| syd2 a întrebat:

POVESTE. Am decis sa fac o poveste mare din multe parti care va fi asemea operei :"Neamul Soimarestilor " de M.Sadoveanu doar ca in versiunea T/A. O voi face fantastica fiindca originalul e plictisitor.
CAST
Personajele originare din roman

Tudor Soimaru - Dante
Simion Barnova - Blitz
Cantemir bei - Croampa
Stroie Orheianu - Suck
Magda - Kama
Stefan Tomsa - Mad potato
Potocki - Sleep.
Mos Mihu -Sergiuboss
Negru Voda -Ramless
Maica stareta - Depress

Personaje adaugate.
Moartea - AtsukoKure
Calugarita intunecata - Killmepls
Andrei Voda - Kyile
Calaul - Jwoww
Ancuta - Vaporwave
Yslamey - zombalaul
Doamna Elizaveta Movila - Karima
---------------------------------
PROLOGUL
în anul Mîntuitorului 1612, pe vremea cînd înfloresc teii, singurătăţile siteului TPU, la cotitura care se cheamă Cornul T/A, vuiau de furtuna războiului... VA CONTINUA

32 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns (pentru syd2):

Opreaaaaa, esti pretenara cu Barosanu'? Gata, imi iau galetusa si lopetica si ma duc la scara mea whistling wave

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nimic - Sweety

Întrebări recente