| Ciobanu_Razvan_1990 a întrebat:

Vreau filme de comedie gen ( American pie, Ted, Bad grandpa... ) Dau funda!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce la Trivia/Amuzante? crying

| viperra a răspuns:

Un gigolo de 2 bani, gradinita lui tata

| MishaIsMyHero a răspuns:

The Hangover
(2009)
Marea mahmureală

Regia: Todd Phillips
Cu: Ed Helms, Zach Galifianakis, Bradley Cooper
Gen film: Comedie

Cu două zile înainte de nuntă, Doug şi trei prieteni ai lui merg până la Las Vegas pentru o binemeritată petrecere a burlacilor. După o noapte de pomină, din care nu-şi mai aduc aminte nimic, prietenii găsesc în baie un tigru, iar în şifonier un bebeluş de şase luni! Cu un Doug dat dispărut, cei trei vor fi nevoiţi să reia traseul din noaptea trecută pentru a-şi da seama ce s-a întâmplat şi pentru a-l face pe mire să ajungă la timp la nuntă

The Hangover Part II
(2011)
Marea Mahmureală 2

Regia: Todd Phillips
Cu: Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Ed Helms
Gen film: Comedie

În continuarea aventurilor din primul film, Phil (Bradley Cooper), Alan (Zach Galifianakis), Stu (Ed Helms) şi Doug (Justin Bartha) călătoresc în Thailanda pentru nunta lui Stu. Speriat de consecinţele extremele ale petrecerii burlacilor din Las Vegas, acesta a ales o distracţie mult mai cuminte: un simplu brunch! Dar lucrurile nu se petrec întotdeauna conform planurilor, iar cei patru se vor trezi iarăşi într-o aventură cu totul şi cu totul sălbatică prin primitoarea Thailandă.

The Hangover Part III
(2013)
Marea mahmureală 3

Regia: Todd Phillips
Cu: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis
Gen film: Comedie

Ghinioniştii Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms) şi Alan (Zach Galifianakis) au din nou probleme. Finalul trilogiei nu mai păstrează "reţeta" primelor două părţi, cei trei eroi ţinându-se departe de nunţi şi dezlănţuite petreceri ale burlacilor. Ei vor ajunge în Mexic, iar printre aventurile lor se numără o dementă colaborare cu dezlănţuitul Leslie Chow!

Airplane!
(1980)
Avionul buclucaş

Regia: David Zucker
Cu: Leslie Nielsen, David Zucker
Gen film: Comedie
Pilotul unui avion a fost rapus de un virus chiar in timpul zborului si singura solutie ca pasagerii sa ajunga in siguranta la aeroport este ca cineva din avion sa preia controlul. Ei bine, singura solutie existenta era Ted Striker, un fost pilot de razboi care de cand a avut o experienta dramatica in razboi a spus ca refuza sa mai piloteze vreodata. O astfel de situatie insa nu lasa loc de incapatanare, Ted fiind nevoit sa-si invinga fobia pentru binele sau si al tuturor celor din avion. Din pacate, atat pilotul, cat si pasagerii s-au imbolnavit, se pare din cauza unui fel de mancare de peste. Astfel, Ted nu numai ca trebuia sa piloteze, ci trebuia sa-i duca grabnic pe bolnavi la destinatie. Dar, aversiunea lui pentru pilotaj se dovedeste a fi o adevarata psihoza, iar ghinionul il urmareste in fiecare secunda...

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
(1988)
Un polițist cu explozie întârziată

Regia: David Zucker
Cu: Leslie Nielsen
Gen film: Comedie
Locotenentul Drebin (Leslie Nielsen) este un tip total incompetent, dar care, prin cine stie ce minune, reuseste intotdeauna sa incurce atat de tare planurile raufacatorilor, incat acestia ajung mereu in spatele gratiilor.
In timpul vizitei oficiale pe care Regina Elisabeta a II-a o intreprinde pe teritoriul Statelor Unite, viata acesteia este pusa in pericol de Vincent Ludwig, un criminal notoriu, care intentioneaza sa o asasineze, prin intermediul unui baseballist caruia i-a fost spalat creierul.
Locotenetul Drebin este insarcinat sa impiedice asasinatul si sa il aresteze pe criminal.

The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear
(1991)
Un politist cu explozie intarziata 2 1/2

In seara de Craciun, Leslie Nielsen face senzatie in rolul cunoscutului detectiv Drebin, care revine pentru a salva din nou lumea in filmul de comedie Un politist cu explozie intarziata 2 ½. Un om de stiinta renumit (Dr. Mainheimer) este pe punctul de a publica un raport despre rezervele de energie ale viitorului. Deoarece lucrurile nu stau tocmai bine pentru furnizorii traditionali de petrol, carbune si energie nucleara, acestia il rapesc pe Mainheimer si ii inlocuiesc raportul acestuia cu unul mult mai favorabil pentru afacerile lor.

Drebin este insarcinat sa il gaseasca si salveze pe Mainheimer, ajutat fiind de secretara acestuia, Jane, o mai veche iubire a locotenentului nostru buclucas.

Naked Gun 33 1/3: The Final Insult
(1994)
Un politist cu explozie intaziata 33 1/3

Regia: Peter Segal
Cu: Leslie Nielsen
Gen film: Comedie
După isteria provocată de The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (1988) şi Naked Gun: The Smell of Fear (1991), poliţistul Frank Drebin a crezut că poate sta liniştit la pensie, dar iată că a fost convins să mai îndeplinească o misiune: să intre o vreme la închisoare pentru a afla cu ce gânduri ucigaşe a evadat temutul terorist Rocco. În stilul deja cunoscut, care, fără îndoială, a înscris seria Naked Gun în analele comediei, Frank va încerca să scape de o catastrofă - ceremonia decernarii premiilor Oscar după formula proprie: o catastrofă se previne provocând o catastrofă de altă natură.

Dracula: Dead and Loving It
(1995)
Dracula: Un mort iubăreţ

Regia: Mel Brooks
Cu: Leslie Nielsen, Mel Brooks
Gen film: Comedie, Horror
Leslie Nielsen interpreteaza in acest film rolul unui vampir putin mai ciudat. Dracula este un individ pe cat de insetat de sange, pe atat de neindemanatic.
Celebrul conte, aflat intr-o permanenta cautare de noi victime, cade sistematic in propriile capcane diabolice si de fiecare data cand pregateste o lovitura importanta o rateaza, pentru ca nu este atent la detalii. Castelul lui sumbru arata de parca s-ar muta, cu liliecii ce-l bantuie nu se intelege foarte bine si totul in viata lui este pe dos.
Desi regizorul respecta povestea originala a lui Bram Stoker si traditia filmelor clasice cu vampiri, telespectatorii vor rade copios de atipicul vampir si vor savura toate aluziile sarcastice pe care personajele le fac la adresa acestui specimen, a vietii de vampir si de om in general.

Scary Movie 5
(2013)
Scary Movie 5

Regia: Malcolm D. Lee
Cu: Lindsay Lohan, Ashley Tisdale, Charlie Sheen, Heather Locklear
Gen film: Comedie
Scary Movie V, cel mai recent film din binecunoscuta serie de parodii după filme horror, prezintă povestea cuplului Dan (Simon Rex) şi Jodi (Ashley Tisdale), căsătoriţi şi fericiţi, care însă încep să observe că odată cu sosirea acasă a bebeluşului lor Aiden încep să treacă prin nişte experienţe bizare. În scurt timp însă haosul se extinde şi în viaţa profesională a celor doi şi afectează atât cariera de dansatoare de balet a lui Jodi, cât şi pe cea de cercetător a lui Dan. Astfel, cei doi îşi dau seama că familia lor este urmărită de un demon mişel.

Sursa:cinemagia.ro

Pa,pa! (scuze ca ti-am scris asa de mult)