| anonim_4396 a întrebat:

Spitalul de nebuni T/A Episodul 2.
Pentru cei care nu au citit încă prima parte:
http://www.tpu.ro/......mai-grele/

Să continui de unde am rămas...

Huh? Hă? Unde s-a dus? Probabil mintea îmi joacă feste.Ar trebui să-mi contunui drumul și să-i interoghez pe Speed99 și Ashadow.
*după 5 minute*
єχcєєℓ: Huh, dar multe scări sunt.

Am ajuns în sfârșit.Camerele pacienților erau numerotate.M-am dus direct către prima cameră.Am bătut în ușă încet apoi s-a auzit un foșnet și o voce groasă.
Speed99:Cartofu"meu avem musafiri, spune bună ziua!
єχcєєℓ:De fapt e noapte...
Speed99:Vrei să-l atingi? E moale.
єχcєєℓ:Ăă nu am venit să văd ce mai faci
Speed99:Te cunosc?
єχcєєℓ:Da, mai ști? Eu ți-am dat cartoful ăla
*Încercam să-l fac să converseze cu mine*
Speed99:Nu-mi aduc aminte.
єχcєєℓ:Ești roșu...*mă aproprii de el*ai febră, nu primești tratamente aici?
Speed99:Toți infirmierii sunt speriați de mine și nu mă bagă în seamă:(
єχcєєℓ:Ei lasă acum sunt eu aici.Ai auzit despre asasinatele de aici?
Speed99:Îmi făcusem câțiva prieteni aici...irina20,AlleAllexa și xElenaH.
єχcєєℓ:Aha doar fete?
Speed99:Ceilalți nu mă băgau în seamă.
єχcєєℓ:Spune-mi, cei care au murit erau și ei internați aici?
Speed99:Da...poate de asta îmi și erau prieteni,dar acum sunt singur:(

Ciudat, șefa nu a menționat că pacienții au fost omorâți.Eu credeam că cine știe ce profesor inteligent și...dar asta e altă poveste.
єχcєєℓ:Bine Speed99 acum o să plec.
Speed99:Vei mai veni să mă vizitezi?
єχcєєℓ:Eu...cu siguranță!

Între timp primesc un mesa de la Ani
*Tipii ăștia sunt mortali, mai ales ww2Expert,nu o să mă mai uit la TV de acum încolo=))Dar nu am uitat de ce am venit aici,eu am terminat interogatoriul,ne vedem într-o oră în spatele spitalului*

Nu mă așteptam să-mi pese atât de mult dar... Speed ăsta e oarecum interesant.Să îl vizităm și pe acest Ashadow, masturbatorul.

*după 5 minute*Așa uite-o, camera 24(Ashadow)
Deschid ușa și începe să scârțâie, înăuntru văd o tânârâ liceeană care stătea la 10 metri de acest Ashadow.M-am băgat în vorbă cu ea.
єχcєєℓ:Hei...
zurikzurylury:Ce vrei?!
єχcєєℓ:Acest Ashadow prietenul tău?
zurikzurylury:Obișnuiam să petrecem mult timp împreună dar de când cu accidentul nu mai poate reacționa.
єχcєєℓ:Accident?
zurikzurylury:Nu ți-au spus? În urmă cu 2 luni a fost traumatizat...
єχcєєℓ:Eu am fost anunțat că are probleme cu controlul.
zurikzurylury:Tresare la orice bufnitură și se panichează instantaneu.
єχcєєℓ:Scuză-mă puțin trebuie să dau un telefon.

Având în vedere că am fost mințiți cine știe care e adevăratul mister aici.Ar trebui s-o chem pe șefa să ni se alăture investigării
*beep*
єχcєєℓ:Alo,,,
Verutza97:Ce-i cu tine? Ai probleme?
єχcєєℓ:Da avem nevoie de ajutor,am fost mințiți, cine știe pentru ce am fost cu adevărat chemați.
єχcєєℓ:Incompetentule! Nu poți face nimic singur? Așteapă-mă la spial în 2 ore.

Între timp m-am dus să mă întâlnesc în spatele spitalului cu Ani dar ciudat ea nu era de găsit.
*peste 2 ore*

Tocmai ce șefa ieșea din taxi.Era îmbrăcată în cizme negre pănă la genunchi și panaloni strâmți provocatori.O geacă subțire neagră tot provocatoare. Când s-a apropiat de mine i-am simțit parfumul ușor condimentan de la nu știu ce firmă franțuzească.

Verutza97:Urmează-mă
єχcєєℓ:Dar,,,
Veruza97:Nici un dar.

Era ce cred eu? O plimbare cu șefa? Nu-mi venea să cred.
Verutza97:Uite,aici e un depozit de mobilă. Ciudat nu? Lângă un spial de nebuni.

Deodată se pune ploaia.

Veruza97:Aaa tocmai acum când n-am umbrelă?
єχcєєℓ:He he eu am:P
Verutza97:Dămi-o!
єχcєєℓ:Dacă mă prinzi
Verutza97:Nu te juca cu mine că nu o să-ți fie bine.

A început să mă alerge timp de 10 minute,când am obosi și eu a venit spre mine cu nișe gheare sfășieoare.Dar merita, ziceam eu.
Deodată cineva mă lovește în cap cu un obiect misterios.Eram pe cale să leșin dar am apucat s-o văd pe șefa împiedicându-se de o piatră și venind spre mine.
Când m-am trezit, 5 minute mai târziu părul frumos al șefei îmi gâdila obrazul drept. Când deschid mai bine ochii șefa era întinsă inconștientă pe mine plină de sânge.Nu știu cum și nu știu cine a făcut asa.

To be continued.

54 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Vreau sa apar si in partea 3

| Ashadow a răspuns:

Cred ca te omoara Bless pentru descrierea Verutzei laughing

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Și mai ales pentru că stătea pe pieptul meulaughing

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Pentru asta s-ar putea sa te omoare si ea laughing

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Ea stă întinsă plină de sânge pe mine.Ce poate să-mi facă?laughing

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Asa-i ca-i fain sa fii scriitor? Iti controlezi personajele...
Sa incerc si eu:
*Verutza se ridica cu o privire sadica, cam ca a mea*
Veru:-Hă, hă, era sângele tău fraiere.Aşa-i c-o fost faina diversiunea?
*iti piere zambetul de pervers batut in cap*
Dar nu te ingrijora, nu ti-a facut decat sepukku cu o furculita.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Nu știu ce e aia *seppuku*scrie corect ca să înțeleg și eu.

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Seppuku era o:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Seppuku
Dar eu am adaptat-o special pentru tine si i-am lasat Verutzei placerea de a-l infaptui pe tine.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Credeam că vrei să scrii *seppun*adică sărut...și tu n-ai dreptul să comentezi la povestea mea...sooo Plăcintătongue

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Ba sa stii ca-s cetatean European si am drepturi!
Asa ca Placinta tongue e replica mea.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Apăi... Las Venturas, San Andreas, replica lu Deeskry.
Dar eu rămân totuși pe Las Brujastongue

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Felicitari! E cel mai original fake din intreaga-ti cariera.

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Convinge-ma.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Mami a zis că sunt prea convingător...

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Imi imaginez in ce fel o convingi pe ea...

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Păi nu prea pot că nu mai e cu mine...

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Ba,sunt in cumpana:
1.sa fac o gluma porcoasa, riscand sa-mi bat joc de cineva care sufera si sa par si mai taran decat sunt
2.sa ma bag in treburile altora si sa par un sensibil(ceea ce evit cu stupoare)
Deci Exci... explica-te!

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Ho mă sentimentalule, adică nu e aici cu minelaughing
Mi-a plăcut partea cu *mai țăran decât sunt*cât de țăran ești?

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Pey daca ma speriesi laughing
Cat de taran ma vezi tu pe net, la puterea a doua big grin

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

*Sperieși*
Acum vâd cât de țăran eștilaughing

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Numai un taran adevarat m-ar fi corectat...tongue

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Asta n-are nici un senslaughingBine nici Plăcintătongue n-are sens.

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

La ce te asteptai? Doar eu le-am clocit pe ambele...
Bine aia cu Placinta tongue e scrisa de Ani.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Mdea...îți cam plăcea de Ani lla un timp...

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Ce te face asa sigur?

| W3R4 a răspuns (pentru Ashadow):

laughing
Din cauza voastră (excell, Bless, unu' Ashadow, nu-l ştii), am început să râd numa aşa "HĂ HĂ" prin şcoală, casă...râde lumea de râsu' meu! laughing

| Ashadow a răspuns (pentru W3R4):

laughing cred ca se produce o reactie in lant la tine in clasa cand iti spune unul o gluma buna

| W3R4 a răspuns (pentru Ashadow):

Exact! =]]]

| W3R4 a răspuns:

Părul meu frumos îţi gâdila orăjorul...numa' tu puteai scrie asta! :))
A, şi http://assets0.ordienetworks.com/images/GifGuide/clapping/citizen_cane.gif

| єχcєєℓ a răspuns (pentru W3R4):

laughingSă înțeleg că-ți place?
puppy dog eyes
Nu-i așa șefa?laughing

| W3R4 a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Normal că da!
Dar...mai uşor cu erotismul, mai trece mama pe lângă PC. laughing

| єχcєєℓ a răspuns (pentru W3R4):

Îndrăznești să-i spui lu Exci să termine cu perversiuniile?laughing

| ww2Totenkopf a răspuns:

Sunt un criminal ce poarta uniforma de nazist?

| єχcєєℓ a răspuns (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Chiar îți place?

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Da,nu cred ca ar merita sa fac misto. Imi plac genul asta de lucruri. Asemanatoare sunt romanele Academia Vampirilor, dar sunt lucruri de fete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că era STYAOS...

Afemeiatule.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă tot judecăm....hmm....criminalowaiting

| anonim_4396 explică (pentru єχcєєℓ):

Eu te-am jignit iar tu mă complimentezi?!

Începi să îmi placi. (Nu în sensul de iubire, nu mai plânge)

| єχcєєℓ a răspuns (pentru anonim_4396):

A plăcea sau a displăcea nu se referă neapărat la iubirehappy

| anonim_4396 explică (pentru єχcєєℓ):

Ştiu, dar majoritatea la asta se gândesc.

Şi urăsc emoticonul ăsta, e prea inocent -> happy
Sigur ascunde ceva. =-=

| Bia001 a răspuns:

Misto.

| TheKillerOfKillers a răspuns:

Awesome!

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Ma bagi si pe mine?

| SootheMySoul a răspuns:

Lollaughing

| Radeas1 a răspuns:

...Cît am lipsit iar aţi inceput cu poveştile.

| Unniique a răspuns:

Zebra mea m-a întrebat dacă poate să apară ca personaj negativ?

| VaLiqu3 a răspuns:

Cand apare ep 3?big grin

| єχcєєℓ a răspuns (pentru VaLiqu3):

A apărut deja.Caută prin întrebările mele.

Întrebări recente