| tbxx a întrebat:

Inventati o parodie a unui basm. Dau funda. Vreau sa fie cat mai amuzante si FARA PROSTII! Basme: ex: Scufita Rosie, ALBa ca zapada, s. ahappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa fac o parodie a basmului care ma enerveaza cel mai mult : Alba ca Zapada

Era odata o regina frumoasa de crapa pamantu si oglinda cand o vedeau. Si ea avea o oglinda ( cam prafuita da' na, daca n-or auzit de Pronto ) care ii spuneau mereu adevarul. Si regina avea o fiica : Neagra ca Zapada. Neagra ca Zapada avea pielea neagra si parul alb, buzele albastre si ochii rosii. INtr-o zi, regina, care s-a saturat de fitele lu Neagra ca Zapada, a chemat avocatul si i-a zis sa porneasca un proces, s-o alunge pe Neagra ca Zapada de la curtea ei. Dar Neagra ca Zapada a aflat, i-a furat reginei 3.000 de euro si s-a dus prin lume cu Skoda Octavia ei de ultima generatie. Noaptea si-a petrecut-o in padure, iar dimineata a plecat din nou unde a vazut cu ochii ei rosii. Si a ajuns la o casuta. Acolo stateau 7 uriasi care erau plecati la carciuma. Neagra ca Zapada s-a dus in casa, s-a infruptat din curcanul de pe masa si s-a culcat. Atunci, au aparut cei 7 uriasi care au inceput sa se certe cu Neagra ca Zapada :
- Bine mha, femeie, ne-ai furat casa, masina, mancarea, femeile, telefonul, covoarele, hainele, onoarea, vrei sa ne furi si samponul? Samponul nostru Dalin?
Neagra ca Zapada a scos atunci o pusca si i-a amenintat pe uriasi. Astfel a ramas la ei in casa. IN acest timp, avocatul i-a spus reginei ca Neagra ca Zapada a scapat de proces si sa se duca sa o caute. Oglinda i-a zis reginei ca Neagra ca Zapada sta la casa celor 7 carciumari ...scz uriasi happy Asa. regina a cumparat un costum de karate si o bucata de lemn ( Neagra ca Zapada era fff neindemanatica, sa stiti ) si s-a dus la Neagra ca Zapada. Aceasta e luat costumul si lemnul si a inceput sa se antreneze, dar si-a dat cu lemnu-n cap! Regina a plecat repede, crezand ca a omorat-o. Uriasi veniti, n-au stiut ce sa faca, crezand-o si ei moarta
si i-au construit un borcan de sticla, l-au umplut cu apa si alte condimente si au pus-o Pe Neagra ca Zapada la murat. Au inceput sa planga, inecandu-si amarul in bautura. Atunci a trecut pe acolo un print chior si de vreo 78 de ani. El s-a indragostit de Neagra ca Zapada ( ca era urata ca si el ) si a cerut-o de nevasta. Atunci s-a bagat in borcan a scos-o de acolo si a dus-o la rau sa o spele, ca putea. A spalat-o cu sapun Dave, si Neagra ca Zapada s-a trezit, ca ii placea sapunu Dave. Atunci i-a multumit printului ca a salvat-o, si-a luat sapunul si s-au urcat si ea si printul in limuzina lui cu 27 de locuri. Si au trait fericiti pana a avut Neagra ca Zapada proces pe motiv ca ar fi furat hartia igienica regala! happy Sfarsit!

Fundalaughing?

Întrebări recente