| Neverwas a întrebat:

O povestire, partea 3

Nota: Am uitat complet sa va spun ca locul in care se desfasoara actiunea este un fel de scoala de corectie pentru adolescenti cu problene, gen depresie, schizofrenie, mizantropie etc. ( Da, v-am facut nebuni! Trantiti-ma in judecata!)

La comanda directorului scolii (Exile), cei mai periculosi elevi poarta pe mana un fel de bratara neagra, care are incorporat un sistem GPS si, in cazul in care elevul respectiv devine agresiv( riscand sa se raneasca pe el sau pe cei din jur) bratara il electrocuteaza( suficient cat sa il ametiasca pana vine un adult).

Cei care poarta bratari sunt:Miku, Furculingura, TheKiller, Marian112 si Ani28 (Hai, omorati le mine!)

* Exceel le conduce pe Alllexa si Furculingura la ultimul etaj al scolii, pentru al gasi pe Marian112, cand, dintr-o data, apare Miku.*

Miku: Ce cautati pe proprietatea mea?

Furculingura: Scrie cumva numele tau undeva?

*Miku scoate din buzunar un marker si scrie ceva pe un perete*

Miku:Vezi?

Furculingura: Ai scris Niku...

* face palm*

Miku: Oricum, voi ce cautati aici?

Exceeltongueresupun ca nu ai auzit noutatile.

Miku:Te insori cumva?

Exceel:Nu!

Alllexa: Robo...Rubo...

Exceel:Robijam.

Alllexa: Da, el! Oricum, Rubo... Rabi...

Miku: Robijam.

Alllexa:...planuieste sa il distruga pe SpoderMan!

Miku: Planuieste asta cam de cand SpoderMan a venit aici.

Alllexa: Ideea e ca noi vrem sa vorbim cu Marian112...

*Tam tam tam*

Alllexa: Serios acum?!

Miku:Aha! Sperati ca il veti convinge sa il ajute pe SpoderMan!

Furculingura: Cam asa ceva.

Miku: Multa bafta cu asta! Mie tocmai mi-a facut rost de un mop!

Exceel: Un ce?

*Miku ridica mopul si il tranteste lui Exceel in brate*

Miku:Nu-i asa ca e adorabil?

Exceel: Superb...

*cu asta Miku pleaca, lasandu-i pe cei trei singuri*

Furculingura: Un mop...

*cei trei prieteni continua sa avanseze, pana ajung in fata unei usi care duce spre o veche sala de clasa.
Exceel deschide usa, iar cei trei patrund in incapere. Toate bune si frumoase, doar ca Alllexa se impiedica de un schelet*

Alllexa: Ce Chuck Norris-ul lu' Eminem e asta?

Exceel: Shhhhh...

Alllexa: E un schelet! Nu mai am cum sa-l trezesc!

Furculingura: V-am zis eu ca asta e o idee proasta!

Exceel: Stai calma, scheletul asta e...

Furculingura: De plastic?

Exceel: Nu, e adevarat. Voiam sa zic ca e prea vechi ca sa fie opera lui Marian112.

*Tam tam tam*

Allexa:...

Furculingura: De ce spui asta?

Exceel: De schelet e prinsa o eticheta care spune ca individul respectiv a murit in 1953, iar corpul lui a fost donat scolii de spitalul Br-nu-stiu-ce.

*poker face*

Furculingura( spre Alllexa): Fa-l sa taca, ca altfel il omor cu mana mea.

Alllexa: Nu cred ca lui Miku i-ar placea sa auda asta...

Exceel: Ce insinuezi acolo?

Alllexa: Eu nu insinuez, ci afirm.

Furculingura: Hai sa-l gasim mai repede pe Marian112 si sa plecam, pana nu ne prinde cineva.

Exceel: Asta nu va fi prea greu.

Alllexa: De ce?

Exceel: Fiindca Marian112 e chiar acolo.

*Furculingura si Alllexa privira in directia indicata de Exceel si vazura pe cineva stand pe pervazul geamului, care era deschis. Furculingura il apuca pe Exceel si incepe sa il scuture*

Furculingura: De ce nu ne-ai spus ca e aici?!

Exceel: Nu ati intrebat!

*din fericire pentru Exceel, bratara neagra a lui Furculingura o curenteaza, iar aceasta ii da drumul*

Alllexa: Cineva ar trebui sa vorbeasca cu Marian112...

*cand se uita in spate observa ca Exceel abia mai poate respira, iar Furculingura nu se poate misca inca din cauza bratarii*

Alllexa: Am inteles ideea! Eu trebuie sa vorbesc!

*Alllexa se apropie de Marian112, insa nu-i poate vedea chipul din cauza luminii*

Alllexa: Scuza-ma?

Marian112: Ce-i?

Alllexa: Un prieten de-al meu are probleme mari si ma intrebam daca il poti ajuta...

Marian112: Nu sunt doctor.

Alllexa: Nu genul ala de probleme! E vorba de SpoderMan, daca il cunosti.

Marian112: Si cei cu el?

Alllexa:Roba... Ruba...

Exceel: Robijam!

Alllexa: *deci poti vorbi! Exceel, esti ca si mort!* Da, Robijam! Oricum, el planuieste sa il distrua pe SpoderMan si ma intrebam daca poti face ceva ca sa il opresti...

Marian112: E ca si rezolvat.

Alllexa: Deci il ajuti?

Marian112: Nu e nevoie de mine pentru asta. O sa pun pe cineva sa rezolve problema.

*cu asta, Marian112 se arunca pe geam, facandu-l pe Exceel sa lesine. Alllexa se indreapta imediat spre geam*

Alllexa: A disparut!

*Exceel, care tocmai se ridica in picioare ajutat de Furculingura, lasina din nou*

Alllexa: Deci presupun ca asta a fost tot...

Furculingura: Dar nu te-a pus sa platesti nimic!

Alllexa: Ai dreptate! Ma intreb de ce...

va urma...

20 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Esti depresiv/schizo/mizantrop si ajungi la scoala de corectie. AHAHAHAH Iubesc lumea asta.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Deci eu mereu am crezut că Miku înseamnă carne, dar am aflat mai târziu că de fapt Niku înseamnă carne big grin

| Neverwas explică (pentru 六兆年と一夜物語):

Iar Kome inseamna orez, Jagaimo inseamna cartofi, Neko inseamna pisica, Buta inseamna porc si Shiri inseamna fund...
Si eu stiu ceva japoneza...

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru Neverwas):

Bravo. Dar nu-mi păsa, sincer.

| LordBolton a răspuns:

Pacat ca povestea asta nu va avea un sfarsit.(moda povestilor daca dura mai mult...)

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Tam tam tam laughing. Chiar mi-ar placea daca m-as taia putin in povestire. Oricum e super puppy dog eyes happy

| αɴι28 a răspuns:

Sunt singura care se gandeste la perversitati cand vine vorba de "plata" pentru Marian? P.S:
Eu cand cartof mutant apar?

| Neverwas explică (pentru αɴι28):

Imediat!
Abia azi mi-ai zis ca vrei sa apari!
P.S. Da, esti singura!

| αɴι28 a răspuns (pentru Neverwas):

Ti-am zis si la cealalta parte...
Ani28H a răspuns:
Daca nu ma bagi, ii spun mamei tale ca te uiti la anime-uri devil
RASPUNDE
Evalueaza

| MaryWhiteRose a răspuns (pentru Neverwas):

Vrea si moine sa apara big grin

p.s.Nu mai e singura.

| Neverwas explică (pentru αɴι28):

Acum imi amintesc...
P.S. Te-am mentionat la inceput... Esti printre cei care poarta bratara.

| αɴι28 a răspuns (pentru Neverwas):

Asa.Acum,cand apar?

| LordBolton a răspuns (pentru αɴι28):

laughing

| LordBolton a răspuns (pentru αɴι28):

Cred ca esti singura care se gandeste al pervesitati rolling on the floor

| LordBolton a răspuns (pentru MaryWhiteRose):

Perversii nu vin singuri laughing

| Neverwas explică (pentru αɴι28):

Data viitoare...

| TheKillerOfKillers a răspuns:

Eu cand o sa mai vorbesc?

| Unbreakable a răspuns:

Fratior venit pe TPU!
Ce face surioara?

Întrebări recente