| anonim_4396 a întrebat:

Niste bancuri va rog sa imi dati, dar asa mai funny, va dau si eu 2-3 pe care le stiu si imi plac, va rog, nu carti si liste de bancuri, doar bancurile voastre preferate, iata-le pe ale mele :
Un om se duce la doctor pentru a face analiza la plamani, dupa ce face analiza doctorul ii spune:
D : mai aveti putin pana faceti cancer de plamani
P : cum asa? si ce trebuie sa fac?
D : pai incercati sa fumati numai 3 maxim 4 tigari pe zi
dupa o saptamana vine iar la doctor aratand foarte rau
D : vai de mine, ati facut cancer la plamani, ati urmat reteta?
P : da
D : pai cum ai facut cancer pulmonar daca ti-am spus sa fumezi doar 4 tigari pe zi
P : pai eu inainte sa imi spuneti nu fumam.

2: de ce caraie ciorile cand zboara? schimba vitezele

3: de ce nu fug melcii? ca sa nu le falfaie ochii.

Răspuns Câştigător
| yostefiyo a răspuns:

Un arii ii spune unui cactus :
- ce bine ca te-am gasit mami!

o blonda alearga prin baie dupa ca s-a spalat pe cap
de ce?
pe sampon scria wash and go ( spalate si mergi )

o blonda si o bruneta se arunca de pe bloc
care ajunge prima
buneta ca blonda e parasuta

de ce danseaza blondele cand e un semafor
cred ca sunt la discoteca

daca mai vrei zi-mi baga-ma la prieteni si iti mai zic

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Pe google sunt bancuri.
De ce nu cauți acolo? puppy dog eyes

| SamSon a răspuns:

Un anunt pe cabinetul unui doctor foarte des vizitat: "Nu beau bomboane si flori"

Dupa 15 ani, un evreu se intorce in satul sau natal si este intampinat de catre cei 3 frati ai sai, care aveau niste barbi lungi, pana in podea. Evreul le spune:
- Ce-i cu barbile astea?
- Pai, atunci cand ai plecat, ai luat lama de ras...

Un ateu se plimba prin padure minunandu-se de frumusetile naturii: Ce copaci impresionanti! Ce rauri cristaline! Ce animale frumoase!
La un moment dat, in timp ce se relaxa, omul aude in spatele lui zgomote ciudate. Cand se intoarce vede un urs ca-n povesti: mare, frumos, sanatos si cu pofta de mancare.
Ingrozit, ateul o ia la fuga, insa ursul avea conditie fizica asa ca il urmeaza constiincios...
Tipul era atat de ingrozit incat la un moment dat se impiedica si cade. Ursul il apucase deja de un picior asa ca omul, paralizat de frica, racneste:
- Doamneeee!
In secunda urmatoare, timpul se opri, ursul ingheta in pozitia in care se afla, padurea ramase neclintita si o lumina se revarsa din cer.
Tipul, socat, auzi o voce:
- Mi-ai negat existenta toata viata, le-ai explicat si altora ca
sunt un mit, ai pus toata creatia Mea pe seama intamplarii cosmice... vrei acum sa te salvez? Pot eu sa te consider credincios cu adevarat?
Ateul se uita fix in lumina si raspunse:
- As fi ipocrit sa Iti cer brusc sa ma consideri credincios, dar poate ai reusi intr-un fel sa devina ursul crestin?
- Foarte bine, raspunse vocea.
Lumina disparu, zgomotul padurii reveni. Ursul il elibera din ghearele sale, isi impreuna labele din fata si spuse:
- Doamne, binecuvinteaza aceste bucate. Amin.

| JeStieKungFuDaNuStieKarate a răspuns:

Normal, tu trebuie sa ne spui bancuri, ceea ce ai facut, dar nu ne pune pe noi sa postam pentru ca ai tu chef si tie greu sa cauti

| Konata a răspuns:

Dece oamenii de culoare au talpile de la maini si picioare albe? pentu ca au stat in patru labe cand au fost vopsiti!

Care este diferenta dintr-o sticla si o femeie? Sticla o vrei plina si femeia o vrei goala!

Profesoara: Bula, da-mi un exemplu de mamifer fara dinti.
Bula: Bunica-mea!

A: Eu cand o cert pe nevasta-mea ea pleaca rusinata capul jos!
B: ei, asa femeie educaat rar intalnesti.
A: Normal, are 2 metri!

Dece zebra are dunngi?
Pentru ca la magazin nu mai erau buline!

2 betivi ies dintr-o berarie.
1.Ba! Am uitat sa ma pis!
2. Nu-i nimic! te invat eu.

- Bulisor, tu ce vrei sa te faci cand vei fi mare? - Visez sa fiu miliardar, ca tatal meu. - Pai ce, tatal tau e miliardar? - Nu, si el viseaza.

- Serviti mormoloci in acest restaurant?
- Servim pe oricine! Luati loc.

Se intalnes 2 viermi:
A:Ma! unde e taicatatu?
B:E la pescuit!

Astea imi plac mie cel mai mult! laughing.

| Tania98C a răspuns:

-Salut! Am auzit ca te-ai insurat! Cum e nevasta-ta? -Frumoasa si proasta! -Hai ma...cum dracu... -Pai daca era urata, n-o luam eu pe ea, iar daca era desteapta, nu ma lua ea pe mine.

Woow, ai paţan nou few? -Ei da, nu mai este l-am spălat cu '' Perwoll '' big grin

Doi politisti stau intr-o parcare. Unul spune: -Ce frig mi-e la maini! Celalalt spune: -De ce nu-ti bagi mainile in buzunar? -Pentru ca acolo am manusile.

Ce nebun suntt! Ma duc la supermarket si pe lapte scrie "deschide aici" si eu il deschid acasa :\ =]]

Întrebări recente