| anonim_4396 a întrebat:

PS: povestea asta nu reflecta nimic, si nu este legata cumva de viata reala, este pur si simplu o idee aleatoare...
Povestea tragica : Moartea Regelui Dantellion al 3-lea
Totul a inceput in Anglia sec XVI intr-o zi cetoasa cind afara era seara. Toti se veseleau in castelul Regele Dantellion al 3 -lea din Londra, era mare petrecere, dar regele Dantellion nu avea regina fiindca ea murise de la o boala
, fiica lui Zombisor era foarte trista din cauza mortii mamei sale, el a facut acea petrecere ca s-o inveseleasca, fiul lui, Katal1n, era dus in lupta cu armata Danemarcei care era sub conducerea printului Mad Potato, Regina Danemarcei, Imperatrix si minunata ei fiica Daisuki, erau foarte ingrijorate din cauza ca printul Mad Potato a plecat la lupta. La palat era mare veselie, acolo erau toate persoanele aristocratice ale Londrei :
Depress, KillmePlease, Sabina Sab, Black and White, AirănMeidăn, xXsweetgirl99Xx, BestKillerM45, croampa, spinach, toti beeau vin Moldovenesc de la Cricova si masa era foarte gustoasa, insa pe la ora 12 noaptea cineva batuse la usa, acela era KillmePlease cu un mesaj din partea lui Katal1n care spuse ca ca a pierdut batalia cu Danemarca si ca trebuie sa se retraga, a auzit unele birfe, ca Armata daneza va ataca cu toate fortele Anglia, insa in acea noapte s-a intimplat ceva strasnic, printesa zombisor a fost furata, cineva puse in butoiul cu vin somnifer si toti au adormit, dimineata ea nu era deja, s-a aflat ca este tinuta ca prizoniera de catre armata daneza, cineva a jucat-o dea sobolanul in noaptea aceea dar deja nu mai putem sa aflam cine, dupa vine solia Danemarcei care spune ca printesa poate fii rascumparata doar in scimbul tronului Angliei, alegerea era grea. Insa Printul Mad potato si indragosteste in zombisor si aceasta se foloseste de el ca se scape, in timp ce regele Dantellion cu miinile in cap nu stie ce sa faca, pe cine sa aleaga. Peste 3 zile ea se reintoarce acasa in Anglia impreuna cu printul Mad Potato care a fost omorit de zombisor dupa citeva secunde dupa ce au intrat in castel. Regina Imperatrix afla de moartea fiului sau si trimite fortele la atac, Anglia la fel, ea trebuie sa-si apere tara de pagani, Insa era un secret de care nu stia nimeni, regele Dantelion o iubea pe printesa Danemarcei Daisuki care la fel il iubea pe el, si dupa ce avea sa se termine razboiul el avea sa o ia de sotie, insa Regina Imperatrix stia de asta si s-a folosit de aceasta ocazie... Dupa ce Anglia a infrint armatele daneze Regele Dantellion a spus : daca nu vreti sa va pierdeti tara dati-mi-o pe Daisuki ca regina, a si a fost insa Daisuki o asculta pe mama ei Imperatrix, ea ii spuse sa-l otraveasca pe Dantellion, iar Daisuki asa si a facut, l-a omorit pe rege si apoi s-a sinucis din cauza ca nu putea suporta vina ca a ucis un om drag inimii.
Regina Imperatrix a aflat si tot sa s-a aruncat de pe stinca fiindca ii murise ambii copii. Apoi au venit vikingii care au distrus si au dat foc Londrei, nimeni nu mai stie unde sunt acum printii Angliei, zombisor, si Katal1n dar in locul palatului englez a crescut un copac gigantic pe care toti il numesc Copac13 din cauza ca el a crescut pe locul unde au fost atitea omoruri. Sper ca v-a placut.
---------------------------------------
Astept povestea copacului

27 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

"un mesaj din partea lui Katal1n care spuse ca ca a pierdut batalia cu Danemarca si ca trebuie sa se retraga"
De ceee Kata1yn,de ceee ai pierdut? T^T
Ps:Am eu o idee unde ma aflu dar nu zic nimic ca-s rau rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Spune terooog!

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt acasa, raspund pe TPU rolling on the floor M-ai facut copilul tau in poveste si fratele lui zombisor pe deasupra =D (Serios? laughing)

| KillMePlease a răspuns:

,,acela era KillmePlease" ---
aceea era KillMePlease* rolling on the floor sau acel cineva...

| LePotato a răspuns:

Super tare rolling on the floor)))))

La inceput eram...o sunt important aici...cand sa vad ca morrolling on the floor)))))))))))tragic big grin

"regele Dantelion o iubea pe printesa Danemarcei Daisuki care la fel il iubea pe el" UUU

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Povestea nu reflecta ceva real. Nu luati in serios

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iau in serios, doar ca-s niste chestii pe ici colo. rolling on the floor

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Cam tragic sfârșitul... De obicei in povesti totul se termina cu bine, dar aici mor toți. Ca in "Romeo si Julieta"

| RainmakerX a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Eu traiesc deci imi convine laughing

| Croampa a răspuns:

Man, apreciez ca m-ai facut indirect betiv! straight face

| Suck a răspuns:

Acel "P.S:... "se pune la final fiule.

Bunicica povestea... se poate si mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Special am pus la inceput ca multi nu citesc pina la sfarsit!

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place vinul, am avut 2 butelii de vin sub pat pline iar acum sunt goale. Cum s-a intamplat asta?

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Le-ai baut dintr-un foc pentru ca esti satila, LOL

| Copac13 a răspuns:

De ce in toate povestile voastre nu ma misc si eu si stau ca prostul(apropo tare povestea)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar nu era să mă îndrăgostesc pe bune. :]]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

crying ce trist, cand totul parca incepuse sa fie bine, ei mor, mama fetei se sinucide, ceilalti mor...parca ai fi Drumes.
Tare povestea. Auzi si tu, eu printesa? Ma asteptam sa ma pui hotul castelului sau ceva de genu' laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai ia stai, in romanele lui Drumes nu mor atat de multi.
As vrea sa mai spun cate ceva, dar nu vreau sa dau spoilere.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu, doar ei se intampla sa se sinucida, dar ma refeream la finalul tragic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ba ce rau imi pare ca Drumes nu are multe carti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

I-am citit doar una, si acum e in desfasurare a 2-a. da pe toate le termin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma vad acolo, prima, la persoanele aristocrate din Londra, ce zic :
Asta chiar merita citit pana la capat.

Totusi, unde sunt cavalerii?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Care cavaleri, toti sunt niste betivi...laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing) Chiar, nici cavaleri nu avem.
Bietele domnitebatting eyelashes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cutremurător.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Shakespeare ma inspirat. Sa inteleg ca ti-a placut?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daaa...Am plâns când am citit că mor. De ceilalți puțin îmi pasă.