| Annitu a întrebat:

Mai ştiţi şi alte lecţii învăţate din filme de genu` ăsta : http://annitu.blogspot.com/......le-am.html

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Ai dreptate, marea majoritate a filmelor folosesc aceleasi tipare pe care tu le-ai sintetizat foarte bine.
Oricat de bine am retine regulile folosite in filme, viata ne pune in fata tot felul de situatii la care trebuie sa raspundem ori sa actionam si nu vom putea trai dupa "lectiile " invatate din filme.
Este bine ca ai postat aceste reguli pe blogul tau pentru a le cunoaste si alti useri insa cred ca, mai important este ca sa observam regulile vietii pe care le aplica semenii nostri pentru a putea folosi exemplul lor si a nu mai cadea si noi in aceleasi greseli.
Experienta personala este buna doar daca, "trecand pragul de jos nu te lovesti de cel de sus", altfel aceasta experienta te va marca si suferi in mod gratuit pentru lucuri pentru care ai putea sa le eviti daca ai fi atent la ce te invata familia, scoala, prietenii si societatea in general.
Felicitari pentru modul in care iti folosesti timpul si-ti doresc sa poti fi de ajutor la cati mai multi useri, prin ceea ce faci tu.
Ganduri bune si multa sanatate.

1 răspuns:
| MrsBrunetzyka a răspuns:

Nu!
ti-am lasat si comentariu
foarte interesant
si asa e
dar sunt niste filme regizate
de la ce sa ne asteptam?
Sunt fan
la blogul tau!