| melissa_3397 a întrebat:

La piata! laughing) sa vad ati paatit vreo data ceva amuzant la piatahee hee

Răspuns Câştigător
| DyKey a răspuns:

Cand.am.gasit.la.piata.30.de.lei.pe.jos.si.o.baba
ma.alergat.cu.matura.ca,cica.sunt.ai.eirolling on the floor

8 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Sa iau punga cu alimente, sa multumesc si sa plec (fara sa platesc), sa imi cada toti castravetii pe mine asta datorita faptului ca vroiam mai de pe dedesubt, sa--mi prind rochia in geamul de la vitrina frigorifica doar cateva. La mine fiecare zi e memorabila, daca nu la piata, atunci la munca sau acasa laughing

| ELD a răspuns:

Mda laughing m`am impiedicat de o lada, era sa si cad ...am mers impingand lada aia cu piciorul o jumatate de metru laughing nu stiam cum sa scap de ealaughing si la ceva timp dupa accident laughing)[si dupa ce se uita toata lumea la minelaughing] a trecut si profu` de romana in gandul meu - pffoai bine ca nu a vazut si ellaughing-

| alessutz11 a răspuns:

Eu am fost cu o prietena la piata si vroiam sa luam piersici. Bun, noiam platit si am uitat fructele pe taraba. Dupa aia, vanzatorul a alergat dupa noi si ne fluiera si striga "Piersicutele! Piersicuteleeeee!" de se uita toata lumea la el si la noi! laughing

| Luori a răspuns:

De cate ori am facut cumparaturi in papuci de casa, lingand cu pofta o acadeahee hee Nici nu iti imaginezi privirile celorlalti. Ma trimitea mama sa iau patrunjel si luam marar sau altceva, dar niciodata nu nimereamhee hee

O femeie avea pe fata o crema sau nu stiu ce, dar era alba, mai alba decat zapada. De departe zici ca era "zombi" si cat am mai urmarit-o eu si copii si tipam "Zoombiii fura castravetele" s. a. m. d. Noaptea faceam concursuri care strange cei mai multi carabusi care se strangeau la becurile din piata. Era ploaie de carabusi.
Seara nu aveam ce face si am inceput sa ne batem cu cartofi, morcov, ceapa, verdeturi pana au venti gardienii de pe acolo si ne-au fugarit de toti am intrat in boscheti, sub masini, pe garajele oamenilor, in copaci numai ca sa scapam de eihee hee

Mai mult sunt intamplari din copilarie.

| saymoon a răspuns:

Imi place faza cu banii si cu baba... e tare

| MoreTime a răspuns:

Ma convingea o baba sa cumpar sfecla de la ea si atunci am zis:" Misca-te la stanga, misca-te la dreapta, fa asa, dadada, fa asa" si baba a inceput sa prinda niste ritmuri orientale dupa care a inceput sa dea din buric si atunci eu am filmat-o si i-am zis ca daca ma obiga sa cumpar sfecla o parasc la mosu' ei si s-a suit pe trotineta si a fugit din piata.

So: "Misca-te la stanga, misca-te la dreapta, fa asa, dadada, fa asa" face minuni, vedeti sa nu ziceti la bunicii vostri sa faca asa

| sinblade27 a răspuns:

Am luat pe unu de mana. in loc de nevastamea. ma grabeam si la un momentan "hai nevasta sa mergem "cand ma uit era unu cu un sac de cartofi pe umar in locul lu nevastamea ei se mai intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu încă. Nici nu îmi doresc big grin blushing.