| Bianca26bb a întrebat:

Prin cate miscari bagi o girafa in frigider?
Prin cate miscari bagi un elefant in frigider?
Regele junglei, leul, a invitat toate animalele la aniversarea lui... Cine nu a venit?big grin
Sa vad daca va dati seama

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

Girafa, prin 3 miscari: deschizi usa la frigider, bagi girafa, inchizi usa.
elefantul, prin 4 miscari: deschizi usa la frigider, scoti girafa, bagi elefantul, inchizi usa.
la ziua leului nu a venit elefantul, pentru ca era in frigider, sau cel putin asa ar fi logichee hee)

9 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Girafa o bag printr-o miscare, elefantul prin 2: scot girafa si apoi il bag. laughing La aniversare nu a venit leul.

| CreepyCrow a răspuns:

Rapuns pentru bubiko:
treci lakul inotand, ca crocodilii s-au dus la aniversarebig grin

| Nicoleta a răspuns:

Aaa e veche poanta
Girafa: 3 miscari- deschizi usa, bagi girafa, inchizi usa

Elefantul: 4 miscari- deschizi usa, scoti girafa, bagi elefantul, inchizi usa

winking
La aniversare nu a venit elefantul deoarece era in frigider

| Bubiko a răspuns:

2. Deschizi frigiderul, bagi girafa, inchizi frigiderul.
2.Deschizi frigedurul, scoti girafa, dagi elefantul, incgizi frigiderul.
3. La aniversare nu a venit girafa fiindca era in frigider.

Si mai era:
Un om trebuie sa treaca o apa plina cu crocodili. CUm trece pe apa tinand cont ca nu are pod si nimic?

| Bubiko a răspuns:

Scuze. La 3 voiam sa scriu elefantul, nu girafa.

| cerculetezburatoare a răspuns:

Girafa: 3 miscari- deschizi usa, bagi girafa, inchizi usa
Elefantul: 4 miscari- deschizi usa, scoti girafa, bagi elefantul, inchizi usa
La aniversare nu a venit elefantul deoarece era in frigider happy

| AnneXp a răspuns:

3-deschizi frigiderul, bagi girafa, inchizi frigiderul
4-deschizi frigiderul, scoti girafa, bagi elefantul, inchizi frigiderul
Nu a venit elefantul deoarece e in frigider.

funda?:X

| nodeerskulls a răspuns:

Trei: Deschizi usa, bagi girafa, inchizi usa.
Patru: Deschizi usa, scoti girafa, bagi elefantul, inchizi usa.

Elefantul, pentru ca a ramas in frigider.

| ~(●.●)...тαηуσσтzα...(●.●)~ a răspuns:

Girafa - 3 miscari - deschizi usa la frigider, bagi girafa, inchizi usa.
Elefantul - 4 miscari - deschizi frigiderul, scoti girafa, bagi elefantul, inchizi usa.
La ziua leului nu a venit elefantul fiindca era inchis in frigider... credbatting eyelashes