| Kalla a întrebat:

Partea A Treia!

-Exceel, lasa benzile desenate ci ajuta-ma un pic aici! Ia carpa aia galbena si da-mi o mana de ajutor.Nu vezi ce praf e aici?!
S-a indreptat spre galeata si a inceput si a inceput sa curete cartile."Nu e asa rau cand curata!". Gandul asta mi-a adus un zambet siret pe fata.
-STYAOS,eu ma duc sa beau ceva, am obosit de la atata munca.a spus.
-Nu spune prostii si continua! Ai sters doua carti si gata ai obosit? Of bine du-te dar adu-mi si mie o cola.
Am incetat si eu din curatat si m-am aruncat pe un scaun.Pentru ca ma plictiseam am luat o carte cu animale.Nu aveam chef de citit asa ca ma uitam doar la imagini."Imi amintesc cartea asta.Am folosit-o anul trecut pentru tema la stiinta."
In acel momen a intrat exceel cu doua doze de Sprite.
-Am zis cola nu Sprite!
-Asta mai era! a spus el pentru a se apara.-Ce citesti, OS?
-"Cum sa omori baietii ce sacaie fetele,, Glumesc.E o carte despre animale.Aici nu este nimic alteva.am raspuns.
Cand am terminat de baut dozele a intrat pe usa directoarea XQueenx.
-Vad ca ati facut o treaba destul de buna. Puteti pleca dar maine va vreau punctuali.a precizat in timp ce ne arata usa.
-Multumim, la revedere.am spus.
Odata ce am ajuns afara eu si Exceel am decis sa mergem acasa impreuna.Vantul se ridicase si impreuna cu ele au venit si norii de ploaie acoperind soarele.
-Ti-e frig? m-a intrebat.
-Un pic.Tie?
-Mie nu.Ia bluza mea.
M-a ajutat sa ma imbrac."am vazut bine? Exceel incearca sa fie dragut cu mine?"
-De ce mi-ai dat bluza ta? am intrebat.
-Pai ai zis ca ti-e frig.Nu ma comport prea bine cu tine asa ca am vrut sa ma revansez.
Am zambit dar nu am raspuns. Oare chiar s-a schimbat?
Am ajuns in fata blocului meu si dupa ce ne-am salutat,s-a intors pentru a pleca si el.
-Exceel,bluza ta.l-am atentionat.
-Ah, merci.Pe maine STYAOS.
-Pe maine.
To Be Continued.

18 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Atât de frumos, chiar m-a impresionat.Personajul ăsta єχcєєℓ s-a schimbat mult de data trecută.Se vede că e îndrăostithee hee

| Kalla explică (pentru єχcєєℓ):

Ce face iubirea din oameni happy

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Uneori, vreau şi eu să încep să scriu chestii de genul despre cei de aici.
Dar o să încerc să fac comedie, dacă chiar voi scrie ceva.

| Kalla explică (pentru 六兆年と一夜物語):

Mult succes happy

| ClassyAsFuck a răspuns (pentru Kalla):

Hi,hi, frumos big grin
Deja te vad ca IonicaRamura.happy

| ClassyAsFuck a răspuns (pentru Kalla):

App, mai putea baga si pe mine in povestea ta?puppy dog eyes

| Kalla explică (pentru ClassyAsFuck):

Pai as putea sa-ti dau un rol.Maine continui povestea pe la 3-4 dupa amiaza.

| ClassyAsFuck a răspuns (pentru Kalla):

Iti dau o idee:
Baga un assasin secret, care ucide de placere>)

| Kalla explică (pentru ClassyAsFuck):

E o poveste de dragoste! Ma gandeam sa fii un elev nou care se indragosteste de STYAOS si intri in conflict cu Exceel pentru iubirea ei! happy

| ClassyAsFuck a răspuns (pentru Kalla):

STYAOS e fata?! a.da...
Allright.)

| єχcєєℓ a răspuns (pentru ClassyAsFuck):

Credeai că eu sunt fată și ea e băiat? oO ciudat

| suităr a răspuns (pentru Kalla):

Daca tot am strigat citez '' idiotule!'' pot fi geloasa pe STYAOS?big grin

| Kalla explică (pentru suităr):

De ce sa fii geloasa pe ea? happy

| suităr a răspuns (pentru Kalla):

Ma scuzi...pe oricare o fii fata de care e indragostit exceel.Sincer,cam incurcata povestea, fara resentimente happy

| Kalla explică (pentru suităr):

Oai STYAOS e indragostita de exceel si incearca sa fie cu el dar el e cam nepasator. happy

| ClassyAsFuck a răspuns (pentru Kalla):

STYAOS este cu minee tonguetongue(dar ea nu stie)

| αɴι28 a răspuns:

Tie ti-e sila sa scrii mai mult? NEXTU'! Acum!

| Kalla explică (pentru αɴι28):

Maine! O poveste pe zi big grin

Întrebări recente