| zilog a întrebat:

Au venit la mine în vizită o familie din Anglia cu copii, cel mai mare are 8 ani si cel mai mic 1 an SI DORESC SĂ ÎI DUC UNDEVA LA ZĂPADĂ!
NU AM NICI O IDEIE UNDE AȘ PUTEA SĂ II DUC să nu fie periculos pentru copii.
Si să fie și aproape de București.
Nu am nevoie de pârtii de Ski.
Ci mai de grabă dacă ar fi un loc amenajat unde să poata să închirieze o sanie.
Si să fie și zăpadă.
NU AM NICI O IDEE!
VĂ ROG SĂ MĂ AJUTAȚI CU SUGESTII
Mulțumesc!

10 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Zapada "Si să fie și aproape de București"

sigur, calatoresti in trecut

sau faci gheata la congelator, apoi o pui in blender si voila, zapada... artificiala
alte solutii "aproape de Bucuresti"... NU VAD

| zilog explică (pentru Brizbriz):

NU ȘTIU CE VĂ APUCĂ PE TOȚI SĂ SPUNEȚI CĂ EU AȘ DORI ZĂPADĂ IN BUCURESTI
eu intrebam in tara acesta daca exista un loc pentru copi unde sa nu cada in prapastie crevase sa fie zăpadă si să fie siguri să se joace acolo fără să li-se întâmple ceva.
gen o mică pârtie de unde să poată închiria Sănii ceva amenajat si sigur, dar nu as fi vrut ca ți snobii la sinaia Brasov predeal că mie imi este scârbă de toate locurile acestea ultra comerciale cu cazari care costa de te rupe de te indoaie,

| Brizbriz a răspuns (pentru zilog):

"în 24 Februarie | zilog a întrebat:
Au venit la mine în vizită o familie din Anglia cu copii, cel mai mare are 8 ani si cel mai mic 1 an SI DORESC SĂ ÎI DUC UNDEVA LA ZĂPADĂ!
NU AM NICI O IDEIE UNDE AȘ PUTEA SĂ II DUC să nu fie periculos pentru copii.
Si să fie și aproape de București."

hmm, ceva nu e in regula la bord, aproape de Bucuresti e, echivalent cu Bucuresti, pentru ca trebuie sa ajungi destul de departe (valea Prahovei) ca sa se schimbe melodia si deci, NU mai e aproape de Bucuresti

"acum 11 ore | zilog explică (pentru Brizbriz):
NU ȘTIU CE VĂ APUCĂ PE TOȚI SĂ SPUNEȚI CĂ EU AȘ DORI ZĂPADĂ IN BUCURESTI"

in plus "nu stiu de ce" cu un raspuns absolut evident si la care TOTI ti-au spus acelasi lucru, poate, poate TU ai o problema, nu noi

deci... probleme la bord?!?

| zilog explică:

Vad că mulți sunteti ați înțeles greșit! eu nu doream zăpadă în București ci vă întrebam unde să îî duc pe musafiri
adică să ii iau să ii transport undeva
Si până la urmă am găsit o tabăra frumoasă undeva la LEPȘA si o cascada frumosă acolo
undeva intre Focșani și Brașov
VOI ȘTIAȚI CĂ EXISTĂ UN DRUM CARE DUCE DE LA FOCȘANI LA Brașov
Trece pe la Târgul Secuiesc, Sfântul Gheorghe, Vă recomand acel drum, peisaje splendide, trece peste Carpați

| 1997onur a răspuns:

Everest ai acolo zapada cat vrei

Neaţa._.

| Mavni a răspuns:

Voi aveti 17-18 grade acum in Bucuresti si tu vrei zapada la marginea Bucurestiului? Aberezi omule!
Zapada gasesti daca treci muntii. La Toplita sigur. Cred ca nici cascada (mezotermala!) nu s-a dezghetat, asa ca nici zapada nu s-a topit. Daca nu ai masina, ai tren direct. Te lasa in mijlocul troienelor. Ai si partie de ski, si de sanie, si de orice.
Uite aici in direct: https://www.webcamromania.ro/......l-toplita/
sau:
https://www.webcamromania.ro/webcam-partii-de-schi/webcam-partia-toplita/
Calatorie placuta!

| zilog explică (pentru Mavni):

NU ȘTIU CE VĂ APUCĂ PE TOȚI SĂ SPUNEȚI CĂ EU AȘ DORI ZĂPADĂ IN BUCURESTI
eu intrebam in tara acesta daca exista un loc pentru copi unde sa nu cada in prapastie crevase sa fie zăpadă si să fie siguri să se joace acolo fără să li-se întâmple ceva.
gen o mică pârtie de unde să poată închiria Sănii ceva amenajat si sigur, dar nu as fi vrut ca ți snobii la sinaia Brasov predeal că mie imi este scârbă de toate locurile acestea ultra comerciale cu cazari care costa de te rupe de te indoaie,
PÂNĂ LA URMĂ AM GĂSIT CAZARE IEFTINĂ, MÂNCARE TRADIȚIONALĂ ZĂPADĂ undeva la LEPȘA
există un drum La fel de frumos ca si trans alpina trans carpatica trans fagărășa n
care pornește de la Focșani și merge până la brașov pe la Odorheiul Secuiesc si Sfântul Gheorghe

| Mavni a răspuns:

Iata Zilog ca ai zapada in Bucuresti. In centru! Azi, 2 mai.
Mai ai musafirii din Anglia? rolling on the floor

| zilog explică (pentru Mavni):

Nu știu ce tot bateti toti campii cu Bucuresti când eu am intrebat unde gasesc o pârtie pentru copii să se dea cu sania si sa imi inchireze cineva saniii ceva organizat si sigur dar nu la preturi exorbitate in zone ultra comerciale

| Mavni a răspuns (pentru zilog):

"NU AM NICI O IDEIE UNDE AȘ PUTEA SĂ II DUC să nu fie periculos pentru copii.
Si să fie și aproape de București."
Si mai ales sa fie aproape de Bucuresti. Dar nu in Bucuresti! Nu vreti zapada in Bucuresti ca altfel nu va puteti plange ca este prea cald.
"VOI ȘTIAȚI CĂ EXISTĂ UN DRUM CARE DUCE DE LA FOCȘANI LA Brașov Trece pe la Târgul Secuiesc, Sfântul Gheorghe, "
Mda, noi provincialii mai iesim din catunele noastre si stim toate drumurile tarii. Numai voua bucurestenii, va este scarba de tot. Chiar ma intreb de ce mai mergeti pe Valea Prahovei si in special la Sinaia, unde "mie imi este scârbă de toate locurile acestea ultra comerciale cu cazari care costa de te rupe de te indoaie"