| anonim_4396 a întrebat:

La serviciu, la ora 14, iesirea din program fiind la ora 14, 30, trece o colega pe linga mine si ma intreaba de ce nu plec in timp ce toti plecau. I-am explicat doamnei ca mai este o jumatate de ora de program pentru ca atit sintem platiti si nu pot pleca mai devreme(adevaratul motiv era ca mai aveam treaba, altfel as fi fost primul)si ca sa inteleaga am intrebat-o, daca as fi muncit platit de ea pentru un anumit program mi-ar da voie sa plec mai devreme? Si ea;-Pe tine te-as tine si dupa program. Ce a vrut sa spuna? Departe ginduri ascunse ca la felul cum arat pe linga ea chiar nu-mi vine sa cred.

1 răspuns:
| adriyana a răspuns:

Poate ti-a raspuns asa fiindca s-a simtit putin ca pleca mai repede decat trebuia si tu i-ai atras atentia ca mai este timppana la finalul programului!