| 334499 a întrebat:

Pentru ce ati tine greva foamei(postul negrulaughing )?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O zi pe săptămână doar cu 2 litri de apă ajută la detoxifierea organismului. În rest nu comentez.
Pa, pa.

| cristi202 a răspuns:

Daca as sti ca asta rezolva ceva, in sensul ca toti politicienii nostri ar fi dati la o parte si pusi altii capabili in loc, as tine greva foamei.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De regula postul negru il tin batranii, spun ei ca sa ii ajute Dumnezeu (e vorba de zilele de miercuri si vineri din post).

lolita
| lolita a răspuns:

Pentru nimic, imi place prea mult sa mananc rolling on the floor

Stefan
| Stefan a răspuns:

Acest tip de post este recomandat in cura de dezintoxicare, fiind terapia cea mai puternica si cu efecte rapide, atat pentru vindecarea trupului cat si a sufletului. Dar trebuie sa ai o vointa puternica pentru a recurge la postul negru. Eu personal nu am nici un motiv sa tin ''post negru'', dar acesta se mai face si in scopuri curative fiind recomandat organelor bolnave, slabite care au nevoie de repaus.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu sunt de acord din punct de vedere medical cu postul negru.

| Nişka a răspuns:

Pentru nimic, exact pentru acest lucru as tine eu greva foamei, sau daca nu o sa'l mituiesc pe proful de religie sa tina el in locul meu, merita doar "nimic " este un lucru importantlaughing

| eeeeeeeeee a răspuns:

As tine post negru pe motivul:criza financiara". altfel nu.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Negrul subtiaza.asa si postul asta.de asta l-au colorat.

| PuF_8706 a răspuns:

Daca as vrea sa lesin pe strada, sa ajung la spital sau ceva d genu da as tine post negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai frate, mai sunt si alte culori in lume, de ce neaparat postul sa fie negru, stim ca femeia are de postit o anume perioada in timpul lunii, ala se numeste postul rosu?rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca asa as castiga la bingo laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| zzuzzy a răspuns:

Sal...eu as tine post negru doar ca sa ii comving pe parinti sa imi cupere ceva ce nu vor... big grin