| Ichigo a întrebat:

Oare cati oameni din Romania CHIAR muncesc?

1. Populatia tarii este de 23.228.587 de cetateni, dintre care 6.123.450 sunt pensionari. Mai raman 17.051.137 care sa munceasca.
2. In scoli sunt 5.870.211 elevi si studenti. Mai raman 11.224.925 care sa munceasca.
3. Din acestia, 2.121.512 sunt someri iar 5.001.003 sunt bugetari din subordinea ministerului, agentiilor si a tot felul de alte institutii. Mai raman 4.112.411 care sa munceasca.
4. Din ei, 1.758.832 sunt in armata si industria de aparare. Mai raman 2.353.579 care sa munceasca.
5. Din cifra ramasa, 574.952 sunt la plimbare prin alte tari iar 347.259 sunt la inchisoare. Mai raman 1.431.368 care sa munceasca.
6. Daca mai scadem 1.121.313 care lucreazain administratiile locale si 310.053 care sunt ocupati cu Organizatiile Neguvernamentale, mai raman 2 oameni care sa munceasca : TU si EU.

Acuma EU am terminat de scris iar TU de citit. Grea munca nu?

Răspuns Câştigător
| EuILSustinePeCristi202 a răspuns:

Frate, eu chiar credeam ca-i adevarat la inceput. Dar in fine, mi-a luat 8 ore (programul zilnic laughing ) ca sa citesc.
P.S. Tie cat ti-a luat sa scrii?

9 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Pe asta de unde ati mai scos-o?

| LoL a răspuns:

Nci nu am avut chef sa citesc...prea multe litere prea multe cifre prea multa mate...

| ViezurE a răspuns:

Si tactu la ce categorie intra? La aia cu berea in mana care urla la meci? si are burta cat un butoi?

| ViezurE a răspuns:

Repede ai dat stupid.Copil aflat la pubertate.

| ViezurE a răspuns:

Ce muncesti tu ma? Iti pun un sac pe spate cazi cu el.Intai treci de pubertate dupa aia vorbeste espre munca.'Te-n scula mea de cacacios.

| BackAgain a răspuns (pentru ViezurE):

Tu te-ai prins ca nu era ceva serios, nu?

| AudImagini a răspuns:

Însfârşit ceva tare la T/A... Cât am aşteptat asta

Răspuns utilizator avertizat
| smaty a răspuns:

Cred ca ai gresit! doar tu muncest, ca noi ne petrecem timpul in fata calculatorului!

Întrebări recente