| anonim_4396 a întrebat:

Spitalul de nebuni T/A partea 3-Semi-Finalul

Pentru cei ce nu au citit încă:

Partea 1:
http://www.tpu.ro/......mai-grele/

Partea 2:
http://www.tpu.ro/......-spitalul/

Așa unde am rămas?

Când am văzut-o pe șefa plină de sânge am reacționat inconștient și am început s-o pleznesc peste față în speranța că-și va reveni și se pare că nu a fost în zadar, tremurând a deschis ușor gurița și mi-a șoptit.

Verutza97:D-d-directoarea...

Auzind doar o parte din ce vroia să zică m-am gândit că nu pot s-o las să dea ortul popii.I-am dat jos haina și nu-mi putea crede ochilor.Era străbătută de un glonț cu calibrul 9mm.M-am și mirat cum de putea încă să vorbească având în vedere că...dar după ce am chemat ambulanța mi-au spus că nu au pătruns plămânii ceea ce era bine pe moment.De aici aveam să investighez singur, bine și cu aiurita de Ani care cine știe pe unde umbla.

Mă tot gândeam la ce se refera prin *d-d-riectoarea*Bine eu m-am bâlbâit degeabea dar...se poate ea să fi făcut asta?
Ciudat e că atunci când am intrat iar în clădire nu l-am găsit decât pe îngrijitorul Fr33dom și pacienții dispăruseră.M-am luat în vorbă cu el.

єχcєєℓ:Heeiii...
Fr33dom:Ai înnebunit și tu? Ți-au dispărut pacienții?
єχcєєℓ:Ăăăăă
Fr33dom:Glumeam,sunt la dușuri cu toții...
єχcєєℓ:Huh.
Fr33dom:Ai cam multă încredere în mine nu?
єχcєєℓ:Nu doar că,mă gândeam, de ce un simplu îngrijitor m-ar minți?
Fr33dom:Ok asta e jignitor... vrei un sfapt?
єχcєєℓ:Ascult.
Fr33dom:Du-te și viziteză depozitul de mobilă la ora 3 fix.Presimt că vei descoperii ceva...
єχcєєℓ:Ok, mersi tataie!*și am fugit repede*
Fr33dom:Tataie e tactu mă eu sunt milițian! Ce ști tu...

Am încercat s-o sun pe Ani ca s-o anunț dar tot dădea pe ocupat.În fine între timp ca să nu pierd timpul degeabea pânâ seara m-am dus puțin la localul de peste drum.Ciudat că patronul era tot Fr33dom îngrijitorul.

Fr33dom:Tataie...ăă? Pentru asta nu-ți dau vin!
єχcєєℓ:Oricum nu consum alcool.
Fr33dom:Atunci de ce ai venit?
єχcєєℓ:Nu pui cam multe întrebări?
Fr33dom:O simplă relație patron-cumpărător, deci ce cumperi?
єχcєєℓ:Semințe...
Fr33dom:Ești ciudat
єχcєєℓ:Știu, mi s-a mai spus.
Fr33dom:Oricum,te duci deseară?
єχcєєℓ:De ce să nu mă duc?
Fr33dom:Mă gândeam că ai nevoie de un partener...ia vezi în spate.
єχcєєℓ:oooo Un Ak? Omule ce ești?
Fr33dom: Să zicem doar că lucrez pentru o agenție guvernamentală.
єχcєєℓ:Bun ai fost îngrijitor, o acoperire destul de bună dar de ce și patron de restaurant? Asta nu se leagă și nu are sens.
Fr33dom:Nimic nu are sens în viața asta. Oricum să facem planul, o să te însoțesc

*după câteva ore*

Era și timpul...Ne-am îndreptat împreună către...doar nu ați uitat unde mergeam nu?

*ajunși la destinație*

єχcєєℓ:Intrăm?
Fr33dom:Nu încă,mai așteptăm pe cineva.

Deodată ceva sare cu viteză pe mine și mă doboară,lovindu-mi năsucul.

Ani: Hei scumpete, ți-am lipsit?
єχcєєℓ: Dă-te jos de pe mine! Aoleu splina mea.
Ani: Vorbești ca un bătrân... bunicule!
Fr33dom: Liniște.Ați uitat de ce suntem aici?
Ani&єχcєєℓ: Sincer nu știu de ce ne-ai chemat.
Fr33dom:Uite prostule!

Ce? Cum? Când? Queen directoarea,Speed, Ashadow și Bless s-au întâlnit în secret pentru cine știe ce.Um...sex în >grup:

Ani:Chiar dacă te faci că povestești noi tot de auzim,+ că nu e în grup e doar o singură fată...
єχcєєℓ: No comment...
Fr33dom:Ok let"s do it assholes!
єχcєєℓ:Ce zice ăia acolo?
Ani:Nu aud nimic.
Fr33dom:Stay close assholes!
Ani: Deci jur că dacă nu încetezi cu engleza te lovesc acolo unde nu bate soarele!

Um...păi să recapitulăm. Queen+Ashadow+Bless+Speed(mare șarlatani)+ un teren minat+ o bombă cu ceas=trebuie să acționăm rapid.

Ani:Fufa asta e nebună? Vrea să ne arunce în aer?
Fr33dom: Băi să-mi dau una!
єχcєєℓ:Ce?
Fr33dom: Nu știu cum se zice fufă în engleză că aș comenta ceva...
єχcєєℓ: Hai gata nu te mai prosti,trebuie să ne salvăm fundurile...mi-am stricat vocabularul de când îmi pierd vremea cu voi.
Ani: Ia taci,ochelarista aia spune ceva.

Queen: Setați bomba, 3 ore sunt de ajuns ca să scăpăm de aici.
Ashadow&Bless&Speed: Ști că noi te ajutăm,doar sumtem prieteni din copilărie, ne-am și prefăcut că suntem nebuni dar...de ce vrei să faci asta?
*Bless inervine*
Bless: Bine Ashadow era deja nebun.Rolul ăsta a fost o nimca toată pentru el:
Ashadow: Apăi plăcintă:P

Queen: Mă lăsați să vorbesc? Tot ce vreau e să mă răzbun pentru tot ce mi-au făcut ăștia 2.
Speed:Nu erau 3?
Queen: Pe Verutza deja am aranjat-o, nu va putea supraviețui. Pânâ să descopere adevărul ăia 2 vor fi cenușă iar noi plecăm în Fiji.

To be continued.

38 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Big *** again la la la

| Ashadow a răspuns:

Ba da, chiar am uitat unde mergeai...

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

La tine acasă să ne jucăm cu lego-urile talelaughing

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Nu ca lasi amprente

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

OOoo you ice cold killă!

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Plus ca-ti mai curg si balele pe covor...

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Nu ești tu atât de sexy cât să-mi curgă balele.

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Hă,hă,cine-i perversul acum?
Iti curg balele pentru ca eu am acadea si tu nu.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Îmi curg balele pentru că ai acadeaua mea în gură.If you know what i meansmug

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Mai uita-te odata ca mi-a disparut broscuta de cateva minute bune...
IYKWIM.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Caca de dionzaur.

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

laughing sa înţeleg ca ţi-a plăcut?

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Nu,ești doar ciudată. Umbrele sunt ciudate.

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Nu ciudate Exci, speciale.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Adică ești mai multe de vorbești la plural? Hiiuuăăăi ești cumva Hollow dă-ia care se adună împreună?

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Păi dacă ai vorbit la modul general ţi'am urmat şi eu exemplul.
Câh, nu. Ma'm hrănit cu din aia ca sa ajung Espada.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Mai ai pânâ vei învăța Grand Ray Cerotongue

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Hai lasă'ma. Şi presupun ca mi'ai putea arata tu cum se face unul?

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Http://images3.wikia.nocookie.net/......ayCero.gif

Pânâ vei ajunge să distrugi Las Noches mai ai de exersat...

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Da cine a zis ceva de distrus? Îmi place cum se asorteaza Ulquiorra cu fundalul negru.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

Mie-mi place reacția lui Ichigo de fiecare dată când o vede pe Yoruichi dezbrăcatălaughing

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

laughing da ce tare a fost atunci când se antrena cu ea şi la sfârşit a intrat în baltă aia cu apa fiarta(ca sa zic asa) şi Yoruichi se pregătea sa intre şi ea şi când începuse şi Ichigo sa roseasca aia a intrat ca pisica.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

laughingTotuși ea îl putea vedealaughingMă întreb de ce nu se rușina?laughingDar Ichigo e foarte inocent asta îmi place la ellaughingNu se uita nici când Rangiku se desfăcea la bluziță ca s-o cazeze la el acasălaughing

| Ashadow a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Asta cu cazatul mi-a amintit de faza aia în care s-a trezit cu majoritatea capitanilor si locotenentilor la el in camera, ce faţă făcuse laughing

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Ashadow):

DalaughingCe vremuri bune.Parcă abia ieri am văzut episodul 64... Și chiar ieri a fostlaughing

| zurick a răspuns (pentru Ashadow):

Mai vreau sa apar! Ma pui in continuare?

| Ashadow a răspuns (pentru zurick):

Ai gresit userul.

| W3R4 a răspuns:

Cum,voi crăpa? crying
Apăi plăcintă! laughing

| αɴι28 a răspuns (pentru W3R4):

Aia o pusesem eu prima in povestea mea.(ma refer la "apai placinta"). Poti sa te uiti.

| Fridăm a răspuns:

Ce'am evoluat...din simplu îngrijitor am devenit protagonist. Nais, iu eshol.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Fridăm):

Am fost foarte generoshappy

| Fridăm a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Şi...să'ţi bag două! M'ai pus pe gânduri. I really don't know the translation of that word. Google spune că'i ''bimbo''.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru Fridăm):

Așa îmi dă și mie dacă scrii cu diacritice...

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Deci tataie, imi place, tu si Miku sunteti talentati la asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pa Exceele, am sa-i spun mamei tale c-ai iubit-o.

| αɴι28 a răspuns:

Nu-mi mai fura repliciledin poveste.

| Bia001 a răspuns:

In fiji. faina povestea

Întrebări recente