| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am 14 ani și nu am mai mers cu trenul niciodată si pe 20 trebuie sa ma duc în Târgu Mureș eu fiind din Focșani și nu prea știu cum sa procedez la schimbări, adică când trebuie sa schimb trenul pur și simplu ma dau jos în stație și îl iau pe următorul sau? Și trebuie să-mi iau doar un bilet sau mai multe?

3 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Ai mare grija nu merge fără un adult lângă tine daca nici biletul să-ți iei nu ști cum și unde sa cobori Sâte Urici și este și prima oară atunci fără un adult lângă tine nu te urca într-un ten fiindcă sânt multi care urca în tren de plictiseala și se leg de oameni le fură telefoanele și se leagă de oamenii degeaba fără părinte de al tău nu merge singura cu Trenul mai ales la vârsta ta

| 1onur a răspuns:

Mergi cu un adult lângă tine fără un adult nu face prostia asta gravă sa mergi de una singură în tren sunt mulți bolnavi nici nu ști nici nu ai Habar cum pune un handicap ochii pe tin Doamne Dumnezeule ferește si nu sti ce intenție ascunsă murdare are

| 1onur a răspuns:

I-ați mai mulți prieteni de Schoală sau colegi de clasă cu tine mergeți în cască și uitațivă unul la altul și nu mergeți separați unul de celălalt stați MEREU IN GRUP

NU MERGE SINGURĂ CU TRENUL TE ROG FRUMOS