| ZeroIdeiDăNume a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste faze amuzante intamplate la scoala...ca am chef de ras

Răspuns Câştigător
| вυттєяƒℓу a răspuns:

In pauza mare un coleg a adormit pe scaun si toti stateam acolo trageam de el, un coleg ii dadea cu buretele de la tabla pe fata dar nimic rolling on the floor si ne gandim noi si incepem sa clatinam scaunul si banca si strigam toti ca nebunii : cutremur! cutremur! si ne'au auzit si cei de pe hol si fugeau ca nebunii afara si printre ei era si profa de religie care tot isi facea cruce si se ruga rolling on the floor) si s-a trezit si ala si a fugit afara speriat rolling on the floor))
Si tot asa a mai adormit intr'o zi si iau pus buretele de la tabla in cap, creta in ochelari, pufuleti in gura, in urechi rolling on the floor) (saracul)

Sau la religie profa face lectia numai cu o fata si noi celalalti nu avem nicio treaba cand intra aia si ne spune sa facem rugaciunea dansam, altii se pun in genunchi si incep sa spuna alah, alah rolling on the floor
radem de nu mai putemlaughing
Si profa saraca se roaga, spune intruna Doamne milueste-ma laughing
Sau intr'o ora ne'am adus toti oglinzi si ii dadeam cu lumina in ochi laughing
Facem cor de tusit incepem din ultima banca de la fereastra si continuam asa pana la prima banca de la peretelaughing
Vineri la ora de romana ne plictiseam si ne leganam cu scaunul, cred ca au cazut vreo 7 colegi laughing
Si tot ne ceream voie la baielaughing
Noi nu avem treaba cu scoala radem in toate orele incontinuu laughing
Sau m-am enervat si am aruncat penarul unui coleg pe geam si tocmai atunci trecea directoarea pe acolo si i'a cazut drept in cap si am fugit toti afara ( spuneam ca avem sportul si eram pe teren ca sa nu ne pedepseasca pe noi, ci pe cei de la etajul 2)
Sau de mihail si gavril a fost bataie cu bomboane suc si frisca rolling on the floor cand am ajuns acasa aveam numai frisca si suc in parlaughing m-am spalat de 4 ori pe cap ca sa se ducalaughing si dupa am mers la o petrecere care mi-au organizat'o prietenii si au fost doua torturi (unul pentru bataie si celalalt pentru mancat) si luau cu pumnul din tort si atuncau rolling on the floor am facut vraiste restaorantul rolling on the floor
Multe nu imi amintesc acum thinking
Bye!

3 răspunsuri:
| Valiku a răspuns:

Saptamana asta saream cu niste baieti peste scari. Toate bune si frumoase pana sare unu si cade peste capu dirigintei lui laughing. A fost prea tare

| vivigirl a răspuns:

blushing. La scoala?
Pai.am distrus o catedra, un dulap, am aruncat cu jeleuri pe pereti pana s-au lipit, faceam avioane in timpul orei de engleza si le aruncam pe geam, din pacate ne-au mutat din clasa noastra si acum suntem la cea mai depravata clasa, primele doua randuri de banci sunt libere restul ocupate, eu ma joc de-a razoiul stelelor in ore si colega mea de banca face karate cu ceilalti din fata, toti mancam in timpul orelor, in ora de muzica cand ne canta proful la chitara vreo doi baieti din clasa il completeaza cu tot felul de prostii si noi abia reusim sa ne abtinem sa nu radem si ne dau lacrimile, toti copiem la lucrari, cand ne mai anunta o colega sa aducem bani pentru nu stiu ce toti din clasa incepem sa tipam la ea si sa ii spune: de unde bani? e crizaaaa! lasa-neee! du-te dracu cu banii tai cu tot!rolling on the floor, atuncam cu iaurt pe geam si le-a picat celorlalti parinti in cap + gardianului Domn' Pinguinrolling on the floor, iar profilor mai batrani le spunem : Bre! laughing. si mai sunt da nu mai stau sa le enumar pe toatelaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram in timpul orei si un baiat a adormit cu capul pe banca si greu la mai sculat doamna.