| annitu_7383 a întrebat:

Ti s-au rupt vreodata adidasii/pantofii pe strada?hee hee
tongue

Răspuns Câştigător
| Gabry a răspuns:

Eu eram incaltata cu niste papuci, si s-au rupt pe strada, si nici nu aveam banisad, schiopatam pana am obosit, pana la urma m-am gandit sa pun piciorul jos si sa o iau prin gradinile blocurilor.Merg eu ce merg prin iarba cu un picior gol, si vad un baiat pe care il cunosteam de vreo luna(nu prea stiam nimic de el, ca nu am stat sa vorbim), cand il vad, sa innebunesc, ma gandeam ca ma fac de ras, si am inceput sa alerg (si m-a vazut!)(mentionez ca plouase inainte)prin noroi, si pana la urma am alunecat si am cazut! Ma lovisem, si eram toata murdara, el venea dupa mine.Ma ajutat sa ma ridic si m-a dus acasa, cam greu am mers cu el acasa pentru ca imi era rusine, si ma gandeam ca le va spune tuturor ce mi s-a intamplat. Dar nu a fost asa, nu a spus nimanui! Si nici nu a ras de situatia mea! Am avut chiar norocul sa nu treaca nimeni pe strada cand eram cu el.
Atunci mai aveam putin si imi curgeau lacrimile, dar acum cand ma gandesc, ma prapadesc de rasrolling on the floor
Scuze ca am avut atatea paranteze!

35 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Da! erau niste ghete!
eram in statia de metrou titan ...si alergam sa prind metroul. ...si s-a rupt un toc!
si m-am dus ...soltic,soltic ...pana acasa! eram rosie ca racul de rusine!
dar de rupt pantalonii la scoala ...ai patit-o?
eu da...la ora de sport... ...si mai rusine!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dalaughing Norocul meu a fost ca eram la cativa pasi de casa rolling on the floorAveam niste pantofi cu un toc foarte inalt si deodata...poc.au si pocnit laughingDeabea mergem si se mai si uita lumea la mine.laughingCred ca in gandul lor cine stie ce au spus.straight facelaughing

| Shery a răspuns:

Da, sandalele laughing
mergeam ca o schioapa laughing ba chiar unii au crezut ca eu chiar sunt schioapa si m-am facut cu banii de suc in ziua aia laughing

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Da happy de doua ori : prima oara eram la mare si am vrut sa ma dau intr-o roata si am zis ca pana se opreste sa merg la niste magazine... si am vazut din indepartare ca puteam sa merg ca s-a oprit si am alergat repede spre ea si mi s-au rupt papucii laughing era cred ca ceasul 9, 10 si am zis sa ma descalt ca nu vede nimeni ca n-am nimic in picioare dar totusi am mers asa pana la magazine sa caut unii, dar a trecut mult timp pana am gasit un magazin cu incaltari si am mai stat acolo sa probez, nu ma mai interesa nici modelul, culoarea. si ba imi erau mici ba mari. si pana am ajuns in parcul ala de distractii roata aia se oprise de 100 de ori, si mai trebuia sa astept pana ma puteam urca, dar pana la urma am reusit... dar hotelul era departe si am ajuns tarziu acolo tongue si a doua oara la scoala si am calcat intr-un cui si cand l-am scos am rupt din greseala talpa adidasului... happy si odata am mers pe strada cu balerinii rupti [putin din talpa lor] pentru ca sorumea nu mi-a spus ca i-a purtat la dansuri si a iesit si cu ei pe-afara si mi i-a stricat. Tie ti s-au rupt vreodata?tongue

| JackieSue a răspuns:

Da, dar mi s-a rupt si rochia la mall. Aveam 2 bretele care erau legate una de alta... s-a rupt un nasture de la o bretea a cazut si cealalta, ce mai, ramasesem cu rochia sub sutien, am dat fuga la baie ...noroc ca eram cu prietena mea ca am trimis-o dupa un tricou laughing.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Da, aveam niste sandale dar partea mai rea a fost ca plouase si la mine pe strada era noroilaughing mergeam desculta prin noroihee hee

| danutza a răspuns:

Hmm acum cateva zile in urma... faza cea mai dura era ca ma aflam cu pretenu si pana acasa aveam cv de mersi.noroc de taxiuri laughing

| Crisu_8081 a răspuns:

Tocul rolling on the floor am mers precum Cutu Schiop pana acasalaughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu.Doar papucii cu chestie de aia intre degete.Norocul meu.

| timbucadrian a răspuns:

Cu papucii nu... dar am patit cu pantalonii de vreo 2 ori... prima data la scoala jucam lapte gros si mam aplecat si s-a rupt aveam o ruptura in fund de la buzunare pina la genunche... un coleg "binevoitor" mi-a dat o bluza sa pun pe langa mine dar cind am ajuns in strada mi-a luat-o... se uita lumea la mine ca la minune laughing

a2a tura... i-am taiat eu si am ramas numa cu plasa de la pantaloni si mam pornit la cumparaturi in magazinu cora... se uita lumea la mine si nu stiam de ce... cind m-am uitat la mine eram numa cu plasa cu buzunarele si chilotii

| Criiss16 a răspuns:

Mie nu, dar unei prietene dahee hee. A patit ca si ¨pijamale07¨hee hee. Ea statea in celalalt capat al orasului si sa poata ajunge pana acasa am cumparat scotchlaughing. Am cumparat destul de mult, si degeaba.Tot nu tinea. Ei i s-a desprins toata talpa.Cu greu a ajuns acasa.hee hee

| annitu_7383 explică:

Cel mai amuzant raspuns = funditasmug

| annitu_7383 explică:

@merci, deluxe...blushing

| ZuuZaaA a răspuns:

Dalaughing... mi s-a intamplat o data, mi s-a rupt tocul de la un pantof, dar nu a fost chiar asa mare problema doarece nu mai aveam mult si ajungeam acasa.

| amalyutza a răspuns:

Pot zice ca as fi fericita daca mi s-ar fi intamplat numai o datalaughing:p.mai mult cand eram in generala. acum imi kumpar mai de calitate.nu ma mai inkalta mamilaughing

| zizu07 a răspuns:

Adidasi nu.Slapi da.

| aragon18 a răspuns:

De nenumarate ori straight face

| ing. a răspuns:

Da... Mi s`au rupt de 2 ori pantofii. Odata, eram pe scarile rulante din mall.Si nu stiu de ce nu am vrut sa astept sa junga ele, asa ca m`am apucat ca despteapta sa urc eu in timp ce erau in miscare. Mi s`a rupt un toc, si am schiopatat restul scarilor. M`am simtit penibil, toata lumea se uita la mine. Apoi, am vazut un magazin si m`am grabit sa intru(desculta fiind) sa`mi cumpar altii.Vanzatoarea a inceput sa rada de mine.In alta zi, Mi s`a rupt bareta de la niste sandale, si cel mai penibil moment a fost cand mergeam, si efectiv mi-a iesit piciorul si am mers desculta.rolling on the floor.
Ce era pe picioarele mele in ziua aiarolling on the floor.
big hug Pa`pakiss

| Little Kid a răspuns:

Da! papucii si mai erau si cu 'chestie' de aia intre deget.eram singura in oras(mai departe de casa mea) si m-am chinuit tot drumu.pana la urma am mers in piciorul golwhistling
aaa si m-am mai intalnit si cu unele prietene mai fitoase.am intrat in pamant :@

| shishilik a răspuns:

Mie mi s-au rupt cizmele. Era zapada topita, noroi, iar mie mi s-a rupt fermoarul si mi sa dezlipit si talpa...Mergeam aplecata, sa tin de cizma, si taraiam picioru sa nu raman fara talpa. Era foarte frig afara, si am facut pana acasa cam 3 ore.

Răspuns utilizator avertizat
| lili_1880 a răspuns:

Dap. erau un fel de sandalute din alea cu talpa joasa laughing si n'aveam nici bani la mine sa mi iau niste papuci ceva. n'am gasit alta solutie decat sa intru intr'un magazin si sa cer niste scotch (in sensul de banda adezica, nu whiskey) laughing am ajuns cu greu pana acasa rolling on the floor

| lili_1880 a răspuns:

Adeziva* scuzebig grin

| danutz15 a răspuns:

Eu am patit altceva. Era acum 5 ani cand mergeam la scoala(era dimineata pe la 6:00)...si pe la jumatatea distantei de acasa pana la scoala...am vazut ca am plect in papucii de casalaughing.

A trebuit sa ma intorc acasa, dar muream de rusinecrying

| deluxe a răspuns:

Da, chiar eram la o nunta si am ramas fara toc la pantof. Va imaginati cum aratam in rochie de seara, cu un pantof in mana, nestiind ce sa fac si mai aveam si intalnire la acea nunta. Misto, nu?! Apropo, super intrebarea!

| nmn a răspuns:

Da am avut si eu norocul asta, s-au rupt sandalutele si mi-am cumparat niste papuci d vara, dar p langa asta acum 2 saptamani in mijlocul soselei cand masinile asteptau sa trec, am skpat telefonul, rokia s-a ridikt deci kiloteii erau ffffff vizibili apoi am skpat si portofelullaughing

| ApArEnTeiNsElAtOaRe a răspuns:

Nu mie...verisoarei mele...
eram in oras si ea avea niste slapi...
eu erm mai mica, aveam vreo 12 ani asa laughing i s-au rupt chiar pe trecerea ed pietoni si avan in vedere ac noi stateam intr-un orasel invecinat, nu avea nici bani la ea...totu` ear de groaza
pana la urma, eu ca o verisoara buna ce eram m-am descaltat si i-am dat ei sandalutele mele laughing a avut noroc ac i sau potrivit cat de cat
iar eu am mers desculta pana la blocul in care stateau bunicii mei... dar am mers ceva ceva...simteam cum lumea se uiat ciudat la mine... dar nu ii abgam in seama
acu vorbeam cu ea si ne-am adus aminte... i-am spun in fata ca nu as mai face acum asa ceva pentru nimeni laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie niciodata, pentru ca nu port, eu umblu descultbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, chiar astazi, ca doar mergeam la onomastica nepotelei mele, am traversat strada desculta, m-am cam fript ce-i drept, ca au fost 38 de grade si gata.