| SongKangfan1 a întrebat:

Bună! Am o excursie de o zi cu clasa și nu știu ce ar trebui să îmi i-au la mine. ???? Îmi puteți da niște idei? (Totul vreau să îmi încapă într-un ghiozdan nu foarte mare) Cine are un răspuns mai bun pentru mine va primi fundă ????

5 răspunsuri:
| YzuD a răspuns:

Mereu cand mergeam in excursii de o zi imi luam mâncare, apa/suc, prajituri. Nu ai nevoie de foarte multe mai ales daca te intorci seara acasa.

| ioana748 a răspuns:

Sandwich uri, apa, ceai, suc, ce preferi, dar sa ai apa oricum, niste biscuiti sau eugenii, servetele uscate si umede.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sticla de apa

| gabicoo a răspuns:

Bani. Cu ei îți cumperi pe drum orice ai nevoie.

| aaanamariaaa a răspuns:

Pai dacă nu rămâi peste noapte undeva, deci se exclud haine. Poate doar sa ai un hanorac sau o greaca la tine, ori pe tine ori sa o ții în brate. În rest sa ai ceva pastile de rău de masina(dacă ai rau) de durere de cap, stomac. Ceva de băut (apa, suc), de mâncare(eventual un sandwich făcut acasă cu omletă, sau șuncă de pui/curcan(chestii cât de cât sănătoase și sățioase) în rest ronțăieli(biscuiti, covrigei) un croissant. Niște bănuți ca poate va mai luați ceva pe drum, șervețele.