| Almássy a întrebat:

vreau niste bancuri bune ( adica sa razi mult la ele ) ...va rog pentru cele mai bune si amuzante dau funda + cate voturi vreti

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Elevilor li se da o compunere cu tema: Actiunea sa se petreaca in inalta societate, sa aiba o tematica religioasa, sa cuprinda dragoste, dar si mister.
Bula a adus primul o compunere, foarte scurta:
"Ducesa spuse:
- Tu-i ceara ma-si, iar am ramas gravida si nu stiu cu cine."

- Bula, azi vei raspunde din legea lui Arhimede. Ce se intimpla daca te scufunzi in cada?
- Suna telefonul...

O tinara se adreseaza vinzatoarei de la un magazin de cosmetice:
- As dori ca barbatul meu sa imi acorde mai multa atentie. Aveti cumva un parfum care miroase ca un computer?

Un turist sta sa se inece in mare. Pescarii stau si se uita.
- Help! Help! striga turistul.
Un pescar catre celalalt:
- Apasa odata F1, n-auzi?

La un spital de nebuni, un pacient tragea dupa el o sfoara, un doctor il vede si, curios, il intreaba:
Dbig grine ce tragi Marine sfoara aia dupa tine?
Ntongueai daca o imping, se indoaie.

Un tip intra intr-o berarie:
-Dati-mi o bere, imi astept nevasta aici.
-Bruna sau blonda? il intreaba chelnerul.
-Nu stiu, de abia a intrat la coafor.

Merge un chior sa cumpere un televizor.
O juma de ora sta si negociaza cu vanzatorul.Vanzatorul
se satura de negocierile chiorului
si-l intreaba:ma omule, cumperi televizorul sau ba? Acesta-i raspunde:Mai vedem!

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| iceyps a răspuns:

Un puşti vine revoltat de la şcoală şi îi spune tatălui său că acolo îl pun să înveţe numai inutilităţi. Tatăl îl întreabă uimit:
- Cum adică?
- Păi la istorie ne pune să memorăm nişte ani: 1848/1877-1878/1907/1944/1989. Cică sînt importanţi!
- Altceva...
- Păi la geografie tot aşa trebuie să reţinem tot felul de denumiri, ca de exemplu: Carpaţii "Scurburii", Strîmtoarea "Fosfor" şi Dardanele, de parcă mi-ar folosi la ceva chestiile astea! Dacă mă întrabă careva merg repede la un Internet Cafe, dau search pe Google şi aflu... simplu, nu?
- Da, fiule, da' să zicem că ieşi şi tu cu o fată, şi cum vă ţineţi voi aşa, de mînă, ea te întreabă ce înălţime are vîrful Chomolugma?
- Nu-i problemă! Merg repede la un Internet Cafe, că-i deschis non-stop, dau search pe Google, aflu şi mă întorc să-i spun...
- Da, da' pînă te întorci tu să-i spui că are 8848 m s-ar putea să o găseşti ocupată!
- Cu cine?
- Păi, tot cu un prost aşa ca tine, da' care are laptop!

| RockAddicted a răspuns:

2 tigani, sot si sotie stau de vorba
- Fha am vrut sa-ti iau o esarfa pomposa de n-a vazut neam de neamu tau una ca asta!
- Si de ce dracu nu mi-ai luat-o!
-pai se uita vanzatoarea la mine!

La o partida amoroasa partenera isi intreaba iubitu:
- iubi tu esti pedofil
- wow, wow, cuvinte mari pentru clasa a - 5 -a!

La scoala Bula primeste un biletel de la profesoara sa il duca tatalui sau. in acesta scria ca trebuie sa se vada la un tei din parc. Asa ca bula se hotaraste sa mearga si el. isi ia o punga de gogosi si se suie in tei:
Profasickvreau sa avem un copil impreuna!
Tasusicksi cine va avea grija de el
- il vom lasa in grija celui de sus
Bula- sa mor eu daca-i dau vreo gogoasa!

daca mai vrei spune-mi ca-ti mai dau

| MeeeDyana a răspuns:

Bula, imbracat in negru, se intalneste pe strada cu un prieten.
De cum il vede, acesta il intreaba:
- Ce s-a intamplat Bula?
- Iaca mi-a murit soacra.
- Condoleante! Era bolnava, saraca?
- Nu.
- Atunci cum s-a intamplat?
- Am trimis-o la piata sa ia cartofi, sa facem o mancarica, s-a impiedicat, a cazut, s-a lovit la cap si...a murit.
- Si ce ati facut?!
- MACAROANE CU BRANZA!

O blonda suna la informatii CFR:
-Nu va suparati, cat face trenul de la Bucuresti la Tulcea?
Centralista:
-O clipa...
Blonda:
-Multumesc!

La psihiatru:
- Povesteşte-mi totul în ordine cronologică. Ce-ai facut prima dată?
- La început am creat cerul şi pămîntul... Pe urmă am început să am necazuri...

In fata gradinitei se plimba de vreo 10 minute un barbat.
Educatoarea:
-Asteptati un copil?
-Nu doamna, asa sunt eu, gras...

Un hot intra noaptea intr-o casa unde proprietarii erau plecati. Cum tocmai baga banii in sac aude o voce:

- Isus te priveste!

Se uita el in toate partile si nu vede nimic. Mai incolo baga bijuteriile in sac si iar aude o voce:
- Isus te priveste!
Se uita hotul si vede un papagal. Papagalul ii zice:
- Pe mine ma cheama Moise da sa stii ca Isus te priveste.
Hotul rade si intreaba:
- Ce tâmpit isi boteaza papagalul Moise?
Papagalul:
- Acelasi tâmpit care si-a botezat dobermanul Isus.

Un leu, sta la umbra unui pom sa se odihneasca, cand prin fata lui trece in viteza o furnica:
-Hei, hei! ...Incotro asa grabita?
-N-ai auzit, imparate, de accident? Hipopotanul sa tamponat cu elefantul...
-Ei si? Tu ce treaba ai?
-MA DUC SA DONEZ SANGE...

| alinaadina a răspuns:

Accident de circulaţie, în care au fost răniţi mulţi politicieni.
Pentru că salvarea întârzia, un ţăran începe să-i îngroape.
– Dar nu sunt vii? întrebă cineva.
– Da’ poţi să mai ai încredere în ăştia?

| Elena_Puscasu_2000 a răspuns:

Am un banc bun
______________|
Bula vorbeste cu cea mai urata fata din clasa:
-Buna
-Sa stii ca tu esti o fata foarte frumoasa, sunt sigur ca ai castiga un concurs de miss daca ai participa.
-Ce concurs de miss?
-Miss Apocalipsa

| ZuZu1999ZuZu a răspuns:

Maicuta Logica si maicuta Matematica s-au dus sa adune plante medicinale din padure.La intoarcere acestea constata ca sunt urmarite de un individ.Maicuta matematica:ai observat ca tipul din spate ne urmareste.Maicuta logica:da
Maicuta matematica:si ce facem
Maicuta logica:facem ce e logic ne despartim si una dintre noi o sa scape.Zis si facut maicuta matematica ajunse la manastire.o astepta pe maicuta logica o ora doua trei pana se insera.deodata a zarito.
Maicuta matematica:Ce s-a intamplat draga de ai intarziat atat?
Maicuta logica:pai tipul a continuat sa ma urmareasca asa ca am facut ce e logic. Maicuta mate:si ce ai facut? maicuta logica :mi-am dat fusta jos (maicuta mate matica:asa...) el si-a dat pantaloni jos (asa.....si dupa aia)o femeie cu fusta in fine alearga mai repede decat un barbat cu pantaloni in vine.Cn s-a gandit la o prostie sa zica tatal nostru.

Dc alearga oo blonda cand face dus? pe sampon zice washandgo

parinti lu bula trebuia sa plece intr-o intalnire de afaceri iar ca bula sa nu faca nebuni cat erau ei plecati i-au pus un cd pentru povesti.cand parinti lui bula se intorc aud de la scara pe bula strigand da vreau! da vrea! cand intra in casa il vad pe bula cu spume la gura cu parul smuls zicînd da vreau da vrea! un zgomot se aude copii vreti sa va spun o poveste copii vreti sa va spun o poveste?

| boxele12 a răspuns:

Se duce bula cu fratesu sa ai arate ecoul intra bula in pestera si striga :
- Alooo
Ecoul nimic,
bula :
- sugi...
Merge bula ce merge si cade in groapa
bula :
-Ajutor
ecoul:
- sugi...

| netematorul a răspuns:

Pai.Ion se duce afara 2 secunde si se intoarce in pat la Marie si este ud la care maria:
-Ce e ma ploua?
-Nuuu bate vantul

| Madăă123 a răspuns:

Era o fata care statea la bloc( et.4)
Si avea un amant.Bun merg asta la ea si mno fac s** ...Si la un moment dat aud usa de la intrare si nu baga de seama. Intra in camera barbatu' si ioi x_x bataie oase rupte dintii spartiilaughing si se arunca du la balcon joss.
Jos il vede o baba' si ii zice:
-Ce ai patit?
-Am vrut sa sar cu parasuta!
-Si parasuta unde-i?
-Ii sus o bate barbatus-olaughing.

| jude83 a răspuns (pentru Madăă123):

Tare..bancu'...

| Error3D a răspuns:

1.Unei blonde ii moare sotu si ea cum ii plange sotului spune:
-Cine o sa steie cu mine la masa?
La care preotu:
-Euuu si numai euuuu
Blonda spune:
-Cine o sa ma ia in brate?
Preotul din nou:
-Euu si numai euuuu
Blonda vede ca preotul zice, Ea spune:
-Cine o sa ma pupe`n cur acuma?
La care preotul:
Dascaleee e randul tauuuu

2.Un om se bronzeaza nudist la plaja nu prea populata.Vine o fetita si omul acopera cu ziarul pe care il citea partile intime. Fetita spune:
-Ce ai acolo dupa ziar?
Omul:
-Ummmm... Ihhh...O pasarica.
Omul adoarme si se trezeste la spital cu dureri groaznice.
-Ce s-a intamplat?
Doctorul:
-Asta tu sa imi spui.
Politia merge pe strada si o gaseste pe fetita si ii spune:
-Stii ce s-a intamplat cu omul de la spital?
Fetita:
-Cu el? Nu!
Politistii:
-Atunci ce s-a intamplat?
Fetita:
-Pai....Ma jucam cu pasarica lui si cand m-am jucat ea la un moment dat m-a scuipat asa ca am luat-o de gat pe nenorocita, i-am spart ouale si i-am dat foc la cuib.