| sigmanet a întrebat:

Omul s-a nascut carnivor?

Răspuns Câştigător
| RamonaMn a răspuns:

La inceput omul pescuia si vana deci da s-a nascut carnivor.

11 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Nu.Omul s-a nascut si i s-a dat oportunitatea sa faca alegeri. E alegerea fiecaruia ce alege sa manance.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

NU. S-a nascut copil.

| RamonaMn a răspuns:

Aaaa Adam si Eva...right happy

cristian
| cristian a răspuns:

Omul s-a nascut in curu gol.
La inceput a fost ''sugaci''.

Bula
| Bula a răspuns:

Omul s-a nascut laptivor. Iti dai seama ce s-ar intampla daca s-ar naste carnivor! big grin

April
| April a răspuns:

Nu, dar a devenit mai tarziu...antropofag.

| irynna a răspuns:

Nu, omul nu este un carnivor.numai animalele sunt carnivore. a fi carnivor inseamna a manca carnea fara a fi preparata, insa noi oamenii nu suntem capabili de acest lucru, noi trebuie sa o preparam pentru ca altfel nu am putea sa o mancam.insa pentru animale nu este acelasi lucru, ele nu au nevoie de aceasta preparare in prealabil

| hugin a răspuns:

Nu prima masa a omului o fost maru ai uitat?

| meioana a răspuns:

Nu s-a nascut ierbivor...
...omnivor...

| leinad a răspuns:

Nu, omul s-a nascut sugar, apoi a devenit omnivor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inceput omul beia lapte si dupa aia sa facut carnivor...