| FartsMaker a întrebat:

Numiti doua continene care nu incep cu A :p

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Rodinia, Pangeea.

Nu ai precizat timpulwinking

27 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Europa și încă unul.

| CriminalăÎnSerie a răspuns:

China şi China 2.

| zdrangoi a răspuns:

Tu zici ca esti spiritual?
Daca prostia ar durea cred ca multi s-ar vaita!
Europa si Gaustralia! E bine?

| FartsMaker explică (pentru zdrangoi):

Te-ai uitat macar la categorie?

| GroparuVesel a răspuns:

Cimitirul meu si cimitirul de peste drum.

| xXdoareuXx a răspuns:

Europa si te las sa ghicesti al 2-lea pe care vroiam sa-l spun

| FartsMaker explică:

Daca "Oceania" e continent la fel si Orientul mijlociu nu? ba fratilor nu 2 continente care nu incep cu A singurul este Europa bine in engleza se poate cum ne-a demonstrat Macovei_Catrinel_1964, era ca si cum as fi spus:"Numiti 1 gay mai mare ca Fuego si Justin Bieber la un loc"

| RândunelPisică a răspuns:

Pisica de la avatarul lu' zdrangoi ma sperie laughing si apropo. india. ca sunt atat de multi incat si-au facut singuri propriul continent laughing)

| Ashadow a răspuns:

Fasia si Bafrica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ţigania şi Jidania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Europa,Oceania.
Te pup!

| zdrangoi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cele 6 continente ale Pământului sunt:
Africa
America (cu subdiviziunile America de Nord și America de Sud)
Antarctida, uneori numită și Antarctica; a nu se confunda cu Antarctica, marea zonă sudică a Pământului
Asia
Australia (Oceania), formată din statul Australia și insule din Oceanul Pacific
Europa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Irlanda, Islanda

Răspuns utilizator avertizat
| IepureleCuLopată a răspuns:

Amuzament și Angelica :?

| Andyᵗᵐ a răspuns:

America de NUd (dezbracat) ori de Nod, America de SuRD

| ooolifeoolol a răspuns:

Oceania,prin asociere.

| CioncuIonut1990 a răspuns:

America(de nord si sud)
Asia
Australia
Africa

| Catrinutza29 a răspuns:

Europe and South America tongue

| Kosminutza12 a răspuns:

Europa si Oceania! happy

| zdrangoi a răspuns (pentru Kosminutza12):

Oceania este numele dat unor grupări de insule din Oceanul Pacific. În general, această denumire se referă la Polinezia (inclusiv Noua Zeelandă), Melanezia (inclusiv Papua Noua Guinee) și Micronezia. Uneori, Oceania este considerată a include și țări ca Australia sau Malaezia.
Deși insulele Oceaniei nu formează un continent în adevăratul sens al cuvântului, Oceania este uneori asociată cu continentul Australia.

| Kosminutza12 a răspuns:

Oameni buni, chiar nu luati in serios nici o intrebare? Sunteti chiar culmea! A intrebat care sunt singurele continente de pe planeta noastra care NU incep cu litera "A"! Iar acelea sunt Europa si Oceania! Doamne fereste, ce fel v-ati batut joc de bietul utilizator! Fiti seriosi, oameni buni! Raspundenti bine la intrebare, nu va mai bateti joc!

| anonima25 a răspuns:

Asia, africa

| leviro100 a răspuns:

Antarctica si Australia

| Nickoletta a răspuns:

Exista un singur continent al carui nume nu incepe cu "a":Europa! :p

| DomnisoaraRebelaXD a răspuns:

Asia si Africa

| Potato35 a răspuns:

Europa si Oceania tongue