| Pamflezistul a întrebat:

Radu Berceanu a declarat pentru Gandul... "Probabil ca Iosefini ar putea sa faca autostrazi fara bani. Eu nu pot!" Traiasca familia lui... eu-l cred, dar nu-l inghit! Pamfletul "Probabil Bercene..." l-ati citit? Ar trebui, pentru ca finalul e apoteotic! =)) Poftim la pamflezie: http://www.alinfarcas.ro/

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

In veci cu oameni ca acestia nu vom reusi sa schimbam fata Romaniei...cu doua maini iau de la FMI sau alte oraganisme si dau doar frimituri pentru popor...Bechtel a reusit sa ne rada in nas cu 1, 2 km facuti in bataie de joc... dar la preturi exorbitante...de ce? de ce nu! Pentru ca asa se iau spagile mari la o lucrare de anvergura, la nivel national...de ce sa ia banii un roman...sa ajunga mai bogat decat ministrul? mai bine nu...de ce sa folosim materiale romanesti? mai bine de afara ...ca platim si transportul...si uite asa le facem noi romanii ...si ne scarpinam cu mana dreapta la urechea stanga...ca sa distragem atentia prostilor! pana cand? pana cand se va trezi demnitatea din noi toti!

5 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Foarte tare! Asta nu e in stare nici macar drumul spre puscarie sa si-l asfalteze! Poate va folosi trucul cu disparitia!

| CrucifiedCountess a răspuns:

rolling on the floor saracutzul. ce-aveti mai cu el?laughing

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Bine "le-ai zis" pamplezistule...mai toti fac haz de necaz...se ascund sub masca ipocriziei... Tine-o tot asa...macar asa ne mai descarcam si ne descretim fruntile...prin ras si ironie...am ajuns ca pe vremea lui Ceasca, cand inventam bancuri ca sa nu plangem...Multumim pentru tot ce faci...esti grozav...Nu scrii pe nicaieri? sau nu le place ce si cum scrii? Asteptam noile evenimente politice sau nu...cu aceleasi ace veninoase!

| Pamflezistul explică:

@all - Merci de citire si raspunsuri date. As concluziona folosind unul dintre comentariile de pe blogul meu: "Nimeni nu a inteles ca in privinta transporturilor avem de-a face cu un blestem secular. E acelasi blestem de care s-a lovit si Mesterul Manole. Deci solutia ca sa avem drumuri e sa ingropam cite un ministru sub stratul de asfalt. Stiu, pare sinistru, dar e musai!" Aceasta este parerea unui comentator de pamflezie, pe care parere o sustin si semnez si eu. Si voi? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A vrut sa spuna ca pret normal inseamna fara bani. El nu poate sa faca fara bani (adica pret normal), le face pe bani, adica la suprapret.

Întrebări recente