| JUSTERINIandBROOKS a întrebat:

Poti reusi in viata fara tupeu?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Tupeul e rezultatul increderii in sine.
Atata timp cat nu te coplesteste mandria, ci doar siguranta pe fortele proprii reusesti

8 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Depinde foarte mult ce înţelege fiecare prin "a reuşi". Pentru a reuşi în sensul pe care îl înţeleg eu, nu, nu e nevoie de tupeu. Dar pentru a reuşi (înţeles de majoritatea oamenilor) da, s-ar putea să fie nevoie şi de acest lucru...

| sceptic a răspuns:

Tupeu are si parti bune si parti rele
Cu prea mult tupeu devii nesimtit.Adevarul e ca intr-o lume nesimtita, nesimtitii rausesc, sincer laughing.
Si totusi, fara tupeu nu poti nici (macar) sa treci strada!

| Alexakos a răspuns:

Eu nu prea cred, daca nu ai tupeu, o sa fi ca o statuie care asteapta sa i se deie si cum asta nu se poate... ex. am fost cu un prieten pe stadion si trebuia sa facem poze cu mascota si el statea ca blegu si astepta sa-i spuna mascota hai sa facem poze sau ce? si dupa aia a venit randu sa facem poze cu jucatorii si el era chiar langa mine si cativa care eram acolo si a ajuns "ultimul", daca nu ai tupeu nu rezolvi nimic, si alt ex. idiot, am dus un ceas la aurarie sa-l faca si imi zice ca sa-l faca dupa o saptamana daca nu ma insel si am fost eu mai tupeist si la facut in cateva zile numa si am o gramada de ex. si mai serioase in care daca nu ai tupeu mai bine te impusti.

| alina_7878 a răspuns:

Nu prea

| GoldDust a răspuns:

Poti avea incredere in tine si fara tupeu...

Eu zic ca poti reusi in viata fara tupeu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai stii? Poti sa fii bun si sa nu ai tupeu...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de "cantitatea" tupeului. Prea mult tupeu duce la nesimtire. Daca nu-i deloc duce la manipularea de catre ceilalti.

| MoRtY a răspuns:

Ceee? fara tupeu si nesimtire ramai pe strada, te calca lumea in picioare.Credema am avut cativa colegi in generala, frate nici nu sti cat de cumonti erau, deci nu scoteau un zgomot i pauza(nu stiu ce aveaulaughing). si acum sunt vai de capul lor, la liceu toti ii batjocoresc.cred ca trebuie sa ai mult tupeu daca vrei sa realizezi ceva cu adevarat bun in viata.hehe.cam asta e parerea mea.pa-pa>big grin