| UatDăFac a întrebat:

Http://www.chestii-tari.com/2011/04/cine-scris-biblia.ht ml
Ce părere aveţi?
Deci. cine a scris biblia?

11 răspunsuri:
| emil_5362 a răspuns:

Funda pls

| WhiteWolf7 a răspuns:

EEeeee, cum cinee? Nu stiti nimic maaa, Emil Cioran a scris Biblia ma analafabetilor.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Johnny Bravo.

| Mortich a răspuns:

Gogu'

| NoChanceForUs a răspuns:

Biblia este o compilație de scripturi(nu d-alea html),scrise nu toate de-odată,ci pe o perioadă lungă.De ce așa? Ei bine, autorii(niște neni,un fel de mohamezi ca să le zic așa),s-au inspirat din alte cărți ale altor culturi,inclusiv politeiste,și au conceput biblia creștină. Inițial era biblia evreiască, dar na, noi creștinii suntem mai importanți cică.
http://www.orthoblog.ro/2007/06/17/p49
După cum observi, doar noi și rușii suntem 'ăi mai înrăiți ortodocși.De ce oare?-no comment- -PCR Uraaa!-

| PotcaPădurii a răspuns:

Agatha Christie

| Gentiana a răspuns:

Alecsandri sau Eminescurolling on the floor

| Narcis2007 a răspuns:

Dumnezău a scris biblia!

| Budincăă a răspuns:

Mos Craciun.

| Musique a răspuns:

Stra stra stra stra buncicul strabunici bunici matusi, nepoatei lui. big grin

| NeverAlone a răspuns:

Gizaz.