| Danut4 a întrebat:

Trei doctori se contraziceu unul pe altul care pacien este mai usor de operat :
Primul:-Inginerii sunt!
Al doileanerda nu cei mai usor de operat sunt directorii!
Dar al treilea le-a inchis gura la amandoi:
-Gresiti! Cei mai de operat sunt politicienii ei nu au creier, inima sau sange!

10 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Tarelaughing

| I'm just me a răspuns:

Super tarerolling on the floorrolling on the floor

| cyufulyky a răspuns:

Super misto bancu

| cyufulyky a răspuns:

Un barbat se duce la medic si ii spune:
-Domnule doctor vreau sa ma castrati!
-Ma omule, esti sigur? Vad ca esti tinar si puternic...
-Sigur domnule.
-Bine, semneaza aici...asa si aici.Nu am timp acum sa discutam mai mult. Dupa operatie, doctorul vine la pacient si-l intreaba:
-Spune-mi si mie de ce ai facut-o?
-Pai m-am imprietenit cu o fata evreica si stiti la ei e un obicei mai ciudat...
-Da ma dar asta e circumcizie.
-Pai eu cum am zis...

| cyufulyky a răspuns:

Doctore, sunt constipat de o saptamana. Nu stiu ce sa mai fac; imi vine sa ma urc pe pereti. Ce poti sa-mi dai?
Doctorul ia o cutiuta, un flacon mare, o lingurita si incepe sa intrebe, punand totodata praful din flacon in cutiuta:
-O sa te rezolvam rapid chiar acum, cand ajungi acasa. Dupa ce iesi de la mine, cat mergi pana la tramvai?
-Pai, vreo 50 de metri.
Doctorul pune in cutiuta putin praf.
-Si cu tramvaiul cat mergi?
-7 statii.
Doctorul pune iar o jumatate de lingurita si un pic.
-Si de la tramvai pana acasa, de la scara cate trepte si cate etaje si de la lift pana la usa, cate broaste ai de descuiat, cat este pana la toaleta?
La fiecare raspuns, doctorul pune putin sau mai mult medicament.
-Acum ia praful strans aici cu un pahar cu apa si... vedem acasa.
Dupa doua zile, se intalnesc pe strada. Doctorul, curios:
-Ei, cum a fost?
-Doctore, ai fost fantastic, cata precizie ai avut! Ai gresit doar cu vreo 10 metri si am facut pe hol...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaa, aia nu merita nici sa stea in sala de asteptare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un ziarist îl întreabă pe dl. Băsescu:
- Aţi auzit ultimul banc cu buticarii de pe trotuare şi dv.
- Cum îţi permiţi, domnule Eşti impertinent şi repezit!
- Staţi liniştit, domnule Băsescu, că vi-l spun încet ca să-l întelegeţi şi dv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andrei Marga se duce în magazinul Victoria să îşi cumpere cravate şi cămăşi. După ce îşi cumpără cravate, vrea să îi dea 50. 000 şpagă vînzătorului, însă acesta refuză:
- Nu pot să primesc, d-le ministru, pentru că am fost şi eu profesor universitar şi ştiu ce salarii mici sînt în învăţămînt.
Nervos, Marga se duce la raionul de cămăşi. Îşi cumpără cîteva cămăşi şi vrea să îi dea şpagă 50. 000 vînzătorului, care îl refuză:
- Nu pot să primesc, d-le ministru, că am fost şi eu profesor universitar şi ştiu ce salarii mici sînt în învăţămînt, îi spune vînzătorul.
Super-nervos, Marga iese din magazin şi vede un cerşetor în faţa magazinului. Se gîndeşte puţin şi vrea să îi dea 100. 000 de lei cerşetorului. La care acesta îi spune:
- Nu pot să primesc, d-le ministru...
Deja cu nervii la pămînt, Marga îl întrerupe:
- Să nu spui că şi tu ai fost profesor universitar.
- Nu, îi răspunde acesta, eu chiar sînt profesor universitar, dar am o fereastră acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai grea operatie este la femei. pentru a le scoate p. a din cap/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perle elevi partea a-II-a - Bancuri cu Elevi - Studenti
- In Australia se cultiva... cicatrice.

- Orezul ca sa-l putem manca trebuie mai intai decoltat.

- Apologia la care ajunge creatia lui Sadoveanu este romanul "Fratii Jderi".

- Exercitii gramaticale: - a manca... mancare - a bea... bere - a duce... ducere - a face... afacere.

- Anul cu 366 de zile se numeste an biseptol.

- Un arbore pe ramurile caruia sunt agatati stramosii si parintii dinastiilor europene se numeste arbore ginecologic.

- Fata de acizi, aluminiul se comporta ca redactor.

- Oamenii numesc ierburile marunte din America de Nord perie, iar pe cele din America de Sud, pempers.

- Familie de cuvinte: magnetofon, telefon, microfon ...sifon.

- Zbirii care au exterminat cadavrul mortului au descoperit la el o scrisoare.

- Doi hoti în ziua de 15 noiembrie au jupuit o casa de bani.

Întrebări recente