| Ionică a întrebat:

Sa spuneti glume, bancuri, ghicitori, lucruri amuzante, situatii amuzante, ceva amuzant, va rog. Multumesc!

15 răspunsuri:
| Inna_2064 a răspuns:

Mie imi place sa spun ceva amuzant

| anad a răspuns:

-Bula, spune-mi ce este H2SO4?
- Imi sta pe limba, doamna profesoara.
-Scuipa-l repede, ca-i acid sulfuric.

| Roby67 a răspuns:

-Domnu doctor, am si eu o problema. In fiecare dimineata la ora 7 am scaun.
-Dar domnule, multi oameni ar fi fericiti sa aiba un scaun regulat.
-Da, dar eu ma trezesc la 8.

| Elena1234456 a răspuns:

O femeie merge la magazinul de mobila si cumpara un dulap mare pentru
haine. Ajunge acasa cu duplapul si se gandeste sa-i faca o surpriza
sotului si sa monteze singura dulapul. Scoate instructiunile de montat
si monteaza singura dulapul.
Dupa ce termina se uita cu mandrie la dulapul montat In acel moment
trece tramvaiul prin fata geamului.
De la zguduitura se prabuseste dulapul. Femeia se apuca iarasi -
monteaza dulapul. Pe cand este iarasi gata - trece din nou un tramvai.
Dulapul se prabuseste din nou. Se apuca din nou - monteaza dulapul la
loc - trece tramvaiul - dulapul se prabuseste. Suparata merge inapoi
la magazin si face reclamatie. Meseriasul magazinului este trimis la
fata locului sa vada care e problema. Se apuca meseriasul si monteza
si el dulapul.
La trecerea tramvaiului se prabuseste dulapul din nou.
Se apuca din nou - monteaza dulapul la loc - trece tamvaiul - Se
prabuseste. La care meseriasul:
- Stiti ceva doamna - mai montez o data dulapul -ma bag dupa aceea in
dulap si poate vad asa mai bine din ce cauza se tot prabuseste dulapul
acesta cand trece tamvaiul. Zis si facut - intra in dulap si inchide
usa. In momentul acela vine sotul acasa, vede dulapul:
- O iubire vad ca ai cumparat dulap nou... Merge la dulap si deschide
usa. Cand il vede pe celalalt in dulap se inroseste de furie si
intreaba furios:
- Ce cauti aici in dulap? La care meseriasul speriat:
- Poate nu o sa ma credeti dar astept tramvaiul.

| dennys10 a răspuns:

Merge iepurasul la un bar, da un pumn in masa si zice: un suc de morcovi! Barmanita zice: - Iepurasule daca mai vii odata si dai cu pumnul in masa te pun in cui. Merge nebunul a doua zi si iar cu figuri pe cap poc! ii da una la masa un suc de morcovi! Asta iar: - Daca mai dai odata cu pumnul in masa te pun acolo sus in cui! Merge asta treia zi pe un ton jos: - Aveti cuie?! Barmanita: - Nu avem, de ce? el: UN SUC DE MORCOVI!

Stau trei broaste pe marginea lacului. Prima broasca zice:
- Uac!
A doua zice:
- Uac, uac!
A treia broasca zice:
- Uac, uac, uac!
Prima ia un pistol si o impusca pe cea de-a treia.
A doua spune:
- De ce ai impuscat-o pe a treia?
- Ca stie prea multe!

Pe la 5:00 dimineata un betiv trece prin fata unui afis publicitar.Sta acolo ceva timp dupa care zice:
-Am mai auzit de beti turta, beti morti da' niciodata n-am auzit de beti pepsi.

Un barbat, mort de beat, mergea pe strada.La un moment dat vede in fata sa un politist, dar, de beat ce era vede dublu si se adreseaza acestuia :
-Nu va suparati, pot sa trec printre dumneavoastra?
Politistul se opreste, se uita lung si ii raspunde:
-Da, dar cate unu.

Un betivan rus intra intr-un magazin de bauturi alcoolice si cere o sticla de vodka. Pana sa ajunga acasa a golit sticla. Se intoarce la magazin si spune :
- Eu vreau o sticla de vodka mai tare.
Negustorul i-a dat o vodka din cele mai tari. Betivul s-a dus acasa si a golit-o imediat.
A venit a doua zi la magazin si a spus:
-Vreau o sticla de vodka si mai tare.
Vanzatorul vazand cu cine are de-a face i-a dat o sticla cu apa si s-a gandit ca nu are sa-l mai vada a doua zi. Insa s-a inselat.
Betivul a venit iar. Vanzatorul uimit l-a intrebat.
-Nu ti s-a intamplat nimic?
-Mie nu, nevestimii ca mi-a baut toata sticla!

Sunt mai multe

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Un calator ajunge la hanul "Gheorghe si Balaurul". Bate la usa, i se
intredeschide si o figura feminina intreaba:
- Ce vrei?
- As dori sa innoptez la han si daca ati avea si o farfurie cu mancare…
- Nu avem! Si i se tranteste usa in nas.
Bate din nou la usa, i se intredeschide si aceeasi figura feminina
intreaba:
- Ce vrei?
- N-as putea sa vorbesc si cu Gheorghe…? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ionica vorbeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al bagi tare, al scoti moale, si din cap ai curhe bale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghicitori despre doctori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dentistilor le placa litera aa pentru ca zice mereu casca gura si spune aaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok.ade ce nu se casatoresc femeile.
Pentru ca mai bine pun o bucata de slanina in frigider dect un porc in sufragerie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut ma numesc dana eu voi spune ghicitoi bine

Întrebări recente