| syd2 a întrebat:

T/A e o familie care s-a inceput de la Endoryus care a nascut-o pe Daisuki la Conversatii apoi dintr-un fir de par l-a creat pe potato, dupa contactul dintre Potato si Daisuki Endoryus i-a izgonit in cea mai adanca borta numita T/A.
In T/A unicul care putea gandi si avea creier era, de fapt nu era ca nimeni nu are creier big grin. Si iata ca s-a scurs timpul si familia acelor doi s-a largit. Si peste 8000 raspunsuri... Apare un tanar cu haine rosii, ii spunea Dante, care vrajit de ochii lui Daisuki a ramas in cea mai adanca borta, iesind pe la suprafata, a mai cunoscut oameni ca de exemplu Virgilio(Hyouka), Dante indirect dar l-a ademenit la T/A si a fost vrajit si el de perfidele parfumuri ale categoriei. Dante si Virgilio traiau bine cu T/A-ienii pana cand Dante a inteles ca aceasta e doar o vraja si ca trebuie sa-si dechida ochii insa aceasta la costat, Daisuki si-a napustit bersercii T/A, pe Suck si Sleep, care ilterorizase pe Dante mult, si Potato i-a furat straiele rosii a lui Dante si i-a dat niste straie false, sure, care vorbea de ura a tot T/A-ul fata de Dante. Dante aproape murise insa o lumina aparuse, era ratiunea mea (Depress ) care ii luminase drumul lui Dante spre purgatoriu apoi spre rai si apoi spre o noua viata. Dante renascuse si deja nu se lasase vrajit insa bersercii T/A au simtit ceva la Dante cel nou si s-au napustit asupra lui insa Dante ia neutralizat cu puterile pe care le oferise Ariadna(Alexandra). L-a reaintalnit pe Virgilio si pe alti buni oameni, si in viata lui a pasit un inger cu straie aurii pe nume, Ofelia(Kama) si o inteleapta pe nume Atena(Vaporwave) care in fiecare zi ii da sfaturi de viata lui Dante. Dante deja nu mai poarta straiele sale rosii, ele s-au preschimbat in straie albe care arata sfintenia si curatenia lui sufleteasca. Insa oare nu este aceasta o hipnoza a T/A-ului?
V-a placut? Astept pareri si replici.

33 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Mie nu imi place numele Virgilo, dar povestea e okay. smug

| syd2 explică (pentru RainmakerX):

E Virgilio, e un personaj din divina comedie..., poate voi citi si eu vreodata o poveste de a ta... poate faci una pe TPU smug daca ai timp, ce zici?

| RainmakerX a răspuns (pentru syd2):

Ai citit "Divina comedie?" WOW O am acasa dar nu ma apuc de ea prea curand, poate cand mai cresc...cu adevarat impresionant. Felicitari!

| KamaSutra a răspuns:

Da,mi-a placut mult. Ai descris T/A printr.o metafora reusita, desi as mai adauga ceva, dar nu conteaza.
Mi.a placut ce.ai spus la mine love struck

| syd2 explică (pentru KamaSutra):

Ce ai mai adauga? spune daca vrei...
*hug de ursulet *

| KamaSutra a răspuns (pentru syd2):

O sa.ti trimit pe privat, nu mai vreau probleme... Si nu vreau sa.ti fac si tie probleme

Awww, oare exista ursulet mai dragalas decat cel la care ma gandesc?*adica tu* :x
Raspuns:NU :) :x

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru KamaSutra):

De ce nu dormi la 3 dimineata, copilule?

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru KamaSutra):

Sunt eu prea obosit sau nu apar deloc in poveste?

| KamaSutra a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu.mi era somn, vreo problema?

Si nu esti obosit, doar ranit ca NU APARI IN POVESTE! tongue

| KamaSutra a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Nu te puteai abtine, asa-i?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru KamaSutra):

Nooo,cum sa ma abtin cand era asa de tentatant laughing

| KamaSutra a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

phbbbbt
de ce eu?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru KamaSutra):

Pentru ca esti mereu asa de draguta si amabila cu mine si amuzanta ca un caine la veterinar laughing) cum sa nu te plac?

| KamaSutra a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Ha ha ha
scuze ca n-am ras
foarte simplu

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Iar incepeti cu povestile? rolling eyes

| syd2 explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Asta nu-i poveste e, geneza.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru syd2):

Aham.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Deci stai sa inteleg. Endoryus e un fel de rama asexuata, care si-a tras-o singur si a nascut-o pe daisuki si dintr-un f/l/o/c l-a facut pe cartof.Cartof si daisuki au facut o partida de,, gaseste gaura,, dar din cauza ca amandoi au fost creati de Endoryus se numeste incest.In concluzie Endoryus e o rama care si-o trage singur laughing

| syd2 explică (pentru FABULOSUL6000):

M-am ras 3 minute si acum inca mai rad laughing love struck

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru syd2):

Endoryus o sa planga cand va afla ca e o rama asexuata laughing El credea ca e barbat.

| Croampa a răspuns:

Si Dark e peste tot in toata povestea. -_-

| syd2 explică (pentru Croampa):

De-avea sa apara Dark, el avea sa dispara si mai repede, de aceea m-am abtinut.

| Croampa a răspuns (pentru syd2):

Raule

| LaughingKarima a răspuns:

Ca si scriitoare, e destul de ok.
As a simple human being, imi place love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

naspa.

| AtsukoKure a răspuns:

O fost fain.

| vaporwave a răspuns:

asta e geneza, sau ce?

| syd2 explică (pentru vaporwave):

Cam asa ceva aka Dante Alighieri, de la el m-am inspirat.

| Vlach a răspuns:

Eu unde sunt?

| syd2 explică (pentru Vlach):

Pai asta e istorie bazata pe fapte reale si eu nu m-am intersectat cu tine decat o singura data, cum ai vrea ca sa te includ?

| Vlach a răspuns (pentru syd2):

Eu eram antonio29392

| syd2 explică (pentru Vlach):

Aaa, gata mi-am amintit si oricum, nu prea m-am intersectat cu tine tongue abia ca te-am vazut pe la T/A, dar oricum, ai norocul alta data happy

Întrebări recente