| chiftelutacrocanta a întrebat:

Intr-o zi,Alba ca zapada, avand grave probleme de stomac, dadu buzna intr-o toaleta murdara din lemn construita tocmai in mijlocul padurii...

Continuati voi povestea mai departe, dau Funda celui/celei care continua povestea cel mai bine.

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Bine fac dar nu trebuie sa te superi asa nu am vrut sa jignesc sau o ofensez pe cineva dar nu voi face cu inceputul lui chifteluta.

Prietenul meu Ursul

Era odata un urs care dormea in pestera lui linistit si deodata un zgomot l-a trezit brusc la inceput a ignorat zgomotul si s-a culcat la loc dar acel zgomot se tot auzea din ce in ce mai tare,ursul suparat s-a dus sa vada de unde vine si sa-l opreasca ca sa poata dormi din nou.
A mers drept in fata si a aflat ca cel care facea zgomotul era prietenul lui Iepurasul Degetel, ursul l-a intrebat:
Ursulbig grinegetel, de ce faci zgomotul asta ingrozitor? ce s-a intamplat?
Ursul l-a vazut pe Degetel trist si obosit, el i-a raspuns:
Degetel:Scuze daca am facut mult zgomot dar cineva mare si rau mi-a distrus vizuina cand nu eram eu prin preajma si m-am dus sa culeg provizii.
Ursul cand a auzit asta i-a zis:
Ursul:Stai calm Degetel o sa ma duc eu prin padure si o sa aflu eu cine a facut asta o sa iau toti locuitorii padurii la intrebari pana cand faptasul va recunoaste.
Asa ca s-a dus prin padure si i-a intrebat pe toti pe care i-a vazut cine i-a distrus casa lui Degetel dar nimeni nu stia a tot intrebat dar nimeni nu i-a dat un raspuns.
Ursul s-a intors la Degetel dar nu l-a mai vazut si deodata a auzit un tipat cumplit din fata.
Ursul:Cunosc tipatul asta oricand asta trebuie sa fie Degetel!
Asa ca a alergat cat a putut el de repede drept in fata si l-a vazut pe Degetel inconjurat de o haita de caini si Ursul i-a intrebat:
Ursul:Ce aveti cu prietenul meu? de ce nu-l lasati in pace?
Cainele alpha al haitei i-a raspuns ursului.
Alphatonguerietenul tau ne e dator saptamana trecuta ne-a furat toate proviziile noastre asa ca i-am distrus vizuina ca sa il invatam minte si sa-i aratam o lectie.
Ursul:Ce dovezi poti avea? cum stii ca el a fost?
Alpha:Toata lumea l-a vazut atunci si nu e prima oara cand face asta a mai furat si de la alti locuitori ai paduri.
Ursul:Uitati, va promit ca Degetel o sa isi repare greselile si o sa returneze ce a furat de la voi si de la ceilalti am eu grija.
Alpha:Foarte bine dar sa fie cum ai spus tu Ursule asa ca Alpha si cu haita lui au plecat.
Ursul i-a spus lui Degetel ca nu e bine sa furi si ca ar trebui sa returneze tot ce a furat altfel o sa se intample lucruri de genul asta si ca nu o sa mai fie el sa il ajute la nevoie.
Degetel a inteles asa ca a returnat tot ce a furat si si-a cerut iertare de la lupi si localnici iar lupii i-au reparat casa si s-au iertat reciproc.

Sfarsit...

28 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

A murit inecata in propriul rahat. End of story

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru whatevernvm):

Ce imaginatie ai si tu.
Nu mi se pare amuzant ce ai scris.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Ia fă tu o poveste mai bună.
Whatevernvm e un scriitor minunat!

| whatevernvm a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

M-ai ranit. Plang

| Idkidk a răspuns (pentru whatevernvm):

Nu plânge, Ana!
Tu trebuia să fii Ion Creangă 2.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nimic amuzant... Poveste ca alea de culcare, unde e violenţa? rolling on the floor
Nu te simţi jignit

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Idkidk):

Eu macar m-am gandit la ceva este o poveste frumoasa chiar.
Ce are ma rog?

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Adică...ChifteluţăCrocantă a zis un început, trebuia respectat. Omule, avem 15-16 ani, cât mai rămânem cu Degeţica?
Nu te simţi jignit.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Idkidk):

Degetel nu degetica.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Da, se vor căsători, şi vor face s''.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Idkidk):

Macar povestea mea are o morala, inveti ceva care e morala spusa de whatervern si cum ii zice si a ta din continuarile voastre de la povestea lui chifteluta? faptul ca nu trebuie sa mergi singur la baie? nu te supara ca critic nu am nimic cu tine sau cu chifteluta sau cu cum ii zice.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Ce morală? Mângâiaţi iepuraşii şi ursuleţii?

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Inteleg ca trebuie sa aiba umor dar mie nu mi se pare ceva amuzant cand cineva s-a dus la baie fiindca avea nevoie asta ii se poate intampla oricui.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Idkidk):

Faptul ca nu e bine sa furi de la altii si ca e bine sa iti ajunti prietenii in orice situatie, ce credeai ca e?

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

:o What? Lecţia de la grădi?

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Idkidk):

Cred ca era sarcastica.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Nu.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Idkidk):

Ia fa tu o poveste mai buna cu alt inceput cum am facut eu si sa decida chiftelutacrocanta care e mai buna a mea a ta sau a lui cum ii zice si care ii place mai mult sa dea funda acelei povesti ce spui?

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Idkidk):

Cum adica nu?

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Bine.

A mea e de dragoste.

Într-o zi geroasă...Foarte geroasă, nişte suflete au încălzit-o.
( morală de început rolling on the floor )

Era iarnă, şi tare frig. Prinţesa Zăpezii, era în palat. Iarna era controlată de ea. Renii de vânt şi urşii de zăpadă, acaparau Tărâmul Cald, era o tragedie.
Prinşul Cald, a venit la Prinţesa Zăpezii, şi a săruta-o, şi s-a făcut cald, yoopei!

Eu nu fac poveşti de copii,
Şi zic aproape mereu prostii,
Nu merg la grădiniţă,
Liceul e provocarea mea,
Nu am timp de aşa ceva.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Bine el decide cine merita si cine nu si daca facem cum am spus.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Idkidk):

E buna dar nu are titlu nu are sfarsit.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Păi nu fac, eu stau cu aia.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Mersi pentru funda prietene.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Idkidk):

Bine fac dar nu trebuie sa te superi asa nu am vrut sa jignesc sau o ofensez pe cineva dar nu voi face cu inceputul lui chifteluta.

Prietenul meu Ursul

Era odata un urs care dormea in pestera lui linistit si deodata un zgomot l-a trezit brusc la inceput a ignorat zgomotul si s-a culcat la loc dar acel zgomot se tot auzea din ce in ce mai tare,ursul suparat s-a dus sa vada de unde vine si sa-l opreasca ca sa poata dormi din nou.
A mers drept in fata si a aflat ca cel care facea zgomotul era prietenul lui Iepurasul Degetel, ursul l-a intrebat:
Ursulbig grinegetel, de ce faci zgomotul asta ingrozitor? ce s-a intamplat?
Ursul l-a vazut pe Degetel trist si obosit, el i-a raspuns:
Degetel:Scuze daca am facut mult zgomot dar cineva mare si rau mi-a distrus vizuina cand nu eram eu prin preajma si m-am dus sa culeg provizii.
Ursul cand a auzit asta i-a zis:
Ursul:Stai calm Degetel o sa ma duc eu prin padure si o sa aflu eu cine a facut asta o sa iau toti locuitorii padurii la intrebari pana cand faptasul va recunoaste.
Asa ca s-a dus prin padure si i-a intrebat pe toti pe care i-a vazut cine i-a distrus casa lui Degetel dar nimeni nu stia a tot intrebat dar nimeni nu i-a dat un raspuns.
Ursul s-a intors la Degetel dar nu l-a mai vazut si deodata a auzit un tipat cumplit din fata.
Ursul:Cunosc tipatul asta oricand asta trebuie sa fie Degetel!
Asa ca a alergat cat a putut el de repede drept in fata si l-a vazut pe Degetel inconjurat de o haita de caini si Ursul i-a intrebat:
Ursul:Ce aveti cu prietenul meu? de ce nu-l lasati in pace?
Cainele alpha al haitei i-a raspuns ursului.
Alphatonguerietenul tau ne e dator saptamana trecuta ne-a furat toate proviziile noastre asa ca i-am distrus vizuina ca sa il invatam minte si sa-i aratam o lectie.
Ursul:Ce dovezi poti avea? cum stii ca el a fost?
Alpha:Toata lumea l-a vazut atunci si nu e prima oara cand face asta a mai furat si de la alti locuitori ai paduri.
Ursul:Uitati, va promit ca Degetel o sa isi repare greselile si o sa returneze ce a furat de la voi si de la ceilalti am eu grija.
Alpha:Foarte bine dar sa fie cum ai spus tu Ursule asa ca Alpha si cu haita lui au plecat.
Ursul i-a spus lui Degetel ca nu e bine sa furi si ca ar trebui sa returneze tot ce a furat altfel o sa se intample lucruri de genul asta si ca nu o sa mai fie el sa il ajute la nevoie.
Degetel a inteles asa ca a returnat tot ce a furat si si-a cerut iertare de la lupi si localnici iar lupii i-au reparat casa si s-au iertat reciproc.

Sfarsit...

| Idkidk a răspuns:

Acolo era un pitic. Deranjat de Alba ca Zăpada, a certat-o că a venit în intimitatea lui, şi a bătut-o, şi vio''t-o. Ea a mers la poliţie, iar la poliţie era alt pitic, care i-a făcut la fel, a mers la medic, era un alt pitic, i-a făcut la fel, a mers în mină, şi i-a făcut iar un pitic la fel.Şi asta de multe ori.
Ea fiind f'''tă, a făcut 7 copilaşi frumoşi, erau cei 7 pitici, neştiind ce să facă cu ei, s-a sinucis, şi prinţul s-a îngropat.

-Sfârşit-

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Idkidk):

Ce poveste nu prea mi-a placut deloc, sincer.

| Idkidk a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Shht, strici tâlcul poveştii.
Niciodată să nu-ţi faci nevoile cu un pitic. rolling on the floor

| deeeaqq a răspuns:

'' Care era din lemn. Ea adoră lemnul şi spaţiile mici. ''