| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce tabieturi/reguli zilnice aveti (mai neobisnuite)?
Ex: eu totdeauna imi pun cafea in ceasca cu farfurie, apa/sucul le beau intotdeauna din pahar-nu sticla, in nici un caz cana ( in schimb, mancarea merge si din tigaie direct)

Răspuns Câştigător
| ioanaa a răspuns:

Dorm cu sosete; dimineata cand ma trezesc, direct in balcon ma duc sa-mi fac o impresie despre cum va fi ziua ce urmeaza sa se deruleze; imi place sa ma uit in ochii oamenilor indiferent unde sunt si d0aca-i cunosc sau nu; seara inainte sa adorm, ceva timp imi acord pentru a ma gandi la trecut, la gasirea unor solutii pentru probleme, la clipe fericite etc. si neaparat (!) imi pun muzica pentru a putea dormi big grin

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La fel ca tine exceptie facand tigaia.Imi place cand pregatesc masa sa asez farfuriile ca la restaurant avand intotdeauna ca baza farfuria platou.

lolita
| lolita a răspuns:

Dimineata dupa ce imi fac dus intotdeauna ma machez chiar daca nu trebuie sa plec udeva in momentul ala, (intotdeauna am o urgenta, si vreau sa fiu pregatiata), intotdeauna imi beau cafeaua in oras, intotdeauna la cina arajez masa frumos (ca pentru invitati) si platourile la fel. niciodata nu manac in graba. uitasem... la sase dimineata ii deschid usa motanului meu ca deja se trezeste.

| andi a răspuns:

Eu niciodata nu port kiloti...nu stiu de ce...nu mi-a placut de mic...in casa mai tot tipu stau in hainele mele naturale...numai iarna stau in trening, cafea nu beau niciodata, la fel nici apa de canal... daca beau sigur in 5-10 minute ma mut la wc si ...cam raman pe acolo...acum nu tastez de pe tron big grin

Janina
| Janina a răspuns:

Nu suport dezordinea, ma ia cu rau cand vad lucruri insirate prin casa...incep sa ma doara toate...cum le pun la locul lor sunt fresh

| CenturyChild a răspuns:

Cand intra o persoana noua in casa o studiez cca 15 minute cu o privire fixa din cap pana n picioare big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Minerva era zeita intelepciunii? inseamna ca ea stie mai bine. pofta mare.eu din tigaie mai rar, cica ma uraste lumea.parca daca mananc din farfurie ma iubeste.lumea nici nu stie ca ezist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt obisnuit mereu sa am desert dupa fiecare masa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-i se pare normal sa bei kfeaua din ceasca, lichidele din pahare, urma sa spui ca supa-ti place s-o mananci cu lingura sau mankrea-ti place s-o pui in farfurie dar am vazut ca merge-n burta din tigaie, cu mana sau sorbita probabil laughing eu am apukt un obicei sa mananc numai la un film, animatie, discovery, si am un pokl de 1l pe care-l umplu cu suc si un kstron din care mananc orice fel de menkre folosind carlicul de rufe nu lingura sau furculita laughing ...scuze, am citit niste bancuri si sunt binedispus tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Trezirea la prima oră, pregătirea cafelei, organizarea camerei (dezordinea mă albește), dușul, machiajul, mâncarea întotdeauna caldă dacă nu cel puțin a temperatura camerei (platouri reci), serviciu, sala de forță, cumpărături, școală, etc.
Pa, pa.