| Neverwas a întrebat:

Va rog sa nu fiti prea duri! O povestire, partea 1.

*Ayako se apropie de grup, aratand de parca tocmai ce primise in dar un curcubeu.*

Ayako:Hey! Nu o sa ghiciti niciodata ce veste grozava aduce subsemnata!

Furculingura:Stai sa ghicesc...Ai luat 5 in loc de 4 la chimie. Nu, nu, stai! A murit proful de mate! Sau cel de franca?

Ayako:WOW! Astea da vesti bune! Dar nu!

SpoderMantongueentru o secunda chiar am crezut ca a murit proful de franca...

TheKiller:N-ai tu norocul asta!

Ayako:Lasati-l pe proful de franca! Profesoara de sport va intra in pensie! Mai are maxim 2 saptamani de predat aici!

*Replica lui Ayako fu insotita de mai multe pufnituri neincrezatoare. Dupa cateva clipe de tacere, Alllexa se hotara sa vorbeasca.*

Alllexa: Tu chiar vorbesti serios? Baba se pensioneaza?

TheKiller: Faci misto de noi! E o afurisita de gluma!

Ayako: Arat eu ca si cum as glumi?

Furculingura: Draga mea, tu intotdeauna areti ca si cum ai glumi! Dar oricum, eu te cred.Si Miku a auzit de o pensionare printre profesori, dar a crezut ca erau doar vorbe goale.Stiti voi:Ca si zvonul ala cu proful de fizica si accidentul in lant pe care cica la provocat. Inca il mai cauta pe, citez:'Derbedeul acela ipocrit care a indraznit sa scorneasca o astfel de minciuna!'

Exceel: Ti-am spus ca nu-i o idee buna sa lansezi zvonul ala!

SpoderMan:Scuteste-ma! Oricum toata scoala a aflat ca zvonul ala era fals. Reputatia lui Newton2 nu a avut deloc de suferit!

Alllexa: Aaaaaa... baieti?

SpoderMan: Data viitoare voi lansa un zvon mai bun despre Newton2 si atunci...

Alllexa: SpoderMan!

SpoderMan:Ce-i?

Alllexa: Aaaa...in spate...

*poker face*

Robijam:Newton2? Frumos din partea ta, SpoderMan. Adica, predau la aceasta prestigioasa scoala de ceva ani, si nici un elev nu mi-a mai dat pana acum o porecla.Trebuie sa te rasplatesc pentru bunavointa ta! Hai da mergen in excursie pana la director.

SpoderMan:Eu nu vorbeam serois domnule New... vreau sa spun domnule Rubojan!

Robijam: Se pronunta

Robijam, ai priceput?

SpoderManbig grina, exact! Robojim!

Robijam:Lasa glumele, derbedeu incapatanat ce esti! Mergem la director!

SpoderMan: Va jur ca nu era decat o gluma nevinovata!

Robijam: Nu-ti face griji! Si noi o s-o tinem tot intr-o gluma pana la director! Acum vino pana nu-ti dau un 2 mare cat tine, sa se asorteze cu cel primit saptamana trecuta!

SpoderManbig grinomnule Rabajan, eu...

Robijam:Robijam, cretinule! Pana aici ti-a fost! Mergem la director!

SpoderMan: Dar...

Robijam:Sa nici nu te aud! Plecam acum!

*Si incepu sa-l tarasca pe SpoderMan inspre scoala*

SpoderMan:Nu! Domnule Rubajuniam! Va rog!

Alllexa:Rubajomian?

TheKiller:Juniam. Sa nu facem confuzie!

Ayako:Se enerveaza de cate ori un elev ii greseste numele, dar pariez ca nici el nu poate sa si-l pronunte cum trebuie!

TheKiller:Ar trebui sa gasim o cale de al ajuta pe amaratul de SpoderMan! Dupa ce o sa-i tranteasca 2-ul ala...

Exceel:Nu cred ca Newton 2 ii va da o astfel de nota doar pentru ca a lansat zvonul ala cu accidentul.

TheKiller:Nu. Dar ii va da 2 pentru ca i-a gresit numele.

Atat pentru moment...Fiind o piesa de teatru, e formata doar din replici P.S. Va rog sa nu giti prea duri... sad

18 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Teminați cu poveștile astea.

| LordBolton a răspuns (pentru Musique):

Si daca nu vrem waiting

povestea chiar a fost super

| Musique a răspuns (pentru LordBolton):

Arunc cu alune în voi.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ce fruuuumooos love struck love struck

| Furculingură a răspuns:

Măi, mie mi se pare drăguţă big grin

Dar, îţi dau un sfat. ( dacă îmi permiţi ), ca să ştii pe viitor.

E mai bine să pui fiecare replică de la capăt nu în continuare ca să fie mai lizibil şi să poată fi citit mai uşor.

| robijam a răspuns:

Sacsi, mai ales ca eu estem ala mai rau laughing)). Macar bine ca nu mi-ai zis Rabarbar rolling on the floor)

| Snowal15lea a răspuns (pentru robijam):

Domule Robojam eu is blond ce sa faci.

| єχcєєℓ a răspuns:

E drăguță.
Dar știu că nu-ți pasă pentru că ești supărată pe minesad

| Neverwas explică (pentru єχcєєℓ):

Daca te iert, promiti sa nu te superi ca te-am facut cam bleg in piesa?

| ww2Totenkopf a răspuns:

Dragut.

| Ayako a răspuns:

Imi place.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

E draguta piesa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plina de amuzament, ador barfele despre profesori day dreaming

| TheKillerOfKillers a răspuns:

Tare! Mersi ca m-ai pus si pe mine. a fost tare "si incepu sa il tarasca pe SpoderMan inspre scoala" laughing Imi imaginezlaughing

| moilolyta09 a răspuns:

E super draguţă!

| Madalin1997 a răspuns:

Si intrebarea este?

Întrebări recente