| anonim_4396 a întrebat:

Un politician locuia intr-o vila foarte scumpa iar intr-o noapte el se duce la baie unde moare. Dimineata sotia lui suna la politie. Ei ii interogheaza pe toti cei care au fost noaptea trecuta in casa si au obtinut alibiurile urmatoare: -sotia dormea
-bucatarul facea micul dejun
-gradinarul uda plantele
-menajera facea curatenie
-iar majordomul spala geamurile
Cine a facut crima?

FUNDA

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Daca-i asa, cei care munceau, sa admitem, au alibi, s-au vazut unii pe altii, la treaba, singura persoana care nu a fost vazuta, pentru ca, cica, dormea, era sotia...este o rezolvare si asta, nu?

12 răspunsuri:
| ELD a răspuns:

Daca a facut infarct?batting eyelashes

| AnaBlackVampire a răspuns:

Hmmm... S-a sinucis?happy

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Bucatarul.pentru ca facea micul dejun si era noapte.Trebuia sa fie facut dimineata...nu stiulaughing sa ne spui si noua cine a facut crimalaughing

| maryana5 a răspuns:

Sotia ca a mintit in legatura cu tot: bucatarul nu gateste micul dejun noaptea, gradinarul se duce si el la casa lui, menajera se intorcea pe partea cealalta a patului iar majordomul.geamuri?

Sotia nebuna! Aveti grija cu cine va casatoriti!
rolling on the floor

| Bondarel99 a răspuns:

Nimeni nu a reusit sa rezolve misterul de aceea va intreb pe voi.Sigur ca bucatarul nu avea de ce sa faca micul dejun noaptea, iar majordomul de ce sa spele el geamurile cand aveau menajera?
Si de ce s-au apucat sa trebaluiasca noaptea?
Si sotia de ce era singura care dormea?

| CreepyCrow a răspuns:

Nevasta-sa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majordomul este întotdeauna vinovat! (clişeu din filme cu detectivitongue)

| Elle2117 a răspuns:

Toata lumea in afara de sotie?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

A luat FURADAN.Stii povestea...La baie, a luat, a cazut, si-a spart capul. s. a. s. a.

pa, pa.

| virtuallove a răspuns:

Toata lumea! Au complotat impreuna. Cum sa faca bucatarul micul dejun seara? se raceste pana dimineata. Gradinarul nu poate sa unde plantele pe intuneric. Cine e nebun sa faca curatenie si sa spele geamurile noapte? Sotia cred ca l.ar fi auzit cand s. a ridicat din pat. Trebuire facuta autopsiawinking. O fac eubig grin. Vreau sa fiu medic legisthappy. Sau poate a facut infarct.big grin

| Bubiko a răspuns:

Bucatatarul fiindca el nu face micul dejun noaptea.

| ELNuInvataMomentan a răspuns:

Sotia deoarece ea a aflat prima si nu menajera sau altcineva