| navarre a întrebat:

Zece barbati se arata in fata portii Raiului, inaintea Sfantului Petru. Sfantul Petru le zice: - Toti cei care si-au inselat nevasta sa faca un pas in fata. Sase oameni pasesc, la care Sf. Petru spune: -Voi sase mergeti cu mine in rai, restul' patru ramaneti aici. Cei patru protesteaza iar Sf. Petru le spune: - Pacatul se iarta, prostia nu.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Hai ca e buna.

Un tip ajunge la portile Raiului, in fata lui Sf. Petru. Acesta il intreaba:
- Ai facut ceva deosebit in viata ta care sa merite sa intri in Rai?
- Da, ma pot gandi la un singur lucru. Odata, cand faceam un drum in Black Hill – Dakota, am dat peste un grup de motociclisti duri, mari si rai care maltratau o tanara. M-am dus direct la ei si le-am cerut sa o lase in pace dar nu m-au ascultat. Asa ca m-am dus la cel mai mare, cel mai tatuat, i-am tras una in cap, i-am rasturnat motocicleta, i-am smuls cercelul din nas si l-am aruncat la pamant. Apoi am tipat :
- Acum, inapoi baieteilor sau veti avea de-a face cu mine!
Sf. Petru a fost impresionat.
- Cand s-a intamplat asta?
- Acum cateva minute…

1 răspuns:
| alin_5728 a răspuns:

Bine zis.

Întrebări recente