| Roby67 a întrebat:

Nu-mi stergeti intrebareahee hee nu este tema surprise Daca intr-o gradinita intra 3 copii si 5 ies, cati copii mai trebuiesc sa intre ca sa nu mai fie nici unul inauntru?

Răspuns Câştigător
| TVD a răspuns:

Pai pentru inceput nu se stie cati copii sunt in gradinita.
deci trebuie sa iasa toti ca sa numai fie niciunul thinking
cum doamne iarta-ma sa intre 2 ca sa numai fie niciunul laughing?

18 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Nu mai trebuie să intre nimeni

| Pralină a răspuns:

@Roby67 ai uitat sa zici cati copii erau inauntru(daca mai erauhee hee) ori asta era smecheria ori o nu scris in problema ori ai uiat sa scriilaughing

| NobodyHeree a răspuns:

Nu inteleg laughing

| pitikaaa a răspuns:

Ori ceva nu e in regula... ori n-am eu logicastraight face
Cum naiba sa mai intre copii daca nu mai trebuie sa fie nici unulstraight face

| marrr a răspuns:

Sa zicem ca aia 3 copii se inmultesc pana ies din gradinita, nu? Se fac de 20 si ceva de ani, deci daca ies 5 nu mai trebuie sa intre niciunul ca sa nu mai fie nimeni in gradinita.

| pwp a răspuns:

2? big grin

zi-ne raspunsul corect

| Razvan1807138078340 a răspuns:

3-5=-2
trebuie sa intre -2 copii

| Alice_2134 a răspuns:

Nici unul pentru ca erau 2 copii in gradinita.au mai venit 3 si apoi au iesit toti...

| Alice_2134 a răspuns:

Unul mai mare si gras... i se zice "Director"

| mihaip1 a răspuns:

Nu are logica...

| andreeaemmma a răspuns:

Pai cum sa intre daca nu trebuie sa mai fie nici unul?

| anna7_4794 a răspuns:

Eu gandesc in felul acesta: 3 - 5 = -2
Deci trebuie sa mai intre +2 copii ca sa poate sa se reduca +2 cu -2 si sa fie 0(adica niciun copil).

- Cam ciudatica intrebarea si chestia cu - 2 copii.
- Ceea ce am zis eu este in cazul in care gradinita era goala inainte sa intre copii.

| Șttefania a răspuns:

5-3=2
deci 2 copii trebuie sa intre ca sa nu mai fie nici unul inauntru
Funda te rogg?

| Echo a răspuns:

Deja nu mai este nici unul inauntru.

| ѕα∂ gιяℓ a răspuns:

Din moment ce au intrat 3 si au iesit 5, la inceput erau 2 copii.Sii cum au mai venit 3 inseamna ca au iesit totithinking

| ThinkPinkBb a răspuns:

2...are logica!

| sebweb a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti