| BarizNicoletaDenisa a întrebat:

Bună,am o întrebare...cum le pot spune părinților ca îs în depresie din cauza lor. Se comporta cu mine ca și cum nu as fi fata lor. Ce să fac? Am luat supradoza de paracetamol dar nu merge

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta o fi doar parerea ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate ne explici aici de ce spui asta, ca sa te credem pe cuvant!

| LordCristobal a răspuns:

In primul rand nu mai lua paracetamol ca nu it face bine.
Tu trebuie sa ignori comportamentul neadecvat al parintilor tai, sa inveti cat poti tu de bine la scoala, sa identifici un domeniu care iti place si sa iti gasesti un scop in viata.
Si incearca sa socializezi ch persoane care sunt pe aceeasi lungime de unda cu tine, vorbeste cu bunicii tai daca te intelegi bine sau cu oricare prietena a ta.
Intreaba-i si pe ai tai de ce se comporta asa rece cu tine si atrage-le atentia ca trebuie sa te respecte pe tine.

| DovleacTurbat a răspuns:

Câți ani ai?

| Roxanaroxy123456789 a răspuns:

Nu încerca să îți faci rău îți spun din propria experiență și eu am trăit clipe groaznice alături de familia mea din cauza tatălui meu vitreg care mă bătea și a încercat să mă violeze de 2 ori și eu am încercat să fac ceea ce ai făcut tu dar mi-am dat seama că trebuie să trăiesc, încearcă să vorbești cu ei sa le spui ceea ce ai pe suflet, încearcă să le spui durerea pe care ti-o provoacă ei! Mereu comunicarea este cheia!