| DaFrateEuSunt a întrebat:

Ati mers vreodata de la Cluj la Craiova fara masina, ci doar cu trenul sau autocar? Daca da, imi puteti si spune cum sta treaba? Pur si simplu nu am inteles ce imi spuneau site-urile cu programele autocarelor.

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Este tren direct de la Cluj la Bucuresti cu trecere prin Craiova.
E cam mult de mers ca sa stai cu genunchii la gura in autocar. Mai bine cu trenul. Iei bilet, ai loc asigurat. Conductorul iti spune unde sa cobori daca il rogi, ca nu cunosti traseul. Dar si oamenii din vagon te pot ajuta.

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Pai la tren este simplu mergi la gara iti cumperi bilet si de acolo te indruma ecranele mari pentru fiecare linie.
La autocar este ceva similar dar in masina si tu trebuie sa ai grija sa nu ratezi oprirea.

| Emilia2022 a răspuns:

Daca te decizi sa calatoresti cu autocarul, e important sa alegi o firma serioasa. Eu am incercat mai multe si am ramas la Elitur Trans. Au fost cei mai corecti si mai au si curatenie impecabila pe deasupra. La ei pe site ar trebui sa gasesti toate informatiile de care ai nevoie. Ei fac si curse in Romania, si in strainatate, toate zilnic. Poti sa-ti cumperi biletul online, cu mult timp inainte. Daca te razgandesti, iti dau banii inapoi.