24°C sunt prea putine pentru a face plaja? Este frig? Apa este prea rece?
Care sunt cele mai vandalizate obiective turistice?
Spuneti.mi va rog o aplicatie pentru android ca sa gasesc cazare la mare in romania.
Spuneti-mi câteva locuri bântuite oriunde în Europa, de exemplu Pădurea din Transilvania sau orașul Pripyat de langa Cernobyl. Mersi. FUNDA!
Hei, nu stiti ce acte mi-ar trebui ca sa vizitez Londra pentru o saptamana?
Cum sunt preturile la mancare & bautura la supermarketurile din Costinesti?
Cum se numesc clădirile din reclama de la Telekom, cele de la începutul reclamei?
La oferta minigrup cfr se poate plati in gara, chiar si cu cateva zile inainte, sau este exclusiv pentru platile online? Adica se mai aplica reducerea aia de 20- 25% daca platesc cu anticipatie, dar...? (mai mult)
Buna TPU.Cand calatoresti cu avionul si intr- un portfard iti pui produsele de make- up, iar in altul produse de ingrijire(gen:gel de dus, demachiant etc.) e ok? Trebuie puse inainte sa le pui in portfard...? (mai mult)
Hi! Am văzut mai demult un articol pe net al unui elev/student din România care a făcut o excursie în Japonia și Coreea de sud iar acolo și- a scris impresiile, cum a calatorit, șederea, ce a...? (mai mult)
Vreau sa anulez o rezervare la un hotel din Bulgaria (nisipurile de aur) de pe booking.com. iar pentru asta trebuie sa platesc 30 de euro. Intrebarea mea este daca voi pati ceva daca nu platesc...? (mai mult)
Unde pot pleca cu prietenele sa ma distrez?
Ce as putea vizita pe traseul Lacu Rosu-Sovata, sau in apropiere de traseu?
Cum va fi vremea la Sovata saptamana viitoare? Sunt multe site-uri care ofera aceasta informatie, dar nu stiu pe care sa ma bazez.Va multumesc!
Ce destinatie turistica din Romania preferi si de ce?
Hei. Scuzați categoria. Întrebare pentru cunoscătorii de băi din Slănic. Ce baie preferati? Baia Baciului? Baia Verde? Sau Baia Roșie? Și de ce? Funda!
Cum arata pentru tine, pensiunea perfecta?
vara asta as vrea sa merg intr-o vacanta dar nu stiu unde imi puteti da niste idei?
Cam cat costa un bilet de avion pana in Italia? Funda
As vrea sa plec impreuna cu familia mea in Turcia si as vrea sa imi spuneti cat costa nun bilet de tren si unde ne-am putea caza.
Ce transport as putea lua ca sa ajung din Miercurea Ciuc in Iasi, insa sa pot ajunge inainte de 19:00. Este bine si cu un schimb de transport intre statii.
Stie cineva unde asteapta autocarele AVH TRAVEL din otopeni?
Stie cineva o cazare ieftina aproape de mare? (nu conteaza ce litoral)
Sal TPU am si eu o intrebare sunt din Timisoara si vrea sa ajung in judetul Harghita in localitatea Odorheiu Secuiesc si nu stiu cum sa ajung as vrea niste sfaturi cum pot ajunge cu trenu sau autocarul,...? (mai mult)
Peste cateva zile o sa plec in Mangalia cu familia.Sunt in mari dubii cu aceasta statiune deoarece nu am mai fost si nu stiu mai nimic despre ea. Obijunuiam sa mergem in fiecare vara in Mamaia, ...? (mai mult)
peste o luna as vrea sa plec in spania cu avionu dar vreau sa iau cu mine un laptop si un simulator auto...si alte maruntisuri. vreau sa stiu daca pot lua cu mine aceste lucruri?
Cat de scump poate fi taxiul in Debrecen?(de ex: de la gara la aeroport?)
Statiunea Borsec mai este in renovari?
Vreau sa ajung in Mamaia la Aqua Magic, eu stau in eforie nord la hotel petrolul, cum as putea sa ajung cu autobuzul sau alt mijloc de transport?
Cine cunoaste cazare la particulari in Jupiter. Poate un tel sau imagini?
Buna,cine stie ce fel de prize sunt in Anglia? Daca puteti sa imi aratati si poze.
Cat mai costa o noapte pe litoralul romanesc la particulari? (Neptun, Venus, Mangalia, Eforie Nord)
puteti va rog sa-mi spuneti cateva locuri pe care nu trebuie sa le ratez in judetul Brasov?
Weekend`ul acesta plec la Bistrita si nu stiu ce-as putea vizita in afara de castelul Dracula de la Tihuta :| un strand ceva, mall :)
incerc sa caut in jur de 3 pensiuni ieftine in judetul Brasov, si la 30- 40 km distanta, dar nu prea gasesc; pe fiecare site e un pret diferit...sunt inapt. Ma puteti ajuta lasandu- mi niste...? (mai mult)
Azi am bilet de avion spre Dublin din Bacau si am o problema. Am un PS4, si vroiam sa- l iau in bagaj dar niste verisori mi- au spus ca nu pot trece de nu stiu ce securitate, ca trebuie sa...? (mai mult)
imi puteti spune un loc de vacanta la munte mai aproape de est?
Serus! Am luat un bilet de avion de la wizz- air fara bagaj mare (42X32X25 cm dimensiunile max pentru bagaj) cu plecare din Debrecen.Ideea este ca bagajul meu depaseste lungimea cu 4 cm dar restul dimensiunilor...? (mai mult)
Stie cineva programul de la Festivalul Pastravului Ciocanesti de anul acesta?
Vă rog ajutaţi- mă! La sfârşitul lunii vreau să merg împreună cu iubitul meu la Băile Herculane. Iubitul meu are 20 de ani iar eu 17. Dacă sunt minoră mă pot caza având în vedere ...? (mai mult)
Buna :D vreau sa merg in Brasov curand,si nu gasesc pe nicaieri,traseu' exact de la gara pana-n centru :)) ma poate ajuta cineva cu un autobuz sau o explicatie, va rog? :o3
Vreo cazare in saftica pentru militari gasesc si eu-
Bună! Aveţi idee dacă o persoană minoră se poate caza la un hotel pe o perioadă foarte scurtă de timp? Mulţumesc!
Buna! Am cumparat bilete de avion dus intors de la o agentie de turism din Constanta. Nu mi- au dat un bilet, insa. Mi- au dat o foaie cu un itinerariu pe care scrie compania, timpul de decolare si...? (mai mult)
Cat de mare este centrul istoric din Oradea? Cam cat la suta din oras este reprezentat de case de patrimoniu si cat la suta de blocuri gri monotone?
Întrebarea este pentru cei din Roman, jud. Neamț :- ). Știți undeva unde mă pot caza pentru un timp mai îndelugat? Aș vrea sub 50 de lei ( știu că la Multiplex e 80 pentru 2 persoane și...? (mai mult)
Vreau in viitor sa ma mut in alta tara, dar sunt nelamurit de o chestie- . cum functioneaza casele acolo? Am intrat pe un site sa ma uit la pret uri la case in Ohio si in Arizona. Deci- . nelamurirea...? (mai mult)
Cat timp fac de la cluj-napoca la sibiu cu trenul?
Imi place mult arhitectura cladirilor vechi si detest arhitectura socialista(blocuri gri care incita la depresie).In Romania avem cateva orase care sunt bogate cultural dar am cateva intrebari: 1)A ...? (mai mult)
Îmi spuneți și mie dacă exista în Galati o vila cu piscina.Vă rog sa fie în oraș nu la sat. Dau funda
Boxa portabila EP118WS Difuzor Bluetooth cu radio FM incorporat
16
Memorie USB Kingston DataTraveler 50, 64GB, USB 3.0
50
Casti Bluetooth Creative Sound Blaster Jam
DaciaRomania întreabă:
Qweerrrtttyyy întreabă:
Estera2222222 întreabă:
AnonimXnX întreabă:
O să- ți zic cum vad eu situația.Te înțeleg fiindcă și eu am fost asa si sunt, doar ca...cu tata(acum am 20 de ani și m- am distanțat de el și el...acum regreta dar degeaba, ma țin cât mai...... (mai mult)
Nici una, exista o directiva a EU impotriva "turismului pentru obtinerea permisului de conducere" cum- i zic ei. Pe scurt faci scoala si poti da de permis numai dupa ce esti inregistrat ca rezident...... (mai mult)
Încrederea se pierde cel mai ușor și se castiga cel mai greu. Părinții tăi au nevoie de timp. I- ai dezamagit. Trebuie să vadă că nu mai faci aceleași greșeli. Chiar daca uneori nu vrem sa acceptam,...... (mai mult)
Seria Divergent
Ai urmarit povestea lui Tris si a lui Four? Cate multe stii despre ei?