| anonim_4396 a întrebat:

Spitalul de nebuni T/A episodul 1.

Ora 12:30, faimosul detectiv particular єχcєєℓ tocmai încheiase unul din cele mai grele cazuri ale sale, furt de ghinde calificat.VeverițaBestială era acuzată că a furat 2 tone de ghinde și uciderea a 3 paznici însă eu am aflat adevărul...dar nu ăsta este adevăratul mister.Deodată primesc un apel misterios.
*beep*
єχcєєℓ:Cine o fi la ora asta?
Verutza97tonguee unde umblii? Trebuia să fi la sediu acum jumătate de oră! Am o nouă sarcină pentru tine
єχcєєℓ:O să vin cât de repede pot.La revedere șefa.

Ca de obicei șefa FDI(parodie a FBI-ului însemnând Federal Detective Investigation)se găsește să mă sune tocmai când voiam și eu să merg acasă.Am luat taxiul imediat și m-am îndreptat câtre sediu.
*după 5 minute*
Verutza97tonguee unde ai umblat?
єχcєєℓbig grinar...
Verutza97:Nu contează, ea e Ani.Te va ajuta de acum încolo
єχcєєℓ:Sărumâna duduie

Îi sărutam mânuța caldă și delicată.M-am uitat în ochii ei mari și vedeam numai urâ și invidie.M-am gândit că nu ar trebui să mă apropi prea mult de ea așa că am păstrat distanța.
єχcєєℓbig grineci...ce investigăm?
Verutza97:Ha ha nimica toată pentru voi 2.Am primit un apel de la nu știu ce directoare a unui spital de nebuni cum că mai multe persoane au fost asasinate și vor să descoperim făptașul.
Ani:Te vei descurca?
єχcєєℓ:O să încerc să nu vă stau în cale.

Am ieșit împreună din clădire și am căutat rapid un taxi, i-am deschis ușa politicos și am lăsat-o să intre prima.Această ființă venită de nicăeri avea în continuare aceea privire rece și îndurerată, dar să nu mai lungim atât.
*după 3 ore am ajuns la destinație*

Îmi închipuiam un spital dărăpănat și căcăniu dar se pare că era bine îngrijit ceea ce m-a pus pe gânduri.
Am intrat în clădire apoi ne-am întâlnit cu directoarea spitalului,Queen
єχcєєℓ:Săru mâna duduie, am venit în legătură cu asasinările de aici.

Între timp îi sărutam mâna catifelată, iar ea mă privea insistentă.
Ani:Aveți suspecți doamnă directoare?
Queenbig grinoar nebunii pe care îi tratăm:
-Speed99-are o obsesie nebunească cu un cartof și susține că e singurul lui prieten, ba mai mult acel cartof e cul el de 7 ani și e mucegăit
-Bless-a fost adus de părinții lui în urmă cu 3 ani din cauza manelelor, fredonează încontinuu melodii tâmpite și a fost adus aici temporar pentru tratamentele corespunzătoare.
-Ashadow-un obsedat sexual ce nu se poate opri din masturbare.Stă în colțul său și tot încearcă să imite sexul cu o persoană reală, ba mai mult vorbește singur.
-ww2Expert-susține în continu că deține un trabant numit Furia Roșie cu care plimbă lumea și merge în aventuri.

єχcєєℓ:Asta e tot?
Ani:Nu te poți descurca sau ce?
єχcєєℓ:Nu dar credeam că sunt mai mulți nebuni tratați aici.
Queen:Sunt dar aceștia sunt principalii suspecți.

Ne-am îndreptat fiecare către 2 dintre suspecți.Ani merse la primul etaj iar eu la al 2-lea.

Am vrut să iau liftul dar era stricat, așa că m-am dus să iau scările.Era așa liniște în spital.Nu auzeam țipete cum erau în desenele animate.Deodată becul s-a ars iar încăperea a devenit mai neagră ca...dar asta e altă poveste.
Deodată se aude un foșnet și se aprinde o luminiță.Era îngrijitorul, Fr33dom care își aprindea o țigare.
єχcєєℓ:Salut, aveți probleme cu instalația aici?
Fr33dom:Se întâmplă des să se ia lumina aici dacă așa vor spiritele.
єχcєєℓ:Ok...
Fr33dom:Vrei un foc?
єχcєєℓ:Nu mersi, nu fumez
Fr33dom:Ce? Dar în toate filmele cu detectivi protagonistul avea câte un trabuc pe acolo.
єχcєєℓ:Asta e ceea ce se numește diferența dintre filme și viața reală.
Fr33dom:Cum spui tu, se pare că ai curaj să vi aici.
єχcєєℓ:Ce vrei să spui?
Fr33dom:Adică n-ai văzut? Citește pe zidul din spatele tău

Deodată lumina se aprinde brusc și ce credeți că am văzut? Era scris cu sânge proaspăt:
*Go away if you value your life*
єχcєєℓ:Ce-i asta? Huh? Unde a dispărut?

To be continued.

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mister...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa apar in continuare, daca nu ma bagi am sa-ti bat gaina.

| ww2Totenkopf a răspuns:

Am innebunit din cauza razboiului.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru xElenaH):

Ce te excită?thinking

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Ca sa nu mai par nebun...Nu ar mai trebui sa umblu prin spital cu uniforma de nazist?

| xElenaH a răspuns (pentru єχcєєℓ):

NO-no-no-no-no-no-no-no!

Oh bien, de era leonardo dicaprio in locul lui...

| Ashadow a răspuns:

:)) haha, foarte amuzanta descrierea mea, uh, ma doare burta...
http://25.media.tumblr.com/......o1_500.gif

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Please no! I am so *** scared
puppy dog eyes

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Please baby, please no!
puppy dog eyes

| єχcєєℓ a răspuns (pentru xElenaH):

Câh,nu glumeai când ai spus că ești excitată.

| xElenaH a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Deloc...

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Eu inteleg ca ma iubesi dar cam exagerezi...

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Visezilaughing

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Haide Exci, nu te ruşina...laughing

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Interesant thinking

| suităr a răspuns:

Ce ma bucur ca nu sunt la spitalul ala...

| W3R4 a răspuns:

Te rooog, pot să-i interoghez eu? puppy dog eyes

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

De când scrii tu cu diacritice?

| Fridăm a răspuns:

Sunt un îngrijitor misterios.

| zurick a răspuns:

Dar ai zis ca ma bagi si pe mine?!

| єχcєєℓ a răspuns (pentru zurick):

În partea a 2-a.

Întrebări recente