| Hammurabi a întrebat:

Statistica Poliției Rutiere spune că anul acesta, 32% din accidentele rutiere au fost produse de persoane care au consumat alcool. Dintr-un calcul simplu deducem că 68% din accidentele rutiere, au fost produse de persoane care nu au consumat alcool.
Deci, dacă persoanele care nu au consumat alcool au produs de două ori mai multe accidente decât cele care au consumat alcool, atunci care sunt cei periculoși?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca 32% sunt facute de alcoolici, si sunt pe locul doi, viteza excesiva fiind pe primul, cu vreo 45%, restul cauzelor, si sunt multe, trebuie sa le pui in ce ramane, desigur, tinind cont ca anumite procente de la alcool merg mina in mina cu viteza excesiva, cred ca media pentru fiecare alta cauza se reduce la cateva procente. Si e o diferenta intre 32% si cateva procente. Deci care sunt cei periculosi?

| RAY a răspuns (pentru cristi202):

Depinde si ce accidente ca cei beti poate au cauzat mai multe victime

| AdrianVoicu a răspuns:

Aia care bea apa de la robinet

| ovidiu29asd a răspuns:

Acum pe bune, asta nu e o conditie necesara si suficienta ca cei care nu consuma alcool la volan sa faca accident din acest motiv ca nu sunt beti laughing Dar in orice caz, din punctul meu de vedere, mai grave decat alcoolul la volan sunt oboseala, neatentia si prostia