| Furnicuta000 a întrebat:

As vrea pe viitor sa ma mut in alta tara. Ce tara civilizata, cu vreme rece, ploioasa, mohorata (asa imi place mie) pe tot parcursul anului cunoasteti? Neaparat sa faca parte din UE pentru ca pe diploma mea scrie ca e valabila in UE.

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Norvegia ftw. Da-o naibii de diploma!

| cristimihailov a răspuns:

Marea Britanie sau Irlanda daca vrei sa faci ceva. Astia vorbesc engleza. Sa incerci sa inveti daneza, suedeza, norvegiana sau alta limba nordica, inclusiv germana, mai bine ramai in Romania.

| Brizbriz a răspuns:

Un englez, iese afara, ploua si e mohorat, trage aer in piept, zambeste si zice "isn't the weather WONDERFUL?"
ce vrei mai mult?hee hee

| oglindasultanului a răspuns:

Tara nordica sau tropicala? Tarile din nord sunt reci, dar la tropice ploua toata vara.

| Nirvanaaa a răspuns:

Danemarca sau Suedia. Chiar e vreme urâtă laughing. Nu știu dacă iti place și vântul. Ala vine la pachet. happy

| Iote a răspuns:

Danemarca, Suedia, Finlanda, dar mai bine in Kamceatca. Acolo chiar ai vreme mohorata si rece tot anul.

| CIaudiu a răspuns:

Germania clar!

| DonEduardo a răspuns:

Irlanda.

| MrAM a răspuns:

Marea Britanie pare sa fie locul descris de tine laughing

| Cosminel2002 a răspuns:

Eu locuiesc in Finlanda de 3 ani, la ce ai descris tu, este țara perfecta. Ai multe oportunități și e foarte civilizata ca țara.