| andreeaantonescumaria a întrebat:

Sondaj >:! Ce ati schimba la siteul acesta (TPU). Ce nemultumiri aveti? Ce vi`ar place sa se modifice? Ati vrea sa aiba o alta infatisare? Va place asa cum e? Etc. tongue... Ast pareribatting eyelashes >:

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi suntem la Trivia/Amuzante, sunt cat se poate de serioasa.Cred ca as pune o limita de varsta(sa zicem 14 ani), iar utilizatorii care nu respecta regulile site-ului sa fie suspendati iar la urmatoarea abatere sa le fie sterse conturile.Referitor la limita de varsta; stiu ca sunt cativa utilizatori cu varste sub 14 ani, care au inteles scopul site-ului, respecta pe deplin regulile acestuia si chiar dau raspunsuri foarte bune avand in vedere varsta acestora, dar trebuie sa recunoastem ca sunt extrem, extrem de putini(in astfel de cazuri, poate fi incalcata "regula" cu limita de varsta). Alt lucru pe care l-as schimba; as face in asa fel incat sa fie aprobate doar intrebarile care chiar merita un raspuns, as pune o regula stricta ca intrebarile sa fie puse la categorii potrivite, altfel sa fie automat sterse.In cazul in care un anumit utilizator doreste sa puna o intrebare care a mai fost postata o data, sa-i fie prezentat link-ul cu intrebarea respectiva(unele intrebari si raspunsuri se pierd si e posibil sa nu le gaseasca singur), iar daca gaseste acolo raspunsul de care are nevoie sa nu mai posteze intrebarea inca o data.Ar fi bine sa avem posibilitatea sa ne stergem singuri conturile si intrebarile favorite(eu am doar doua puse din greseala), fara a mai fi nevoie de mesaj la contact. Expertii sa fie numiti o data pe luna(sau doar cand un membru merita cu adevarat acest titlu). Un ultim lucru care l-as face, ar fi rezolvarea erorilor. Poate suna putin prea dur, dar sunt sigura ca site-ul ar fi cu totul altul(in sensul bun al cuvantului). Infatisarea acestuia imi pare destul de ok, nu e nevoie de modificari din punctul asta de vedere.Parerea mea, in ansamblu; site-ul e destul de ok, dar se poate mult mai bine.Cam asta e tot(am scris foarte putin, stiulaughing).

16 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

La TPU ar fi multe de schimbat incepand in primul rand cu utilizatorii, numarul lor creste vazand cu ochii si asta ar fi un lucru bun daca nu ar ''creste'' cu persoane care nu cunosc politica siteului. M-am saturat de cei ce se milogesc pentru ''fundita'' si cei care posteaza link-uri de la un anumit concurs in loc sa raspunda intrebarilor(aici mentionez de utilizatorul justanotherprettyface). Sunt anumiti useri care nu intra aici de placere sau pentru a ajuta ci pentru a face rau, catalogheaza intrebarile ca fiind stupide si se ia la cearta cu unii dintre utilizatori creand probleme si pentru admini nu numai pentru noi. Mi-ar placea ca e-mail-ul meu sa ramana cand ma loghez si sa nu fie necesdar sa-l scriu de ''n''ori, bine ca e scurt ca daca era mai lung... uhh! Eu intru mereu pe TPU si acesta problema nu ma exaspereaza dar uneori se simte, de asemenea sunt de acord cu minty, ar trebui ca adminii sa faca ei un sondaj referitor la culoarea pe care ar trebui sa o aiba site-ul in definitiv noi suntem cei care petrecem timpul aici si trebuie sa ne simtim cat mai in largul nostru cat mai placut.Sunt de acord cu Katya in anumite aspecte pe care le-a mentionat, am citit si raspunsurile voastre si consider ca aceasta intrebare ar trebui sa o vada si adminii si sa ia o decizie.Iti multumim Raluca pentru efortul depuns pentru comunitatea noastra.

| Minty a răspuns:

Pai mie nu prea imi place portocaliul.intelegi unde bat?hee hee

| Derye a răspuns:

Pai...in primul rand sa fie interzise cuvintele: fundita, justin bieber si hannah montana.

Apoi...mai vedem.

Răspuns utilizator avertizat
| georgesur a răspuns:

Ma enerveaza la culme ca pe sectiunea "tehnologie"(desi def ar fi:ansamblul metodelor, proceselor, operațiilor aplicate asupra materiilor prime, materialelor și datelor pentru realizarea unui anumit produs) se posteaza intrebari de genul :"cum imi pun maneaua X pe Nokia.";"de unde descarc jocul Y";"ce ID sa-mi aleg pentru Mass?";"am un P1 cum pot sa-l fac sa depaseasca un P4?"
Din aceasta cauza mi-as dori o sectiune numita"inginerie"(Ingineria aplică imaginația, judecata și disciplina intelectuală cunoștințelor umane existente pentru a crea sau folosi tehnologia în mod util și eficient.) unde sa intre rar blondele si cocalarii.
Stiu ca este imposibil ...si unii si altele fiind majoritari...

| Biby a răspuns:

Buna! As vrea sa se mareasca hardware-ul adica sa fie cat mai multi utilizatori.Si imediat dupa ce trimitem o intrebare sau raspuns sa apara nu sa asteptam cateva minute si la raspunsuri chiar o ora sau chiar doua si daca sa-r mai schimba putin infatisara, dar nu este neaparat imi place asa cum arata.Si sa nu mai fie atatea pitopoance care ma enerveaza.Cam asta este tot ce as vrea sa se schimbe. Fundita?

| Crisstina a răspuns:

As vrea sa nu mai fie plin de pitipoance si copile care cersesc funde! Dar din pacate nu se poate acest lucru. Si. publicarea intrebarilor si raspunsurilor e putin cam intarziata.

| wizopo a răspuns:

Eu as vrea sa se poata da mai multe funde la o intrebare.

| melissa_3397 a răspuns:

Uneori nu iti arata a catelia esti cand raspunzi :-J... sau se incarca greu ori cum o mica schimbare la aspect nu ar strica

| Яùxsi a răspuns:

-mi-as dori alt aspect, deoarece nu prea imi place portocaliul.

si...

-mi-as dori ca unii utilizatori sa faca mai mult contact cu limba romana. [ ma scuzati daca primiti asta ca o insulta, dar adevarul este ca sunt foarte multe persoane pe acest site care nu prea stiu sa lege doua cuvinte si se gandesc cum sa se dezvirgineze mai repede. ] happy

| cryna a răspuns:

Sa se desfiinteze conturile obsedatilor sexual...ca avem destui

| Abcdefg123 a răspuns:

@ Katya : si la hi5 era inainet limita de varsta :]] si era 15 ani parca thinking si ce crezi;;] ca nu iti poti pune o data de nastere fictiva;;] oh go on...

| Damian a răspuns:

Sa isi imbunatateasca sistemul hardware ca e suprasolicitat si da erori

Răspuns utilizator avertizat
| Ctrl a răspuns:

Ma enerveaza o chestie si anume ca nu pot publica intrebarix( Credeam ca e site serios, dar s-a dovedit a fii la fel ca si hi5-ul cand are problemelaughing Pe bune, acum, voua nu vi s-a intamplat, acum zilele astea sa dati de vreo 1000 de ori sa publicati intrebarea si nu merge?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Babyliciouss, m-am gandit si la asta, de aceea am zis ca celor care nu au ce cauta aici, indiferent de varsta(nu respecta regulile site-ului, nu pun intrebari si nu dau raspunsuri potrivite sau nu au inteles scopul acestuia) ar trebui sa le fie suspendate conturile si la urmatoarea abatere sa fie direct sterse(astfel le-ar fi oricum sterse conturile, deoarece s-ar da siguri de gol marea majoritate). Si am mai spus ca nu ar fi ceva batut in cuie; daca anumiti utilizatori dovedesc ca, desi au sub 14 ani, au inteles scopul site-ului, respecta pe deplin regulile acestuia si chiar dau raspunsuri foarte bune si folositoare avand in vedere varsta acestora(adica sunt aici cu un scop anume; cel de a se face utili), atunci sunt binevenitiwinking.

Întrebări recente