| VanillaBie a întrebat:

Spuneti niste bancuri cine ma face sa rad cel mai tare primeste funda
ps:nu trimiteti site-uri

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

1) a murit gheorghe şi merge-n rai, unde aşteptă să-i vină rându, şi acolo vede mult ceasuri, aşa că-l întrebă pe sfântu petru :
- sfinte petru, ce-s cu atâtea ceasuri aici?
- păi fiecare om are un ceas şi de fiecare dată când omu minte, manoşu arată c-a trecut o secundă
- şi ceasul ăla care-i la ora 12 al cui e? (gheorghe)
- păi e al unui bebeluş sărăcu-i nou-născut şi n-a minţit încă (sfântu petru)
stă gheorghe un pic şi întreabă:
- da ceasul lui emil boc unde-i?
- oo-i în camer lui isus, îl ţine pe post de ventilator (sf petru) rolling on the floor
2) a mers gheorghe în bucureşti cu bicicleta şi si-o pune lângă casa palatului şi se uită pe acolo
din curte, un paznic îi zice :
- măi bade, i-aţi bicicleta de acolo că trebui să vină preşedintele, vice-preşedinntele şi consilieru
la care gheorghe :
- no las că nu-i bai, că i-am pus lăcat
3) într-o vară trebuia să stea un ţigan, un român şi un spaniol într-un coteţ cu un porc
primul care intră-i spaniolu, intră el, stă o săptămână, stă două săptămâni, da nu mai rezistă şi iese afară şi zice :
-vai, ce pute porcu
al doilea care intră-i românu, intră el stă, o lună, stă două luni, dar nu mai rezistă nici el şi iese afară şi zice :
-vai, ce pute porcu!
apoi intră şi ţiganu, stă el 6 luni, stă un an, dar după un an iese porcu afară şi zice :
-vai, ce pute ţiganu
4) două bătrâne merg într-un parc, o bătrână avea un nepot, iar o bătrână avea o nepoată
când ajung în parc, se aşează pe o bancă, iar fata strănută
baiatu :
- sănătate
bătrâna care avea nepoata zice către bătrâna care avea nepotu :
ce nepoţel educat ai
fetiţa strănuă din nou, la care băiatul iarăşi :
- sănătate!
bătrâna din nou:
-ce nepoţel educat ai
fata strănută a treia oară, la care băiatu-i zice :
-ai răcit, curvă mică
5) un hoţ a intrat într-o casă, face 2 paşi şi aude o voce :
-Isus te priveşte
mai face 2 paşi şi aude din nou:
-Isus te priveşte
mai face 2 paşi şi aprinde becul şi vede un papagal, apoi zice:
-cine dracu-i aşa de prost să-i pună numele Isus unui papagal?!
papagalu răspunde :
-nu, eu-s sf petru, buldog este Isus

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

De spus, le-am spune noi, numai ca nu stiu cum ai sa le auzi... Eventual sa le scriem.happy

| ZeroIdeiDăNume a răspuns:

Bula a venit si a plecat.

| Wonderland a răspuns:

La o licitatie pentru construirea unui pod peste o apa curgatoare participa japonezii, americanii si (evident) romanii.

Japonezii: -Noi suntem atat de bine pregatiti incat datorita tehnologiei si cu ajutorul laserului vom incepe construirea podului de pe ambele maluri deodata si ne vom intalni la mijloc, cu o eroare de doar cativa centimetri.

Americanii: -Noi suntem atat de bine pregatiti incat datorita tehnologiei si cu ajutorul GPS-ului vom incepe construirea podului de pe ambele maluri deodata si ne vom intalni exact la mijloc, cu o eroare de doar cativa milimetri.

Romanii: -Noi suntem atat de bine pregatiti incat nu avem nevoie nici de laser si nici de GPS. Vom incepe construirea podului de pe ambele maluri deodata, iar daca ne intalnim la mijloc …. bine, daca nu: veti avea doua poduri.

| parizer a răspuns:

Bula la scoala ia o nota proasta.Invatatoarea ii spune:
Bula pe maine sati semneze maicata nota.
A doua zi bula merge la scoala cu nota nesemnata.
Bula de ce nu tio semnat maicata nota intreaba profesoara
O calcat-o excavatorul.
Atunci sati semneze taicato nota.
A treia zi bula merge la scoala cu nota nesemnata din nou.Invatatoarea ii spune
Bula de ce nu tio semnat taicato nota
L-a calcat excavatorul.
-Ma Bula da tu ce faceai in timpu asta
Ma plimbam cu excavatorul.

Bula la scoala
Profesoara:copiii dati-mi exemple de substantive comune dar daca se poate sa fie comestibile.
Ionut:paine
Bula:lampa
profesoara dar ce bula unde ai auzit tu ca cineva sa manance lampi
Bula pai l-am auzit pe tata aseara spunandu-i mamei stinge lampa si ia-o in gura

profa ii zice lui bula sa ii arate unde e america pe harta el indica locul profesora il intreaba cine a descoperito bula: eu am descoperito in acest memont v-ati prins daca nu stiu cai aiurea dar va rog mult votati plz

Doamna profesoara de lb.romina a dat tema 5 prop.
Se duce Bula acasa si ii zice mamae sale:
Mama, zi-mi si mie o propozitie!
Taci, ca-ti dau cu tigaia in cap!
Tata zi-mi si mie o propozitie!
Ieeeeeeeeess!
Frate zi-mi si mie o propozitie!
Piulite surubela si altele!
Soro zi-mi si mie o propozitie!
Stefan cel Mare!
Fetelor, spuneti-mi si mie o propozitie!
Sari tu prima!
Se duce Bula la scoala, si-l intreaba doamna profesoara de lb.romina:
Bula zi-mi si mie o propozitie!
Taci ca-ti dau cu tigaia in cap!
Bula te duc la Director!
Ieeeeeeeesss!
Bula ce-ai tu in cap?
Piulite, surubele, si altele!
Bula cine te crezi?
Stefan cel Mare!
Bula te arunc pe geam!
Sari tu prima!

(avea papagal) intr-o zi bula astepta oaspeti si cand venira zise
veniti veniti
cand se ridicara de la masa zise mai -luati mai luati.
cand sa plece a zis mai veniti mi veniti. in acea noapte venira hoti papagalu zise veniti veni.(il imita pe bula) cand sa plece papagalu a zis mai luati mai luati si cand au plecat mai veniti mai venit

rolling on the floor laughing rolling on the floor

| GhAgHiChAdEbUzZzUnAr a răspuns:

3 broaste in desert.si au luat mancare tot cele trebuia. dupa o saptamana d mers si au adus aminte ca nu au loat apa.ele trag la sort si cea mai mik trebuie sa se intoarca acasa dp apa.
broscuta1:nu ma duc ca voi mancati fara mine.
broasca2si3:nu mancam fey t asteptam aici
broscuta1:fa da nu mancati
Pleaca broscuta si in 2 saptamana trebuie sa se intoark
trece 1 saptamana trec 2 trec 3 si broscuta nu mai venea
broscuta2:hai sa mancam!
broscuta3:nu stai sa vina si aia
se hotarasc sa manance si dp un timp d dupa niste dune d nisip se aude o voce
:yooooohooooo uita ma stiam iop ca voi mancati fara mine si d 'aia nu am plecat

| PokeEdy a răspuns:

Vine un barbat la un azil sa stea o zi cu o batrana.
-Buna ziua,tinere!
-Sarut mana, maica!
Peste cateva minute zice barbatu:
-Mamaie, cum a fost la majoratul lui Cuza?
Batrana nu a raspuns.Mai tarziu suna telefonul.Barbataul vorbeste 2 secunde la el si ii spune batranei:
-E pentru dumneavoastra!
-Dar cine este? zice mamaia de parca ar fi sunat-o Fat-Frumos
-Moartea pe sistem.
Sper sati placalaughing. Am facut-o eu, inspirat desigur

| VanillaBie explică:

Nu ai scris bine Iisus se scrie cu 2 i

| VanillaBie explică:

rolling on the floor foarte amuzant ati fost toti marfa in afara deultima care a raspuns am bifat stupid