| LordBolton a întrebat:

Partea a 8-a din "clanul nazistilor": eram inconjurati de SWAT si politie care se pregateau a intre pe usa. ErrorFound: -Va trebui sa improvizam deci ce avem in magazin? eu: -Niste electronice,mancare, energizeante etc. exile: -Gasim noi o solutie. in afara magazinului: SpoderMan:-Nu mai puteti fugii! Garfi3ldatoru:-Hai sa ii saltam pe interlopi.nimic la parter, stai se aude ceva din depozit..."heil Hitler" sunt in depozit dupa ei. se pare ca era un o caseta cu salutul nazist inregistrat pe caseta.deodata se aude un sunet de fitil SpoderMan: -Iti miroase a ars, ca nasul meu de animal modificat genetic miroas ceva(este pe jumatate animal) Garfi3ldatoru: -Stai ce lichid se afla pe podea? SpoderMan: -O nu! Cladirea explodeaza. Intre timp pe terasa unei cladiri din apropiere: eu: -Nu este cam ciudat ca ai mereu benzina la tine? ErrorFound: -Nup,cum crezi ca alimentez drujaba? exile:-Ciordim o masina? ErrorFound: -Nu acum. eu: -Tot mai avem nevoie de agenti. exile: -Hei,uite vine politiea. politai -Mainile sus. punem mainile sus. -O sa fiu merit in grad daca va aduc inapoi la inchisoare. deodata apare CarlJohnson care scoate uzi-ul si ii ciuruieste pe politai. CarlJohnson: -Am auzit de voi,sunteti calnul nasistilor, pot sa intru si eu? eu: -Desigur. exile:-Ne pori ajuta sa furam un tanc? CarlJohnson: -Siugur este simplu. clanul se duce pe strada sa cerceteza T/A-ul. va urma... p.s. cred ca o sa fac o pauza cu povestile

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

S-a terminat?

| LordBolton explică (pentru Musique):

Am zis ca iau o pauza, nu ca nu continui povestea, oricum mi-am propus sa fac minim 10 episoade daca nu mai mult...

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pe cand o carte? O nuvela... ceva! O fabula....Hai, macar poezii pentru copii!

| Exilee a răspuns:

Lasa ca de maine intru in "concediu" ( in sensul ca o s aparasesc pentru putin timp categoria Stiinta si Filosofie) si o sa scriu eu o opera calumea cu voi toti ( fie ca vreti sau nu).

Dragut, imi place modul tau, stilul pe care-l prezinti, dar eu as incerca un limbaj mai expresiv, niste termenii care sa nu-i vehiculeze in gand cititorului precum superficial/ inutil. O sa te ajut si eu.

| LordBolton explică (pentru Exilee):

Sa ma pui si pe mine in opera, multumesc de ajutor

| Neverwas a răspuns:

Dragut! happy

Întrebări recente