| Andreeaa20 a întrebat:

Am luat bilet dus-întors către Grecia, mai am doar 400 de euro şi parintii mei spun ca nu-mi ajung.
Eu vreau neaparat sa plec! Cum sa fac în aşa fel încat sa-mi ajungă 400 de euro?
Daca ma plimb în apropierea hotelului fără sa iau vreun transport... imi ajung 400 €?
Stau doar 5 zile

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru 2 zile iti ajung banii, dar pentru 5 zile nu au cum, doar daca dormi pe starzi, sau pe malul marii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai transportul, dar hotel ai?

| mihai69 a răspuns:

Dacă mănânci de la supermarket, nu iei taxiuri și te cazezi la particulari (gen Airbnb), ar putea să fie ok. Dar nu prea e bine să fii într-o țară străină cu buget limitat. Ce faci în caz de ceva neprevăzut?

| haileewatson a răspuns:

Tu iti iei bilete de avion si faci planuri de vacanta FARA sa iti setezi un buget de cheltuieli?! laughing
UNDE mai exact in Grecia? Grecia e mare.
400 de euro pentru 5 zile iti ajung daca mergi la un hotel de 2, 3 stele, dar de mancare, transport, taxe de turist nu iti ajung.

| haileewatson a răspuns:

Iti ajung daca dormi pe plaja cu cortul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde mergi in Grecia ca eu am fost de 2 ori tie singur iti ajung daca nu fumezi. 12 euro ii o masa pe zi. felu 1 si 2

| KR0N5TADT a răspuns:

Da, dacă ai deja cazarea asigurată.

Răspuns utilizator avertizat
| Niciunnume81 a răspuns:

Pai nu ți ajung. Cu 400 euro abia stai 5 zile la cel mai amarat hotel din România. Dar apoi în Grecia unde e totul mai scump...