fost bucatar; si in aceasta viata pastrezi aceleasi calitati. In plus, uneori ai impresia ca retraiesti unele scene, revezi persoane cunoscute intr-o viata anterioara.
Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Descopera in aceasta viata � sacrul. Ai datoria karmica de a-ti dezvolta spiritualitatea. Credinta te poate ajuta in acest sens.

E bine si asa.

| AndaWest a răspuns:

laughing
Se pare ca ai fost... femeie in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Transilvania in jurul anului 950.
De profesie, ai fost orator, om de litere sau egiptolog.
Caracterul vietii anterioare :
Caracter contradictoriu, ai fost artist neinteles si, de aceea, neimplinit. Timid in exterior, ai fost plin de clocot interior. Implinirea poate veni in aceasta viata.
Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Cultiva-ti spiritul intuitiv. Asculta-i pe toti, iubeste-i pe toti si invata de la toti. Karma ta e sa fii cat mai bun, mai implinit in aceasta viata.
m-a spartlaughing

| nikolikky a răspuns:

Analiza vietii anterioare:
Se pare ca ai fost...barbat in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Fenicia in jurul anului 1575.
De profesie, ai fost slefuitor sau ceasornicar.
Caracterul vietii anterioare :
Ai fost o persoana amabila si agreabila cu certe calitati artistice; ai evoluat intr-un grup care te aprecia si-ti era devotat. Devotamentul lor te insoteste si in aceasta viata.
Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Trebuie sa fii mai moderat si mai interiorizat. Totodata incarca-te cu energie pozitiva si vei fi mai fericit.

| Bixx a răspuns:

Se pare ca ai fost...barbat in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Taiwan in jurul anului 850.
De profesie, ai fost calator, cofetar sau croitor.
Caracterul vietii anterioare :
Ai fost o persoana foarte talentata; filosofia, psihologia si oratoria ti-au permis un trai bun, fara griji si fara familie. Datoria karmica in aceasta viata se refera la intemeierea unei familii, pe care atunci n-ai avut-o.
Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Trebuie sa fii mai optimist, mai concentrat si mai perseverent. Karma ta este sa nu dai gres in aceasta viata, sa te afirmi. Cu multa rabdare, vei reusi.

Sincer mie imi place sa gatesc [sau sa dau foc la acasa, ma degraba], sa ma plimb... thinking

| Niros19 a răspuns:

Se pare ca ai fost barbat in ultima ta viata
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern al Argentinei in jurul anului 650
De profesie, ai fost circar, muzician sau actor

| Niros19 a răspuns:

Eu zic ca e o pacaleala au iesit la unii rezultate identice

| PurePoison a răspuns:

Analiza vietii anterioare:
Se pare ca ai fost... femeie in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Insulele Mariane in jurul anului 1575.
De profesie, ai fost mus, cizmar sau olar.
Caracterul vietii anterioare :
Ai fost o persoana amabila si agreabila cu certe calitati artistice; ai evoluat intr-un grup care te aprecia si-ti era devotat. Devotamentul lor te insoteste si in aceasta viata.
Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Descopera in aceasta viata � sacrul. Ai datoria karmica de a-ti dezvolta spiritualitatea. Credinta te poate ajuta in acest sens.
Iti suna familiar?

| PurePoison a răspuns:

Se pare ca ai fost... femeie in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Insulele Mariane in jurul anului 1575.
De profesie, ai fost mus, cizmar sau olar.
Caracterul vietii anterioare :
Ai fost o persoana amabila si agreabila cu certe calitati artistice; ai evoluat intr-un grup care te aprecia si-ti era devotat. Devotamentul lor te insoteste si in aceasta viata.
Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
Descopera in aceasta viata � sacrul. Ai datoria karmica de a-ti dezvolta spiritualitatea. Credinta te poate ajuta in acest sens.
Iti suna familiar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Analiza vietii anterioare:
Se pare ca ai fost...barbat in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Argentina in jurul anului 650.
De profesie, ai fost circar, muzician sau actor.
WTF, circar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca ai fost...barbat in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Columbia britanica in jurul anului 975.
De profesie, ai fost artist, cantaret sau jongleur.
Caracterul vietii anterioare :
Ai fost un lider de opinie sau poate negustor de vaza.
o da negustor de varza laughing

| Ladygagutza2 a răspuns:

Se pare ca ai fost... femeie in ultima ta viata.
Te-ai nascut undeva in teritoriul modern din Nordul Chinei in jurul anului 1400.
De profesie, ai fost fierar sau dogar.
Caracterul vietii anterioare :
Persoana intuitiva care si-a pus intelepciunea si intuitia in slujba celorlalti; in aceasta viata, acestia vor trebui sa te ajute ei pe tine.
Lectia vietii anterioare adusa in prezenta incarnare :
In aceasta viata trebuie sa achiti datoria karmica ce te insoteste. Ea se refera la capacitatea ta de a finaliza proiectele, capacitate pe care trebuie sa o dezvolti. Cauta ajutor si vei gasi.

Întrebări recente